Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
gizlidür..
 • 0
 • 155
 • 24 Nisan 2021 Cumartesi
 • +
 • -
not defteri..
a) birayı arjantin bardakta içenlerin kalbimde ayrı bi yeri vardır, sevgili kardeşlerim.. bu herifler, cennet-i ala’daki kevser ırmağı kıyısında, mutlaka özel bi kadehle ödüllendirileceklerdir.. öte tarafa eriştiğimde konu hakkında elimden geleni yapacağıma söz veriyorum..
b) eşini gebe bırakmış her giresun erkeği, kol kola girip karnı burnunda gızcaazla, gazi caddesi’nden bi başka türlü havayla geçer.. bu hava, misal olsun diye şey ettim, nba yıldızı mecük cansın’da bile yoktur..
c) şu dünyada kendimizi kandırdığımız konuların başında, kimi ünlüleri giresunlu saymamız gelir.. vay efendim diyerekten büyük pozlarla söze gireriz, ama aziz nesin de, idil biret de, can yücel de asla giresunlu falan diğildir.. oysa bakınız; mecük cansın, eski dallas’taki gliff barns, gomser golombo falan aynen özbe öz giresun evladı gibidirler..
d) esnaf lokantalarının kırmızı kapaklı sürahileri, biz garibanlarda kırmızı kumaş görmüş boğa etkisi yaratır.. kırmızı kapaklı sürahilerdeki su ücretsizdir.. saldırırız, matador gibi duran garsonlara aldırmadan..
e) sevgili kardeşim alper çevik bursa’da öğretmendir.. en az 5 yıl evvel anlattıydı bana, bi yaz tatilinde uğradığında.. aynı okulda din bilgisi öğretmeni bi okurum varmış.. yazılarımı çok beğenirmiş.. nasıl utanırım, nasıl utanırım düşündükçe.. bana söylemeyin la böyle şeyleri.. heyecanlanuyum.. (herifi dinden imandan çıkarmak da ayrı bi günahtır ki, ne siz sorun, ne ben söyliyim)
f) ne zaman tek parça bi ürün almak üzre markete girsem, kasada dünya üzerinde daha önce hiç görülmedik yoğunlukta bi kuyruk olur.. beni hep, ”boğazda yalım olsa kesin şilep çarpar” diye korkutur bu.. ve eve dönüşte ”hangi taş büyükse git vur başını” türküsünü söylettirir nedense, sazımı alıp..
g) dün yolda, koyu beşiktaşlı bi abim kucakladı; ”gözün aydın apocum, sergen kesin şampiyonuz demiş” dedi.. bana ne oluyosa, öpüştük bi de sevinçle.. ben de abiyi öptüm yaani.. kabul.. az hıyar diğilmişim..
h) askerdeyken bi akşam ”aç aç” geldiydi.. gittik tabi goçum, ben gitmedim diyecem sandınız di mi?? hadi leynn.. ama, nasıl diyim, ömrümde bu derece ”kapalı” bi aç aç görmedimdi.. o zamanlar onbaşıydım, valla diyom bak, çok sinirlendim; ”çabuk bana 10 kişi çağırın, bi müddet başlarında duracam” diye bağıra çağıra zor yatıştımdı.. (zamanla çavuş bile oldum, ey gidi.. ”onbaşı oldum 10 gişiyle dolandım / çavuş oldum guzu gibi melendim / gavlaki’yem dut ağacına yaslandım / emekli kurmay albay oldu deli göynüm uslandım”)
i) sevgili doğan turan abim, belgesel izlerken ağlarmış.. anne penguenler yiyecek bulmaya gitmiş, yumurtaları baba penguenler sarıp sarmalamış.. tam 6 ay sonra anneler döndüğünde doğmuş yavrular.. gelip gendi eşini ve çocuğunu bulurlarmış bi de.. ağlamaktan tam anlatamadı doğan abim.. beni de ağlattı.. aha yine ağlıyorum..
j) acaba bi gün ben de bi takım ”özdeyişler” sahibi olacak mıyım?? gelecek kuşaklar diyecek mi bi gün; ”bakın arkadaşlar, 21. yüzyıl düşünürlerinden gürsel ekmekçi der ki, hayatta en hakiki mürşit, şeydir, eee, neydi la ömer”?? (can dostum organik ömer benimle birlikte yaşayacaktır herdaim)
k) paris sen jermen diye diye dillerimde tüy bitse.. kimin haberi olacak?? hiç..
l) çok mutlu olduğunda aklına kim geliyosa sevdiceğin o’dur dünyada.. daha da bişi söyletmeyin.. gizlidür..
m) ”kızıl ağaç benimsin / geleklerin delinsin / bu yıl da evlenmiyum / bekar gızlar sevinsin”.. giresun türküsü..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek. Gün içerisinde karar vermekte ikilem yaşayabilir ve fikir değişikliklerine gidebilirsiniz. Yönünüzü belirlemekle ve geleceğinizi düşünmekle ilgileneceksiniz. Akşam saatlerinde dostluklar ve sosyal ortamlar ön planda olacak.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek. Gün içerisinde yarım kalan işlerinizi tamamlamaya ve etrafınızdaki veya programınızdaki dağınıklığı gidermeye çalışın. Yeni işleri başlatmayı bugün ertelemek ve yarına bırakmak daha iyi olabilir.

BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek. Gün içerisinde enerjiniz biraz daha düşük olabilir. Cilt, diş, kemiklerle ilgili ufak veya belli belirsiz rahatsızlıklar gündemde olabilir. Akşam saatlerinde ise aşk hayatınızdan yana güzel bir başlangıç ortaya çıkabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek. Gün içerisinde zihnen dağınıklık yaşayabilir ve programlarınızda değişiklik yapmak durumunda kalabilirsiniz. Ulaşımda ve ilerlemekte yavaşlık ve ertelemeler gündeme gelebilir. Karamsar düşüncelere saplanmayın.

YAY BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek. Gün içerisinde finansal konularda doğru hesaplamalar yapmalı ve plan dışı harcamalara gerekmedikçe gitmemelisiniz. Akşam saatlerinde sosyal ortamlara katılabilir ve buradan yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek. Gün içerisinde sosyal ortamlardan, arkadaşlardan veya sorumluluklardan biraz daha uzak kalmak isteyebilir veya biraz daha mesafeli olabilirsiniz. Akşam saatlerinde geleceğinize, gelecekte var etmek istediklerinize odaklanabilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM