Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
BİLİYONUZ MU
 • 0
 • 355
 • 16 Nisan 2021 Cuma
 • +
 • -
BİLİYONUZ MU
beynimi bulandıran nedir?
İZLER için diyom ha..
****
yahu dergimizin bi yazar kadrosu var.. özenle seçmişim, cımbızla çekmişim, ince eleklerle elemişim..
ben sizden yazı mı istedim de yazı yolluyonuz?
dergiye koymayınca darılıyonuz? bu ne densizliktir ya?
****
istanbul’da oturanı var;
-vay efendim o’na izler hiç gitmemiş!!
kimsin sen kardeşim, sana neden dergi gitsin? koyunun olmadığı yerde abdurrrahman çelebi olmuşsun istanbul’larda, sus da otur gtünün üstüne bi.. kalbini kırdırtma bana zorla..
dergi 15 tl, kargosu 11,5 tl, haberin var mı Allah’ın tırışkası?
****
ilçede oturanı var..
bana laf edermiş, dergisi evine kadar neden gitmezmiş.. gelip matbaadan bi tane de almış hatta geçen ay, ücretsiz, sitem ederekten gürsel ekmekçi’ye..
babasının malıdır sanki.. ulan biz bu derneği 20şer 30ar liralarla yaşatıyoz..
ahmet öğütçü abim ağzından kaçırmasa, haberim yok..
****
bakınız, eski giresun’u çok iyi anlatan 2 büyük ”nostalik” kalem var.. kenan özkaya ve ihsan hakyemez ağabeylerim.. bu 2 güzel insana bile yer vermiyorum dergide..
neden?
çünkü yeni neslin osuruktan tayyare yazar müsvetteleri bu işin de cılkını çıkardılar.. giresun nostaljisi ayağa düştü.. hay senin samantaş kayalıklarında kuruttuğun donuna sçayım, ki onu da benden öğrendin, baklava desenli ev’imde yazdım 10 sene evvel.. hay senin debboy’da aldığın dondurmana tüküreyim, yeter yahu!
****
kaldı ki İZLER, giresun insanı okusun diye çıkmıyo bunu da herkes bilsin.. okurlarımızın %75’i il dışından.. bunların da yarıdan çoğu giresunlu falan diğil..
yani senin yazdıkların, onların gözünde faso fiso kardeşim, haddini bileceksin bu alemde, benimle sidik yarıştırırken..
haa yazarsın örneğin, hasan öğütçü’yü, yazarsın örneğin, cin ahmet’i, anlarım.. bunlar, diğil türkiye’de, tüm dünyada karşılığı olan isimler çünkü.. her okuyan bişey bulur bu rahmetli büyüklerimde, evrenseldirler..
ama çok yazık.. şehrin geldiği edebiyat noktası şudur: hasan amcamızı da, ahmet abimizi de yazabilecek tek kalem malesef benim.. ve ben de kendimde o kapasiteyi göremiyorum, ne haddime? onlar birer ”büyük adam”ken, ben bacak kadar velettim, ne yazabilirim ki?
****
şiir gönderiyo Allah’ın manyağı..
yahu benim kadromda, can akengin var, dayımoğlu var, ahmet kaçar var, can yücel-bedri rahmi-osman canik var.. sonra sunay akın ve yelda karataş var..
sen kimsin de bana şiir yolluyon? basmayınca darılıyon?
hadi oradan, ben ”şair arıyorum” diye ilan mı verdim?
****
daha bugün.. değerli bi büyüğüm..
-”yeni yazar bulamadın mı gürsel, hep eskilere yer veriyon” dedi..
-”kim var yeni sizce abim, değerli olan kim” dedim..
anlattım, ben dedim, 12 eylül sonrası edebiyatçı olmuş hiçbi kimseyi adam yerine koymuyom dedim, giresunda zaten öyle biri yok dedim.. daha zülfü dedim, daha ferhan dedim, ataol behramoğlu dedim, onlar girecek kadroya dedim..
İZLER’in var olma nedenini iyi anla canım abim, dedim..
****
üzüntüm.. asıl kahrolmuşluğum..
bi ulaş karakaya geliyordu geriden.. o’nu da kaybettik malesef.. ne demek ”giresunun yaşar kemal’i” ya?? bu kadar mı kompleksli olunur? dur bakalım, önce yalıya ulaşsın, ettiğin pok!!!
benim için de 50 ayrı yerde ”ikinci aziz nesin” dendi.. hiç yazdı mıyım, dillendirdi miyim bunu? insan kendi kendini bişey ilan eder mi yahu? hem yaşar kemal, aziz nesin falan, tırnağı diğiliz bunların tırnağı, insan herşeyden önce kendini bilecek arkadaş..
sevildiğini bil, yazını yaz yahu!
****
bu giresun’da yeminle gonuşuk ediyom, ruh sağlığını korumak büyük bi meziyettir..
Allah yardımcımız olsun..
Allah edebiyatımızı korusun..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi iş hayatınıza odaklamanız gerekebilir. Üzerinde çalıştığınız projelerde başarıyı elde etmek için detaylı ve disiplinli bir şekilde ilerlemek önemli olacak. İş arkadaşlarınızla işbirliği içinde olmak sizi destekleyebilir. Bugün, duygusal konularda ise mantıklı kararlar almaya çalışmalısınız. Sağlığınız için beslenmeye dikkat etmek ve düzenli egzersiz yapmak faydalı olacaktır.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcunu bekleyen güzel bir gün olabilir. Uzun zamandır üzerine düşündüğünüz bir konuda ilerleme kaydedebilir ve beklediğiniz haberleri alabilirsiniz. Aşk hayatınızda tutkulu ve heyecanlı bir gün geçirebilirsiniz. Ancak, bugün kendinize zaman ayırmanız ve iç huzurunuzu ön planda tutmanız da önemli olacak. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal anlamda daha hassas olabilirsiniz. İletişim içinde olduğunuz kişilerle empati kurmak ve anlayışlı olmak önemli olacaktır. İçsel dünyanıza daha fazla odaklanabilir, duygularınızı derinlemesine keşfetme ve anlama şansı bulabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak, duygusal dengeyi korumak ve iç huzuru sağlamak için faydalı adımlar atabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, kendinize zaman ayırmak ve iç dünyanıza biraz vakit ayırmak için mükemmel bir gün olabilir. Duygusal olarak dengenizi korumaya özen gösterin ve içsel huzurunuzu korumak için meditasyon veya yoga gibi aktivitelere yönelebilirsiniz. Aynı zamanda, bugün çevrenizdeki insanlarla iletişiminizi kuvvetlendirmek ve işbirliği yapmak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etmeye açık olun ve duygularınızı paylaşmaktan çekinmeyin. Ufak detaylar üzerinde çok fazla durmak yerine büyük resme odaklanmayı deneyin. Enerjinizi olumlu ve yapıcı şekilde yönlendirerek bugünü daha verimli hale getirebilirsiniz.Hayatınızda fark yaratacak kararlar alabilirsiniz.Umarım bugünün keyifli ve verimli geçer!

