Türkiye’ye gelen Demir Demirkan’ın konser serisi bugün başlıyor

Türkiye’ye gelen Demir Demirkan’ın konser serisi bugün başlıyor

Demir Demirkan, 2016 yılından bu yana yaşadığı ABD’den Türkiye’ye geri döndü. Demirkan, Mart ayında farklı noktalarda severleriyle buluşacak.

Türkiye’ye gelen Demir Demirkan’ın konser serisi bugün başlıyor

Demir Demirkan uzun aradan sonra ülkesine geri döndü ve hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

2016 yılından bu yana ABD’de yaşayan ve müzik çalışmalarına burada devam eden ünlü müzisyen, bugün İzmir Ooze Venue, 3 Mart’ta İstanbul Dorock XL Kadıköy, 22 Mart’ta Ankara 6:45, 29 Mart’ta Eskişehir IF Sahnesi’nde konser verecek.

Sanatçıya sahnede yıllardır beraber çalıştığı müzisyen arkadaşları, bas gitarda Levent Candaş, davulda Arbak Dal ve gitarda Serkan Gürüzümcü eşlik edecek.

Demir Demirkan ile konser öncesi buluştuk ve merak edilenleri konuştuk.

– 2000’li yıllardaki popülerliği bir kenara bırakıp uzak kıta macerasını seçmiş olmanızın sebebi neydi?

En başta müziğimi ülke dışına taşımak isteği vardı. 2016’dan itibaren bununla ilgili çalışmalara başladım. Önce WAR III – Awakening adlı bir EP, arkasından da 2019’da Elysium In Ashes adında bir albüm çıkardım. Yine 2019’da ilk tanıtım turnesine çıktık. 2020 başında Covid salgını ile bütün operasyon durdu. Simdi yeniden başlayacak her şey.  İçsel olarak da sınırların tanımlamadığı bir hayat yaşamak istiyordum ailem ile birlikte. Neden olmasın, bakarsın başarırız diye çıktık yola, büyük yol katettik ve hâlâ da bu özgürlüğe doğru ilerlemeye çalışıyoruz.

– Amerika’da yaptığınız müzikte Türkiye’nin nasıl etkisi oldu? Yani Türk müziğinin, belki enstrümanların…

Anadolu enstrümanları kullanmadık ama yöresel müzikal prensipleri kullandık belli bir dozda. Bir sonraki projede Anadolu enstrümanlarına daha çok yer ayırmayı düşünüyorum.

– İki yıl mecburi bir aradan sonra sahnede olacaksınız. Son Türkiye konserinden bu yana neler yaşandı? Amerika’da karantina günleri nasıl geçti?

Kapanma süresinde yeni bir single yayımladım, adı Deli Hayaller. Şarkının video klibini de dinleyicimin sosyal medya üzerinden gönderdiği videolar ile oluşturduk. Kendi görüntülerimi de ailecek evimizin bahçesinde çektik. Hem bana hem de dinleyicime büyük moral olduğunu düşünüyorum o dönemlerde. Önemli olan da buydu. Deli Hayaller’den sonra da daha önceden YouTube’da yayımladığım bir şarkıyı tüm dijital platformlarda yayımladım. İsmi, Hayat Nedir. Kapanmanın sonuna doğru da Pentagram konserleri başladı.

“DELİ HAYALLER…”

– Karantina sürecinde yayımladığınız ‘Hayat Nedir’ ve ‘Deli Hayaller’ nasıl duygularla ortaya çıktı.

Kapanma 2-3 ay sürer ve biter diye düşünüyorduk. Bütün bu kâbus bittikten sonra nasıl ilerleyeceğimizi ve neler yapacağımızı düşlemeye başladım. Sonra bütün bunlar bana biraz fantezi gibi gelmeye başladı ve Deli Hayaller bu şekilde çıktı ortaya. Bütün bu saçmalığın olmadığı bir hayata kaçmak ve bugünleri yarının hayallerini kurarak yaşamak istediğimizi fark ettim.

Hayat Nedir, 2006’da yazıp sadece YouTube üzerinden yayımladığımız bir şarkıydı. Sosyal medyada bir dinleyicim bu şarkıyı neden doğru dürüst piyasaya çıkarmadığımı sordu. Sonra biraz daha istek geldi bu konuda, ben de şarkıyı bütün dijital platformlarda yayımlamaya karar verdim. Klibi 2016 yılının teknolojisi ile çekilip montajlandığı için bazı işlemlerden geçmesi gerekti. Klibin yönetmeni Hakan Utangaç, bu görseli güncelledi ve bu şekilde tekrar YouTube’da da paylaştık.

– Bu iki yıllık süreçte Amerika’daki müzik sektörü nasıl ayakta kaldı? Orada bu süreçte sahne aldınız mı?

Hayır, hiç sahne almadım çünkü her yer kapalıydı. Yasaktı yani. Sektör bir şekilde ayakta kaldı çünkü telif sistemi çok iyi çalışıyor ve dijital platformlardaki satış ve streaming sistemlerine daha çok rağbet oldu. Ancak, olan muzisyenlere yani enstrümanist ve canlı konserler ile hayatlarını kazananlara oldu. Çoğu başka işlere yöneldiler. Birçoğu da hayatları boyunca yaşadığı yerlerden kalkıp daha ucuz bir hayat kurabilecek başka şehirlere taşındılar. Çok acı ki aynı ülkemizde olduğu gibi hayatlarına son vermeye karar verenler de oldu.

– Konserlerdeki repertuvar nasıl olacak?

Daha önceki konserlerinde birkaç cover da vardı ama bu turnede sadece öz repertuvarımıza yer vermeye çalışacağım. Ancak istek gelirse eskiden çaldığım cover’lara veya başka sanatçılara yazdığım şarkılara da yer vermeyi düşünüyorum. 2000’de yayımlanan ilk albümünden Deli Hayaller’e kadar olan 20 yıllık süredeki tüm albüm ve single’lardan seçme bir repertuvar bekliyor izleyicimizi.

PENTAGRAMSIZ OLUR MU?

– Turne sonrası yeni şarkılar gelecek mi?

İstanbul’da bulunduğum süre içinde bir stüdyoyu üç tam gün için kapattım. Arbak Dal ve Kerem Tüzün ile üç gün yeni materyal yazacağız. Hatırı sayılacak bir şeyler çıkarsa piyasa çıkarmayı düşünüyorum.

– Pentagram ile beraber sahne alacak mısınız? Grubun yeni projeleri olacak mı?

Elbette! Pentagram’sız olur mu? Benim konserler ve Pentagram konserleri toplamında 13 konser çalacağız mart ve nisan aylarında.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunun için heyecan verici bir gün olabilir. Kendine güvenin artabilir ve cesaretin seni ileriye taşıyabilir. Fikirlerini net bir şekilde ifade edebilir, liderlik vasıflarını ön plana çıkarabilirsin. Ancak, öfke kontrolüne dikkat etmekte fayda var. Olumsuz duygularını anında ifade etmek yerine sakin ve mantıklı bir şekilde iletişim kurmaya çalış. Ayrıca, hedeflerine odaklanarak enerjini doğru yönlendirmeni öneririm. Umarım bugün senin için güzel gelişmeler getirir. Başarılar!

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün sevdiğiniz insanla daha fazla vakit geçirmek isteyebilirsiniz. İletişim konusunda daha açık ve net olmaya özen göstermelisiniz. Kendinizi ifade etmek için doğru zamanı bekleyin. Ayrıca sağlığınıza da dikkat etmeli ve dinlenmeye zaman ayırmalısınız. Özellikle bugün karar vermekte zorlanabilir, aceleci olmamaya çalışmalısınız. Uzun vadeli planlarınızı gözden geçirmek için iyi bir gün olabilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün duygusal yönden oldukça hassas olabilirsiniz. İlişkilerinizde karşı tarafın duygularını anlamaya ve ona destek olmaya özen göstermelisiniz. Özellikle aile üyeleriyle iletişiminizi güçlendirmek için fırsatlar doğabilir. İçinizdeki yaratıcı enerjiyi dışa vurmak için de uygun bir gün olabilir. Sağlık konularında daha dikkatli olmanızda fayda var, kendinize zaman ayırarak dinlenmeyi ihmal etmeyin.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün duygularınızın derinliklerine inmek ve içsel dünyanızı keşfetmek isteyebilirsiniz. Kendinizle ilgili anlayışınız artabilir ve ruhsal gelişiminize odaklanabilirsiniz. İletişimde dikkatli olmaya özen gösterin, belirsizliklere karşı sabırlı olun. Enerjinizi doğru yönlendirdiğiniz takdirde verimli bir gün geçirebilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Başak burcu için iletişim konularına odaklanman gerekebilir. Zihinsel ve sözlü yeteneklerin ön plana çıkabilir. Duygularını ifade etmekte zorlanabilirsin, bu yüzden karşı tarafı anlamaya çalışmak önemli olacaktır. Ayrıca, bugün planlarını esnek tutmak ve değişen durumlara uyum sağlamak faydalı olacaktır. Bol şans ve başarılar dilerim!

TERAZİ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Terazi burcu için ilişkilerinizde denge ve uyumu sağlamanın önemli olacağı bir güne uyanabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişiminizi kuvvetlendirmek ve anlayışlı olmak için çaba göstermelisiniz. Kendinize zaman ayırarak duygusal dengeyi korumaya özen gösterin. Kararlarınızı dengeli bir şekilde vermeye çalışın ve uyumlu bir gün geçirmenizi sağlayacak aktivitelere zaman ayırın. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

AKREP BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, ilişkilerinizde daha esnek olmanız gerekebilir. Sorunları çözmek için sabırlı ve anlayışlı olmak önemli olacak. Kendinizi daha iyi ifade etmek için fırsatlar yakalayabilir ve iletişiminizi güçlendirebilirsiniz. Aynı zamanda içsel düşüncelerinize de zaman ayırmak önemli olacak. Bugün duygusal olarak daha hassas olabilir, yakın ilişkileriniz üzerinde derinlemesine düşünmek isteyebilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Oğlak burcundaki için bugün, önemli kararlar alabilirsin. Zihinsel olarak oldukça aktif olacak ve girişimlerde bulunmak için enerjik hissedeceksin. Bugün, iş konularında odaklanman gereken detaylar olabilir, bu yüzden dikkatli olman ve detayları gözden kaçırmamaya özen göstermen önemli olacak. Aynı zamanda, duygusal anlamda da dengede olmaya çalışmalısın, çünkü bugün yakın ilişkilerinde hassas olabilirsin. Enerjini doğru yönlendirdiğinde başarılı olabileceğin bir gün seni bekliyor. Unutma, kendine güvenmek ve doğru adımlarla ilerlemek her zaman önemli! Umarım günün harika geçer.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM