Tribeca Film Festivali’nin açılışı,

Tribeca Film Festivali’nin açılışı,

pandemi bitmişçesine özgürce yapıldı

Geçtiğimiz hafta başlayan ve hem fiziksel hem de çevrimiçi düzenlenen Tribeca Film Festivali, pandeminin etkisinden uzak bir şekilde devam ediyor.

Maskesiz ve mesafesiz, sokaklarda şarkılı danslı bir kutlama; Covid-19 aşısının bir reklamı olsaydı muhtemelen 20. Tribeca Film Festivali’nin açılışına benzerdi. Nitekim geçen hafta başlayan festivali açan “In the Heights” adlı müzikalin gösteriminde boy gösteren “aşılı” konukların sarmaş dolaş hallerine adeta bir film izler gibi bakakaldık. Bu yıl hem fiziksel hem de çevrimiçi düzenlenen festivali olay mahalinde yani New York’ta değil, benim gibi dünyanın bir ucundan izleyen gazeteciler için doğaldır elbette. Festivalin kurucularından ünlü oyuncu Robert de Niro’nun “Yeniden sokaklara çıkma ve yan yana olma zamanıdır” dediği gibi içinden çıkamadığımız bu tuhaf pandemi günlerinde en azından birilerinin özgürce takılıyor olması teselli edici. “In the Heights” da zaten kentin Latin mahallesi üzerinden sokaklara, kültür, ırk ve cinsel çeşitliliğe kucak açtığı varsayılan New York’a dair şarkılı bir aşk mektubu. Gelgelelim filmin uyarlandığı Tony ödüllü müzikalin yaratıcısı Lin-Manuel Miranda’nın dün yaptığı açıklamayla oyuncuların yeterince koyu tenli olmadığına dair eleştirelere bin bir özürle karşılık verdiğini de not düşelim.

BÜYÜK BİR AİLEYİZ!

Filmin mahalleli, dolayısıyla devasa bir aile olma ve dayanışma hissiyatı esasen “nereli olduğumuz”la ilgilenmekten ziyade “bir arada olalım da gerisi detay” mealinde neşeli bir havaya sokmaya çabalıyor. Bir yanıyla böyle ana akım sinemaya yaklaşan filmlerin yanı sıra festivaldeki sayısız bağımsızlar arasında “All My Friends Hate Me” misali uzun süre sonra bir araya gelinen dostlar arasındaki gerginliğini ve aile olma duygusunu kara mizahla dalgaya almasıyla eğlenceli. Adı üzerinde “Poser” günümüz trendlerini takip eden ve esasen mış gibi yaparak var olmaya çalışan genç bir kızın tekinsiz gibi öyküsüyle gayet ilginç. Kurmaca, belgesel ve kısalarıyla 9-20 Haziran arasında düzenlenen festivalde merakla beklenen filmler arasında Steven Soderbergh’ün “No Sudden Move” adlı gerilim filmi var. Ters bir soygunun ardından onları kimin ve neden kiraladığını anlamaya çalışan sahtekârlar olarak Don Cheadle, Benicio Del Toro misali şahane oyuncular yer alıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün güne hızlı başlayabilir, adım attığınız konularda ilerleme kaydedebilirsiniz. Gün içinde zihniniz dağınık olabilir veya anlık fikirlere daha hızlı kapılabilirsiniz. Mümkün olduğunca net olmaya, işlerinizde adım adım ilerlemeye çalışın.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün güne hızlıca başlayabilir, günün erken saatlerinde sorumluluklarınızı yerine getirmeye odaklanabilirsiniz. İletişim trafiğiniz artıyor, kadınlarla ve arkadaşlarla ilişkiler ön planda olabilir. Evinizde sevdiklerinizi ağırlayabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün yatırım ve birikimlerinizle ilgilenebilir, maddi yardımlar yapabilirsiniz. Gün içinde kendi alanınıza çekilmek veya konfor alanınızda kalmak isteyebilirsiniz. Düşünceleriniz ve duygularınız anlık durumlarla değişebilir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün kendiniz için adımlar atabilir, kendinizle ve görüntünüzle daha fazla ilgilenebilirsiniz. Finansal konular ön planda olabilir. Gün içinde bazı şeyleri sorgulayabilir, duygularınızı akıl süzgecinden geçirmek isteyebilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün beklenmedik bir haber alabilir, kendinizden beklemediğiniz karar ve düşünceler içerisinde olabilirsiniz. Duygu ve tepkilerinizde aşırılık ve abartılardan uzak durun. Yöneticilik ve yöneticilerle çalışma ve iş birlikleri gündeminizde olabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün sosyalleşebilir ve arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Gün içinde Ay İkizler burcunda ilerlediği için kararsızlık ve ikilemleriniz artabilir fakat bir seçim yapmak, bir adım atmak size kazandıracaktır. Pasif kalmayın, harekete geçin.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün bazı ilişkilerinizde mesafeleşmeler, zorunlu veya gönüllü kısa ayrılıklar gündeme gelebilir. İlişkilerinizdeki tavrınız değişiyor ve her zamankinin tersine düşünüp davranmaya başlıyorsunuz. Bankacılık işlemlerinde karışıklıklara karşı dikkat edin.

YAY BURCU YORUMU

Bugün kadınlarla ilişkiler ön planda olacaktır. İş birliği ve ortaklık içinde olduğunuz kişilerle daha yoğun bir görüşme trafiğine girebilirsiniz. Çalışma ortamında hareketli bir gün olabilir. İş aracılığıyla tanışmalar yaşayabilirsiniz.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün ev içerisinde hareketli gündemler oluşabilir. Evinizde sevdiklerinizi, yakınlarınızı ağırlayabilirsiniz. Bir süredir var olan rutininiz bugün biraz daha sıkabilir ve değişiklik ihtiyacında olabilirsiniz. Farklı bir maceraya atılmak isteyebilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM