Kısık Sesli Siyasetçi

Kısık Sesli Siyasetçi

Ömrümde bi ilktir. Bekledim. Sıcağı sıcağına yazmadım.

Ben böyle bi herif değildim, seçim sonrası gidişatı bi göreyim dedim. Bekleyerek, gözleyerek, ılımlı sözcüklerle yazmak bana göre miydi? Harlı ateşte yazılmayan yazıdan hayır mı gelirdi? Ne olur ne olmaz yazarı mıydım ben?

Hayır!

Beni de bozdu mendeburlar!

***

Bay Kemal hakkında hiçbi zaman olumlu düşünemedim.

Dürüsttür, sözüm yok.

Namussuzluk etmez, sözüm yok.

Ahlaklıdır, sözüm yok.

Ama vatan başka bişey. İlla ki savaşta olmak, illa ki harp meydanında düşman saflarına geçmek gerekmiyor vatan haini damgasını yemek için.

Mustafa Kemal’le meselesi olan bisürü meymenetsizi adam yerine kor da partiye doldurursan… Bu üç kuruşluk insanların yol göstermesiyle politika belirleyip  hareket edersen…

Bunun da adı aynı şeydir.

Atatürk’ün partisinde, Atatürk’ün koltuğuna oturmuşsan, artık Atatürk sensin kardeşim.

Tırnağı olsan yeterdi, bunu bilecektin.

***

İki büyük yanlış,

İki büyük göz boyama,

İki büyük sahtekarlık var Türk siyaset piyasasında.

Birincisi ittifaklar…

a) Türkiye Cumhuriyeti’ne gönülden bağlı olanlar.

b) Türkiye Cumhuriyeti’ni dönüştürmeye çalışanlar.

Yani Lozancılar.

Yani Sevr’de aklı kalanlar.

Bunların dışında bi başlık olabilir mi?

Chp-Mhp ittifakı…

Akp-Hdp ittifakı…

Aslolan bu değil midir?

Gerisi yalan değil midir?

Misal, vatanseverliği kimseye bırakmayan Mhp’nin ne işi vardır, Türklüğü ayaklar altına aldığını söyleyen Akp ile? Misal, vatanın bi bölümünün adını Kürdistan yapmayı düşleyebilme densizliği taşıyan Hdp, nasıl olur da Chp’den yana saf tutar?

İlkin bu hesabı sorup, bu oyunu bozacak kadrolara gerek yok mudur?

***

Yanlışların ikincisi…

En yürek burkucusu…

İçimizi en acıtısı ise…

Seçmen kitleleridir.

Bizim “mahalle” insanı, hiç de hadleri olmayarak, Akp seçmenini “koyun sürüsü” yerine koymadı mı?

Bu insanlara, hakaret edercesine, “hepsi aynı tornadan çıkmış gibi yahu, şu tiplere bak” diyerek dudak bükmedi mi?

Ne kadar yanlış!!!!

***

Doğruyu bi hastane kuyruğunda gördüm ben. Canım anama eşlik ederek, Devlet Hastanesine gitmiştim. Seçimlerin ilk ayağına 5-10 gün bişey kalmıştı. Oracıkta bekleşen insancıklara bakarak;

-Anne, baksana şurada en az 100 kişi vardır. Sence bu insanlarda hiç Chp’ye oy verecek tip var mı, dedim.

-Yok oğlum, dedi üzülerek annem.

Bizim mahalle hasta olunca özel hastaneye gider çünkü…

Devlet Hastanesine gidense oyunu “devlet zannettiğine” verir elbette.

****

Ve bunu yazmak zorundayım.

Ve acı gerçeği budur vatanımın.

Asıl koyun sürüsü, bizim mahalle insanıdır maalesef.

Karşılarına geçip bakın bi…

Poz verip toplu halde çekildikleri fotolarına bakın bi…

Aynı tornadan çıkmış gibiler.

Aynı saçlar, aynı makyajlar, aynı takılar, aynı pabuçlar, aynı kravatlar, aynı gömlekler.

Aynı kibir, aynı küçümseyerek bakış.

O denli uzaklar ki hastanede gördüğüm insanlara, yüzde 48 oy alınması yalnızca Allah’ın bi lütfu, yalnızca Mustafa Kemal Paşa’nın hatırıdır.

****

Son yenilgiden sonra, “umut” diye İmamoğlu’nun piyasaya sürülmesineyse gülüp geçmek lazım.

