Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
YAKUP GÜLAÇTI
 • 0
 • 284
 • 11 Ağustos 2021 Çarşamba
 • +
 • -
açık gonuşayım mı, roman denen şeyi asla sevmedim ben.. sadece bi kişinin kıçından uydurduğu (kibarca kurgu denir) şeyler asla ilgimi çekmedi..
çekmeyecek de..
dünya klasiklerini, türk klasiklerini zorla okuduğumu itiraf edeyim örneğin.. ve bende bişey bırakmadığını da söyleyeyim..
****
yerel romancılar komiktir misal.. giresun’da da varlar bol miktarda.. kalem oynatmaya değmez.. yapıtları mastürbasyon sayılır, bize göstermeden evde yapsalar daha iyidir.. hiç diğilse ayıplamayız..
ulusaldan ise orhan pamuk örneği vereyim salt.. tımarhaneye kapatılması gerekenlerin feriştahıdır..
****
yakup gülaçtı ağabeyimi nerden ve nasıl tanıdığımı vallahi anımsayamıyorum.. taş çatlasa bi yıla dayanır belki de geçmişimiz.. çınardaki izler adlı romanı elime geçti bigün..
büyülendim..
bu kadar mı güzel yazılır?
aradım kutladım.. ömrümde ilk kez bi romandan sıkılmadım yahu dedim.. abi İZLER’e de yazar mısın diye sordum..
lütfetti, kabul eyledi var olsun..
ve sürüyo abi-kardeşliğimiz aylardır..
****
sevgili ağabeyim giresun’a geldi bugün.. (aslen buralıdır, istanbul’da yaşar, eğitimcidir) araştık, buluştuk.. dertleştik..
mutluluklarımı, dertlerimi anlattım o’na.. şehrimi ne denli sevdiğimi, burada derneğimizle-dergimizle-can dostlarımla nasıl mutlu yaşadığımı.. ama bazı insanların beni ne kadar yorduğunu.. asla pes etmeyeceğimi.. ileriye dönük planlarımı..
herbi haltımı anlattım.. özel / genel..
tavsiyelerine kulak kabarttım..
****
yakup ağabeyim çok da uzun olmayan bi süre daha buralarda olacağını, sonra istanbul’a döneceğini söyledi.. İZLER ekibiyle, BİLGİ YURDU yönetimiyle buluşma arzusunu dile getirdi..
emir telakki ettim..
yönetimdeki arkadaşlara, yazar dostlara duyurulur..
hazır olun!!!
****
sonra şengül aradı.. büssürü müjdeli haberler verdi.. gerek kendi yapıtlarının, gerekse İZLER yazar ve şairlerinin başarılarıyla ilgili..
ruhum yerinden oynadı, sevindirik oldum..
buraya yazmayacağım, kendisi yazacaktır besbellim..
****
güzel bi gündü güzel..
”dünyayı güzellik kurtaracak”..
giresun’un fesatlarını bile..
iyi ki geldin yakup abi..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi iş hayatınıza odaklamanız gerekebilir. Üzerinde çalıştığınız projelerde başarıyı elde etmek için detaylı ve disiplinli bir şekilde ilerlemek önemli olacak. İş arkadaşlarınızla işbirliği içinde olmak sizi destekleyebilir. Bugün, duygusal konularda ise mantıklı kararlar almaya çalışmalısınız. Sağlığınız için beslenmeye dikkat etmek ve düzenli egzersiz yapmak faydalı olacaktır.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcunu bekleyen güzel bir gün olabilir. Uzun zamandır üzerine düşündüğünüz bir konuda ilerleme kaydedebilir ve beklediğiniz haberleri alabilirsiniz. Aşk hayatınızda tutkulu ve heyecanlı bir gün geçirebilirsiniz. Ancak, bugün kendinize zaman ayırmanız ve iç huzurunuzu ön planda tutmanız da önemli olacak. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal anlamda daha hassas olabilirsiniz. İletişim içinde olduğunuz kişilerle empati kurmak ve anlayışlı olmak önemli olacaktır. İçsel dünyanıza daha fazla odaklanabilir, duygularınızı derinlemesine keşfetme ve anlama şansı bulabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak, duygusal dengeyi korumak ve iç huzuru sağlamak için faydalı adımlar atabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, kendinize zaman ayırmak ve iç dünyanıza biraz vakit ayırmak için mükemmel bir gün olabilir. Duygusal olarak dengenizi korumaya özen gösterin ve içsel huzurunuzu korumak için meditasyon veya yoga gibi aktivitelere yönelebilirsiniz. Aynı zamanda, bugün çevrenizdeki insanlarla iletişiminizi kuvvetlendirmek ve işbirliği yapmak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etmeye açık olun ve duygularınızı paylaşmaktan çekinmeyin. Ufak detaylar üzerinde çok fazla durmak yerine büyük resme odaklanmayı deneyin. Enerjinizi olumlu ve yapıcı şekilde yönlendirerek bugünü daha verimli hale getirebilirsiniz.Hayatınızda fark yaratacak kararlar alabilirsiniz.Umarım bugünün keyifli ve verimli geçer!

BAŞAK BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Başak burcunun insanları için verimli ve organize bir gün olabilir. İşlerinizde detaylara dikkat etmek, planlarınızı düzenli bir şekilde takip etmek size başarı getirebilir. Sağlık açısından da bugün kendinize özen göstermenizde fayda var. Kendinize zaman ayırmak ve stresten uzak durmak için kendinize zaman ayırmanız önemli olacaktır. Umarım harika bir gün geçirirsiniz!

TERAZİ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Terazi burcunu bekleyen abartılı beklentilerin gerçeklerle uyuşmayabileceği bir gün olabilir. Özellikle iletişimdeki bazı belirsizlikler sizi endişelendirebilir ancak sağduyunuza güvenerek kararlar almaya çalışmalısınız. Kendinize ve duygularınıza dürüst olmak, ilişkilerinizde olası sorunları engelleyebilir. Enerjinizi dengede tutmaya özen gösterin ve içsel dengeyi koruyarak hareket edin.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Akrep burcuna mensup olanlar için duygusal ilişkilerde derin bağlantılar kurma ve duygularını ifade etme zamanı olabilir. İçinizde biriken hisleri paylaşarak ilişkilerinizi daha derinleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bugün, yapmanız gereken bazı sorumluluklarla ilgili kararlar alabilir ve planlarınızı netleştirebilirsiniz. İş hayatında odaklanma gücünüz artabilir ve hedeflerinize adım adım ilerleyebilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim!

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün işlerinizde disiplinli olmanız gerekebilir. Hedeflerinize odaklanarak kararlılıkla ilerlemelisiniz. Sabırlı ve pratik bir şekilde sorunları çözebilir ve önemli adımlar atabilirsiniz. İş ilişkilerinizde de ciddi ve sorumluluk sahibi davranarak başarılı olabilirsiniz. Özel hayatınızda ise sevdiklerinizle vakit geçirerek ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM