Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
gizlidür..
 • 0
 • 458
 • 24 Nisan 2021 Cumartesi
 • +
 • -
not defteri..
a) birayı arjantin bardakta içenlerin kalbimde ayrı bi yeri vardır, sevgili kardeşlerim.. bu herifler, cennet-i ala’daki kevser ırmağı kıyısında, mutlaka özel bi kadehle ödüllendirileceklerdir.. öte tarafa eriştiğimde konu hakkında elimden geleni yapacağıma söz veriyorum..
b) eşini gebe bırakmış her giresun erkeği, kol kola girip karnı burnunda gızcaazla, gazi caddesi’nden bi başka türlü havayla geçer.. bu hava, misal olsun diye şey ettim, nba yıldızı mecük cansın’da bile yoktur..
c) şu dünyada kendimizi kandırdığımız konuların başında, kimi ünlüleri giresunlu saymamız gelir.. vay efendim diyerekten büyük pozlarla söze gireriz, ama aziz nesin de, idil biret de, can yücel de asla giresunlu falan diğildir.. oysa bakınız; mecük cansın, eski dallas’taki gliff barns, gomser golombo falan aynen özbe öz giresun evladı gibidirler..
d) esnaf lokantalarının kırmızı kapaklı sürahileri, biz garibanlarda kırmızı kumaş görmüş boğa etkisi yaratır.. kırmızı kapaklı sürahilerdeki su ücretsizdir.. saldırırız, matador gibi duran garsonlara aldırmadan..
e) sevgili kardeşim alper çevik bursa’da öğretmendir.. en az 5 yıl evvel anlattıydı bana, bi yaz tatilinde uğradığında.. aynı okulda din bilgisi öğretmeni bi okurum varmış.. yazılarımı çok beğenirmiş.. nasıl utanırım, nasıl utanırım düşündükçe.. bana söylemeyin la böyle şeyleri.. heyecanlanuyum.. (herifi dinden imandan çıkarmak da ayrı bi günahtır ki, ne siz sorun, ne ben söyliyim)
f) ne zaman tek parça bi ürün almak üzre markete girsem, kasada dünya üzerinde daha önce hiç görülmedik yoğunlukta bi kuyruk olur.. beni hep, ”boğazda yalım olsa kesin şilep çarpar” diye korkutur bu.. ve eve dönüşte ”hangi taş büyükse git vur başını” türküsünü söylettirir nedense, sazımı alıp..
g) dün yolda, koyu beşiktaşlı bi abim kucakladı; ”gözün aydın apocum, sergen kesin şampiyonuz demiş” dedi.. bana ne oluyosa, öpüştük bi de sevinçle.. ben de abiyi öptüm yaani.. kabul.. az hıyar diğilmişim..
h) askerdeyken bi akşam ”aç aç” geldiydi.. gittik tabi goçum, ben gitmedim diyecem sandınız di mi?? hadi leynn.. ama, nasıl diyim, ömrümde bu derece ”kapalı” bi aç aç görmedimdi.. o zamanlar onbaşıydım, valla diyom bak, çok sinirlendim; ”çabuk bana 10 kişi çağırın, bi müddet başlarında duracam” diye bağıra çağıra zor yatıştımdı.. (zamanla çavuş bile oldum, ey gidi.. ”onbaşı oldum 10 gişiyle dolandım / çavuş oldum guzu gibi melendim / gavlaki’yem dut ağacına yaslandım / emekli kurmay albay oldu deli göynüm uslandım”)
i) sevgili doğan turan abim, belgesel izlerken ağlarmış.. anne penguenler yiyecek bulmaya gitmiş, yumurtaları baba penguenler sarıp sarmalamış.. tam 6 ay sonra anneler döndüğünde doğmuş yavrular.. gelip gendi eşini ve çocuğunu bulurlarmış bi de.. ağlamaktan tam anlatamadı doğan abim.. beni de ağlattı.. aha yine ağlıyorum..
j) acaba bi gün ben de bi takım ”özdeyişler” sahibi olacak mıyım?? gelecek kuşaklar diyecek mi bi gün; ”bakın arkadaşlar, 21. yüzyıl düşünürlerinden gürsel ekmekçi der ki, hayatta en hakiki mürşit, şeydir, eee, neydi la ömer”?? (can dostum organik ömer benimle birlikte yaşayacaktır herdaim)
k) paris sen jermen diye diye dillerimde tüy bitse.. kimin haberi olacak?? hiç..
l) çok mutlu olduğunda aklına kim geliyosa sevdiceğin o’dur dünyada.. daha da bişi söyletmeyin.. gizlidür..
m) ”kızıl ağaç benimsin / geleklerin delinsin / bu yıl da evlenmiyum / bekar gızlar sevinsin”.. giresun türküsü..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Koç burcu için olduğu kadar diğer burçlar için de heyecan verici bir gün olabilir. İş alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz, bu sebeple açık fikirli olmak ve fırsatları değerlendirmek önemli olacaktır. İletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir, çünkü yanlış anlaşılmalar olabilir. Özel hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün geçirebilirsiniz. Aşk yaşayabilir, ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırıp rahatlama ve dinlenme fırsatı da bulabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir gün olabilir, bu sebeple hobilerinize veya sanatsal faaliyetlere yönelebilirsiniz. Enerjinizi olumlu yönde kullanarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygularınızın yoğunlaştığı bir gün olabilir. İçsel dünyanıza odaklanmak ve duygularınızı anlamak için zaman ayırabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek için duygularınızı paylaşabilir ve anlayışlı olmaya özen gösterebilirsiniz. İş hayatınızda ise daha sabırlı ve kararlı olmanız gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Önemli kararlar almadan önce durumları iyice değerlendirmenizde fayda var. Bugün kendinize zaman ayırarak kendinizi dinleyebilir ve içsel huzuru bulabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz ve çevrenizdeki insanların sözlerine daha fazla duyarlılık gösterebilirsiniz. Kendinizi ifade etmek konusunda zorlanabilir ve içe kapanık bir tutum sergileyebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlara karşı anlayışlı ve sabırlı olmalısınız. İş hayatınızda ise odaklanma güçlüğü yaşayabilirsiniz, bu nedenle dikkatinizi dağıtan unsurlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Ayaklarınızın yere sağlam basması gereken bir gün olabilir, mantıklı kararlar almaya özen göstermelisiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir. Özellikle yakın çevrenizle iletişimde anlaşmazlıklara yol açabilecek durumlardan kaçınmaya çalışmalısınız. İletişim becerilerinizi kullanarak çözüm odaklı yaklaşımlar benimsemelisiniz. Ayrıca bugün içsel denge ve dinginliğe odaklanmak size iyi gelebilir. İyimser ve pozitif bir tutum sergileyerek günü olumlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün iş hayatınızda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Dikkatinizi detaylara vererek projelerinizi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Kişisel ilişkilerinizde ise anlayışlı ve sabırlı olmanız gereken bir gün olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi kuvvetlendirerek olumlu enerjiyi paylaşabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın, fiziksel ve zihinsel olarak kendinizi iyi hissetmek için dinlenmeye ve beslenmeye dikkat etmelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Enerjinizi dengede tutmaya çalışın. Bugün, çevrenizdeki olumsuzluklardan etkilenmemek adına içsel denge ve huzurunuza odaklanın. Kendinize zaman ayırarak ruhunuzu besleyin ve pozitif düşüncelerle gününüzü geçirin. İletişim konularında dikkatli olun ve anlaşmazlıkların çözümü için sabırlı olun. Sevdiklerinizle sağlam iletişim kurmak için fırsatları değerlendirin.

AKREP BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Akrep burcu için ilişkilerle ilgili önemli konular gündeminizde olabilir. Partnerinizle iletişiminizi güçlendirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Aynı zamanda duygusal olarak biraz daha hassas olabilirsiniz, bu nedenle duygularınızı kontrol etmeye özen göstermelisiniz. İş hayatında ise yeni fırsatlarla karşılaşabilir ve kariyerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Bugün, enerjinizi pozitif ve yapıcı yönde kullanmak size fayda sağlayacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Oğlaklar için iletişimde güçlükler yaşayabilirsiniz. Duygularınızı ifade etmekte zorlanabilir ve karşı tarafı anlamakta zorlanabilirsiniz. Ancak sabırlı ve doğru iletişim kurmaya çalışarak bu durumu aşabilirsiniz. Kendinize zaman ayırın ve içsel dengenizi sağlamak için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Bugün detaylara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir, acele kararlardan kaçının. Enerjinizi planlı ve organize bir şekilde kullanarak günü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Umarım bu bilgiler size yardımcı olur!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM