Uluslararası Homeros Festivali’ne muhteşem final:

Uluslararası Homeros Festivali’ne muhteşem final:

 Adonis ve Özdemir İnce’ye onur ödülü

Bayraklı Belediyesi tarafından bu yıl birincisi düzenlenen Uluslararası Homeros Festivali’nin son gününde gazetemiz yazarı ve şair Özdemir İnce ile şair Adonis, “onur ödülü”ne değer görüldü.

Uluslararası Homeros Festivali’ne muhteşem final: Adonis ve Özdemir İnce’ye onur ödülü

Bayraklı Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Homeros Edebiyat-Sanat Festivali kapanış yaptı. Festivalin son gününde, şair ve gazetemiz yazarı Özdemir İnce ile şair Adonis’e onur ödülü, yazar Yaşar Aksoy’a emek ödülü ve gazeteci Merdan Yanardağ’a değer ödülü sunuldu. Sahneye çıkan konuklar uzun süre ayakta alkışlandı. Ödülleri Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal verdi. Son gün programları Metin Uca sundu.

OĞUZ AKSAÇ BÜYÜLEDİ

Festivalin öğleden sonraki oturumlarında, yerli ve yabancı şairler ve yazarlar, sanatseverlerle buluştu. Ünlü piyano sanatçısı Yıldız Çiçek Sivri konser verdi. Gazeteciler Merdan Yanardağ, Özlem Gürses ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi “Türkiye’de haberci olmak” üzerine söyleşi yaptı. Günün sonunda Agora Minör müzik grubu ve Oğuz Aksaç müzik dinletisi verdi.

Başkan Sandal, “Home-ros’un doğduğu topraklarda, uluslararası bir festivali başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yarınları inşa ederken paylaşmayı, birlikte olmayı, bir olmayı hayal ediyorsak bütün değerlerimize sahip çıkmalıyız. O nedenle bu topraklarda doğmuş Homeros’u anmak ve bununla birlikte dünyaya bir pencere açmak vazgeçilmezdi. İzmir’in kalbi Bayraklı’nın tarihi ve kültürel yolculuğuna katkı koyan herkese minnettarız” dedi.

YARATICILIĞIN SEMBOLÜ

Ödül aldığı sırada katılımcılara seslenen ünlü şair Adonis, “Şiirin bittiğini düşünmek hayatın bittiğini düşünmektir. Şair, alfabenin güneşidir. Şiir, dillerin, ırkların, ülkelerin de ötesinde insanlığın birliğini temsil eder. İnsan kendi özüne yolculuk etse bile bu yolculukta ona eşlik edecek olan, farklı olan öteki insanın özünü oluşturur. Bu düşünce ekseninde Homeros Ödülü’nün, sadece yaratıcılığı taçlandıran bir sembol olmasını diliyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47