Şarkıcı Mirkelam’a benzetiyorum ben Ekrem Bey’i. Birdenbire ortaya çıktı Mirkelam. Anımsayınız. Öyle bi medya pompalaması yapıldı ki, hepimiz “galiba Beethoven ayarında biri geliyo” diye şartlandık?

Koştu, koştu, koştu Mirkelam, o pek meşhur klibi boyunca. Göre göre ne gördük peki; o ayarda Anadolu kasabalarında bile 1000lerce müzisyen vardı!

Çok konuşmaktan, sürekli nutuk çekmekten sesi kısılmış Sn. Ekrem İmamoğlu’nun.

Mirkelam’ın koşması neyse, onun ses kısılması da odur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunun enerjisi yüksek olacak ve kendinizi daha hevesli ve motive hissedeceksiniz. Kendinizi ifade etme konusunda başarılı olabilir ve yeni fikirler ortaya koyabilirsiniz. Ancak sabırsızlık huyunuz bugün sizi zorlayabilir, dikkat etmenizde fayda var. İlişkilerinizde tutkulu ve cesur davranabilirsiniz, ancak karşı tarafın duygularını da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Bugün kendinize zaman ayırarak spor yapmak veya meditasyon gibi aktivitelerle stresinizi azaltabilirsiniz. Haydi, harekete geçme vakti! Umarım güzel bir gün geçirirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için keyifli ve huzurlu bir gün olabilir. İş hayatında başarılı adımlar atabilir, ilişkilerde uyumlu ve anlayışlı olabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel huzuru bulabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek ve pozitif düşüncelerle günü geçirmek size iyi gelebilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal açıdan hassas olabilir ve kendinizi daha içsel hissedebilirsiniz. İçsel dünyanıza odaklanarak kendinizi keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ailenizle ilgili konularda duygusal destek alabilir ve onlarla olan bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruhsal anlamda yenilenme ve huzur bulma şansınız var. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi arttırmak, duygusal anlamda daha tatmin edici bir gün geçirmenize yardımcı olabilir. Enerjinizi bölüştürmek yerine daha çok içsel deneyimlere odaklanabilirsiniz. Ayın size getirdiği duygusal dengeyi yakalayarak zihinsel ve ruhsal olarak dengeli bir gün geçirebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Aslan burcu için keyifli ve hareketli bir gün olabilir. İletişim becerilerinizin ön plana çıkacağı bir gün geçirebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminizde daha anlayışlı ve açık olmak size fayda sağlayabilir. Kendinize zaman ayırarak hobilerinizle uğraşabilir ve keyifli aktiviteler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kariyerinizle ilgili konularda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ufak tefek aksilikler olabilir ancak olumlu enerjinizi koruyarak bunların üstesinden gelebilirsiniz. Bugünün tadını çıkarın!

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi detaylara vermeniz gerekebilir. Planlarınızı gözden geçirmek ve bazı ayarlamalar yapmak iyi olabilir. İş veya okul hayatınızda disiplinli bir şekilde ilerleyerek hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Sağlık konularına da dikkat etmekte fayda var. Bugün, detaylara odaklanarak daha verimli ve başarılı olabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün içsel dengenizi korumaya özen göstermek önemli olacak. Başkalarıyla olan ilişkilerinizde uyum sağlamak ve anlayışlı olmak sizi daha mutlu ve huzurlu hissettirecek. Bugün kendinize zaman ayırarak iç sesinizi dinlemek ve duygularınıza odaklanmak faydalı olabilir. Kararlarınızı verirken mantıklı düşünmeye ve dengeli bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Uzlaşmaya açık olmanız, ilişkilerinizde daha sağlam temellere dayanmanıza yardımcı olabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal bir denge bulmanız gerekebilir. İçsel çatışmalarınızı çözümlemek için zaman ayırmanız gerekebilir. İlişkilerinizde karşınızdakilerle empati kurarak iletişimde olmanız olumlu sonuçlar doğurabilir. Kendinize zaman ayırarak ruhsal denge ve huzur bulabilirsiniz. Enerjinizi olumlu şeylere odaklayarak içsel dengenizi sağlayabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, içsel huzurunuzu korumaya özen göstermelisiniz. Sorumluluklarınızın farkında olmanız olumlu ancak aynı zamanda kendinize de zaman ayırmalısınız. Başkalarının beklentileri ve istekleri çevrenizde dolanabilir ancak kendi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Duygusal anlamda daha dengeli olmak için kendinize zaman ayırın.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM