Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
3 NOKTA
 • 0
 • 619
 • 18 Haziran 2021 Cuma
 • +
 • -
1) uğur mumcu yazıları ile büyümeyeni eksik sayarım.. bu insanların fikirleri, yazıları, şiirleri, demeçleri vs çok da umrumda diğildir..
1986 tarihli notumda bakınız neler demiş uğur mumcu;
“hangi iktidar din sömürüsüne dayanmışsa mutlaka yıkılmıştır. chp iktidarı 49 yılında din derslerini kabul etti, yıkıldı. kurtaramadı bu ödün. demokrat parti 1957’de said-i nursi’nin cüppesini bayrak yaptı, ne oldu, yıkıldı. süleyman demirel 60’ların ortasında nurcuların, tarikatların, süleymancıların sakallarını okşadı, ne oldu, yıkıldı. hac seferleri düzenleyen anap ne oldu, yüzde yirmiye indi. halka güvenmek gerekiyor. her kim ki din sömürüsünü kullanır, bir süre yararlı olur belki ama sonunda mutlaka seçim sandığında yenilgiye uğrar. halk affetmiyor, din sömürüsünü affetmiyor halk”.
****
dostlarım çok sık sorar, cumhuriyetin temellerine dinamit atılırken nasıl bu kadar rahatsın, nasıl zafer’den bu kadar eminsin..
övünmek gibi olmasın.. mübarek anadolu toprağına güvenirim çünkü..
****
2) adını henüz açıklamayacağım..
2 kez “fragmanını” attığım emekli din görevlisi ağabeyim mesaj atmış bugün.. geliniz bi de onu okuyalım;
ZİNA-BİNA VE MÜSLÜMAN OLDUĞUNU SÖYLEYENLER
“İlk yerleşik genelevler Osmanlı’da 1812 yılında ikinci Mahmut döneminde açıldı. İlk resmi genelevler 1884 yılında ikinci Abdülhamit’in izniyle Galata ve Pera’da açıldı. Arkası geldi; ardı ardına genelevler işini yapmaya başladı. Sonra Anadolu’ya yayıldı… Dünya Savaşı yıkımı fuhuş ticaretini büyüttü. Seks geçim aracı, kadınlar “sermaye” oldu. Söylenen sözlere göre İstanbul’da -804’ü Müslüman- 3104 vesikalı ve binin üzerinde kaçak çalışan kadın vardı. 1915 yılında genelev sayısı 359’a ulaştı! Artık kadına “çalışma vesikası” verilmeye başlandı. Bu süreç günümüze kadar laik, dinci, milliyetçi ne kadar hükümet gelip geçmiş ise bir yenisini ekledi günümüzde zina suç olmaktan çıkarıldı. İşin ilginci hükümetlere de oy verenlerim çoğu da Müslüman olduklarını söylemektedirler.
****
3) bunlarla doğrudan ilgisi olmadığı sanılsa bile bi mevzu da ben açayım..
İZLER dergimize 7-8 ay kadar önce, yurt dışından bi hanımefendi şiir yolladı.. şimdiki durum olsa kesinlikle kabul etmezdim, bu dergiyi hak etmek gerek çünkü.. yeni olmanın heyecanı ile yer verdim dergide..
mersin’de yaşayan bi başka hanımefendi ise şart koştu; sadece o deminkinin şiirlerinin yayımlandığı dergileri istiyordu..
sonuç ne oldu dersiniz? ne o şair hanımı, ne de o mersinli hanımı barındırdım.. şutu bastım, gittiler..
kendimi bi halt sanmam.. ama yönettiğim tüm markalarım kutsaldır.. başta İZLER.. onlara herhangi bi şart sürerek gelemezsiniz.. bazı şeyler bazılarını aşar..
giresun insanını bu anlamda zaten dikkate almam da herhangi bi türk vatandaşının da fazla şansı yoktur..
rest!
****
üçüncü bölümün 1 ve 2 ile ne alakası var dediğinizi duyar gibiyim..
olmaz mı yahu?
tam bağımsızlık!!!
****
bi de başka bi 3 nokta vardır..
yavukluya giden asker mektuplarında rastlanır buna.. yazsa yazamaz, dese diyemez garibim memet.. seni seviyom demektir..
bu sayfada da bi saabı vardır;
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün enerjik ve kararlı bir şekilde hareket etme isteğiniz yüksek olabilir. Fakat aceleci davranmaktan kaçınmalısınız, çünkü ani kararlar almak zararlı olabilir. Bugün duygusal anlamda da kendinizi ifade etmekte güçlük çekebilirsiniz, bu nedenle empatiye ve iletişime önem vermek faydalı olacaktır. İş ve kariyer hayatınızda ise liderlik özelliklerinizi ön plana çıkarabilir ve proje yönetiminde başarılı olabilirsiniz. Sağlık açısından ise bedensel aktivitelere yönelmeniz, enerjinizi dengelemenize yardımcı olacaktır.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün kendinizi daha şanslı ve enerjik hissedeceksiniz. Etrafınızdaki insanlarla iletişiminiz güçlenecek ve yeni ilişkiler kurma fırsatı bulacaksınız. İş hayatında ise projelerinizde ilerleme kaydedebilir ve yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Sağlık konusunda ise daha dikkatli olmakta fayda var, beslenmenize özen göstermeyi unutmayın. Keyifli bir gün sizi bekliyor olabilir. Umarım gününüz harika geçer!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz ve içsel dengenizi korumak için zaman ayırmanız gerekebilir. Sevdiklerinizle iletişimde nazik ve anlayışlı olmaya özen gösterin. Kendinize özel bir zaman ve mekan yaratın, içsel huzurunuzu sağlayacak aktivitelere yönelebilirsiniz. Planlarınızı detaylı bir şekilde düzenleyerek daha verimli bir gün geçirebilirsiniz. Enerjinizi doğru yönlendirmek için spor veya meditasyon gibi faaliyetlere zaman ayırabilirsiniz. Unutmayın, kendinize zaman ayırmak sizi daha dengeli ve huzurlu hissettirecektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün enerjiniz oldukça yüksek olabilir ve kendinizi daha parlak, karizmatik ve lider ruhlu hissedebilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek için adımlar atabilir, yaratıcılığınızı en üst seviyede kullanabilirsiniz. Ancak, ani tepkilerden kaçınmalı ve kontrolünüzü kaybetmemeye özen göstermelisiniz. Kişisel ilişkilerinizde ise daha anlayışlı, sabırlı ve sevgi dolu davranarak, sorunları kolayca çözebilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün başkalarıyla iletişiminizde daha anlayışlı ve uzlaşmacı olma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Özellikle iş ortamında işbirliği yapmanız gereken durumlarda sabırlı ve anlayışlı olmanız başarı şansınızı artırabilir. Kendinizi ifade etmekten kaçınmadan, açık ve net bir iletişim kurmaya çalışın. İçsel denge ve uyumunuza dikkat etmek, size gün içinde olumlu enerji katacaktır.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Terazi burcunu etkileyen enerjiler iş ve kariyer konularında önemli gelişmeler getirebilir. Kendinizi ifade etme fırsatlarına sahip olabileceğiniz bir gün olabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak projelerinizi ilerletebilir veya yeni iş fırsatları yakalayabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta, sabırsızlık ve aceleci davranmamaktır. İşlerinizi planlı bir şekilde ilerletmek ve detaylara dikkat etmek size fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda, duygusal ilişkilerinizde de iletişime ve anlayışa önem vermeniz gereken bir gün olabilir. Sevdiklerinizle uyum içinde olmaya özen gösterin.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygularınızı daha fazla içe kapanık bir şekilde yaşayabilirsiniz. İçsel dünyanızda derin düşüncelere dalabilir, kendi içsel sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. Bu durum, çevrenizdekilerle iletişiminizin biraz zor olmasına neden olabilir. Ancak kendi içsel deneyimlerinizden de önemli dersler çıkarabilirsiniz. Duygusal dengeyi korumak için kendinize zaman ayırmayı unutmayın.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün sağlam adımlarla ilerlemeyi ve hedeflerinize odaklanmayı sürdürmelisiniz. Duygusal konularda sabırlı olmak ve mantıklı kararlar almak önemli olacaktır. Ekip çalışmalarında liderlik yeteneklerinizi ortaya koymak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruh halinizi dengelemek ve içsel bir huzur bulmak da bugün size iyi gelebilir.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM