Beyoğlu Sineması geri dönüyor

Beyoğlu Sineması geri dönüyor

Beyoğlu’nun simge mekanlarından olan ve zor günler geçiren Beyoğlu Sineması, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından kiralandı. Beyoğlu Sineması 2023 yılında yenilenmiş haliyle tekrar kapılarını açacak.

Beyoğlu Sineması geri dönüyor

İBB Miras ekibi, kültür, sanat ve eğlencenin nabzını tutan, İstanbul’un kalbi Beyoğlu İstiklal Caddesi’ni eski günlerine döndürecek çalışmalarına hız verdi. Pandemi ve ekonomik kriz nedeniyle bir süredir var olma mücadelesi veren Beyoğlu Sineması, artık İBB tarafından işletilecek. Sinema evi olarak gösterimlere, buluşmalara ev sahipliği yapacak. Yıllardır restorasyonu süren Muammer Karaca Tiyatrosu’nda çalışmalar tamamlanmak üzere. İstiklal Caddesi’ndeki tarihi Botter Apartmanı sanat ve tasarım merkezi olarak, Tünel’deki Metro Han da kültür merkezi ve müze olarak kapılarını açmaya hazırlanıyor.

2023 YILINDA AÇILACAK

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Miras ekipleri tarafından İstiklal Caddesi’ne değer katmak adına restore edilen kültür mekanlarını bir grup gazeteci ile birlikte gezerek çalışmalarda gelinen son nokta hakkında bilgi verdi. İmamoğlu, hızlı hareket edeceklerini belirterek, 2023 yılın içinde açılışların yapılacağını duyurdu. İmamoğlu “Bütün planlarımız 2023’ün içinde. Yenileri eklenecek. Çiçek Pasajı’yla da ilgilendiğimizi, bir işbirliği yaptığımızı ifade edeyim.  İstanbul’un can damarı olan bu alandaki hissedilmesi gereken neresi varsa hayata kazandırmaya devam edeceğiz” dedi. İmamoğlu, yakında açıklayacakları Ses Tiyatrosu ile ilgili bir projelerinin bulunduğunu da kaydetti.

“BEYOĞLU ÖZGÜRLÜKLERLE ANILSIN”

İmamoğlu “İstiklal Caddesi, dünyanın en eski serbest bölge ticaretinin yapıldığı bir alan. Sosyal yaşam, kültürel yaşam, ticaret, sanat ve birçok alanda muazzam anılar biriktirmiş, binlerce yıllık tarihi olan kentin önemli bir noktası. İstiklal Caddesi’nin, Beyoğlu’nun başka tariflerle değil, özgürlüklerle, buluşmalarla, kültürle, sanatla anılan bir bölge olmasını çok istiyoruz. Yaşadığımız hain saldırıdan sonra özellikle buradaki adımlarımızı insanlara göstermek ve sıklıkla buraya gelip insanlarımızla buluşmak, bir arada moralli olmak, omuz omuza vermek aslında gücümüzü göstermenin bir parçası. Böylesi bir manevi gücün karşısında hiçbir kötü güç duramaz. İster adı terör olsun, ister başka bir şey olsun” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Merhaba! Bugün Oğlak burcunu bekleyen enerjiler, iş hayatında başarılı olmak için uygun bir zaman olabilir. Sabırlı ve kararlı yaklaşımlarınız sayesinde hedeflerinize daha da yaklaşabilirsiniz. Ayrıca duygusal konularda da daha dengeli bir tutum sergileyerek ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin, bugün kendinizi şımartacak aktiviteler yaparak stresinizi azaltabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47