BAŞAK BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Başak burcunun insanları için verimli ve organize bir gün olabilir. İşlerinizde detaylara dikkat etmek, planlarınızı düzenli bir şekilde takip etmek size başarı getirebilir. Sağlık açısından da bugün kendinize özen göstermenizde fayda var. Kendinize zaman ayırmak ve stresten uzak durmak için kendinize zaman ayırmanız önemli olacaktır. Umarım harika bir gün geçirirsiniz!

TERAZİ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Terazi burcunu bekleyen abartılı beklentilerin gerçeklerle uyuşmayabileceği bir gün olabilir. Özellikle iletişimdeki bazı belirsizlikler sizi endişelendirebilir ancak sağduyunuza güvenerek kararlar almaya çalışmalısınız. Kendinize ve duygularınıza dürüst olmak, ilişkilerinizde olası sorunları engelleyebilir. Enerjinizi dengede tutmaya özen gösterin ve içsel dengeyi koruyarak hareket edin.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Akrep burcuna mensup olanlar için duygusal ilişkilerde derin bağlantılar kurma ve duygularını ifade etme zamanı olabilir. İçinizde biriken hisleri paylaşarak ilişkilerinizi daha derinleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bugün, yapmanız gereken bazı sorumluluklarla ilgili kararlar alabilir ve planlarınızı netleştirebilirsiniz. İş hayatında odaklanma gücünüz artabilir ve hedeflerinize adım adım ilerleyebilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim!

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün işlerinizde disiplinli olmanız gerekebilir. Hedeflerinize odaklanarak kararlılıkla ilerlemelisiniz. Sabırlı ve pratik bir şekilde sorunları çözebilir ve önemli adımlar atabilirsiniz. İş ilişkilerinizde de ciddi ve sorumluluk sahibi davranarak başarılı olabilirsiniz. Özel hayatınızda ise sevdiklerinizle vakit geçirerek ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM