Trabzon Tiyatrolar Birliği 1.Tiyatro Festivali Sona Erdi

Trabzon Tiyatrolar Birliği 1.Tiyatro Festivali Sona Erdi

Trabzon Tiyatrolar Birliği 1.Tiyatro Festivali Sona Erdi

Bağımsız tiyatrolardan oluşan Trabzon Tiyatrolar Birliği, tiyatro severlerin yoğun ilgi ve katılımıyla 1. Tiyatro Festivalini tamamladı.

Atapark Varlıbaş Alış Veriş Merkezinde Tiyatro Panki Tufan Ünlü sahnesinde gerçekleşen tiyatro festivalinin kapanışı da açılışı gibi görkemli oldu. 1. Tiyatro Festivali kapsamında, 6 tiyatro 7 oyunla tiyatro severlerle buluştu. Her tiyatro akşamında tiyatro severlerin büyük ilgi ve katılımıyla salon doldu taştı. Festival süresince; Tiyatro Panki “Aldatan Oyun”, KTÜ. Tiyatro Kulübü “Otogargara”, Gugulumdakiler Tiyatrosu “Çalıntı Eserler Galerisi”, Tiyatro Zinos “Yeniden Kattıkkarıştırdık”, Umut Tiyatrosu “Sığıntılar”, Trabzon Şehir Tiyatrosu “Tiyatrocular” oyunlarını oynadı. Festivalin kapanış oyununu,  KTÜ. Tiyatro Kulübü “Kadın Dediğin” oyunuyla tamamladı.

Oyununa eşi ile birlikte gelen Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, oyun sonrası Genel Sanat Yönetmeni Ahmet Akyol’a plaketini verme konuşmasında “Trabzon Tiyatrolar Birliği’nin 1. Tiyatro Festivali projesine olumlu ve sıcak baktık. Başarılı bir festival süreci yaşandığını gördüm. Gelecek yıl için festivale desteğimiz artarak devam edecektir. Kapsamının genişletilmesi düşüncesinden memnuniyet duyuyorum ve destekliyorum.” dedi ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Trabzon Tiyatrolar Birliğinin kurucu dönem başkanı Adnan Taç festivalin kapanış akşamında yaptığı konuşmada “Festivalimiz çok başarılı geçti. Beklediğimizin üzerinde ilgi gördü. Gelecek yıl genişleyecek yapısıyla daha da çok ses getireceğine inanıyorum. Çok başarılı geçen 1. Tiyatro Festivalimize destek olan, sürekli kapısını çaldığımız, bizleri yalnız bırakmayan Ortahisar Belediyemize ve başkan sayın Ahmet Metin Genç’e, Arter Teknik Ltd.Şti. Yön.Kur. Bşk’nı sayın Baykal Yıldız’a, bizlere sahnesini tahsis eden Tiyatro Panki Genel Sanat Yönetmeni sayın Tufan Ünlü’ye, katılım sağlayan tiyatrolarımıza, tiyatro severlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Her oyun sonrasında seyircilerle, genel sanat yönetmenleri, yönetmen ve oyuncular arasında gerçekleşen küçük söyleşi programlarıyla renklendi. Bu renklilik içerisinde geçen festivalin son oyun akşamında, birçok tiyatronun oyuncu ve genel sanat yönetmenleri, Trabzon Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü öğretin üyesi Nuri Nalbanoğlu, Trabzon DT oyuncusu Ceyhun Gen, Trabzon’un sinema dünyasındaki yüzü olan, ulusal düzeyde en iyi kadın oyuncu Antalya Altın Portakal ödüllü Nuray Yeşilaraz, oyuncu, yönetmen, yapımcı İsmet Eraydın katılım sağladı. Trabzon Şehir Tiyatrosu’nun “Tiyatrocular” oyunu dünya prömiyeri için oyunun yazarı, yakın bir tarihte kaybettiğimiz Tuncer Cücenoğlu’nun kızı Gamze Devrim Cücenoğlu Trabzon’a gelerek festival oyununu tiyatro severlerle birlikte izledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün kendinize daha çok zaman ayırmanız gerekebilir. İçsel dünyanıza yönelerek duygularınızı dengelemeniz ve ruhunuzu beslemeniz önemli olabilir. Kendinizi dinlediğinizde daha sağlıklı kararlar alabilirsiniz. İletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir, ani tepkiler vermekten kaçının. Sevdiklerinizle özel anlar yaşamak için fırsatlar olabilir, bu fırsatları değerlendirmek keyifli olacaktır.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygusal yönden biraz hassas olabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişimde daha dikkatli olmanız gerekebilir. Kendinize zaman ayırarak huzurlu bir gün geçirebilir, içsel dengeyi sağlayabilirsiniz. Maddi konularda ise dikkatli olmalı ve gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız. Sağlık açısından da kendinize özen göstermeyi ihmal etmemelisiniz. Enerjinizi doğru kullanarak verimli bir gün geçirebilirsiniz. Umarım bu yorum size yardımcı olur.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcu için duygusal olarak kararsız hissedebilirsiniz. İçsel çelişkiler yaşayabilir ve karar vermede zorlanabilirsiniz. Önemli olan, kendinize zaman tanımak ve duygularınızı netleştirmek için içsel bir yolculuğa çıkmak olabilir. Bu süreci keyifle deneyimleyerek kendinizi daha sağlam temellere oturtabilirsiniz. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin ve iç sesinizi dinlemeyi unutmayın. Bugünün enerjisi, kendinizi daha iyi anlamanızı ve duygusal dengeyi bulmanızı destekliyor.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, Aslan burcundaki insanlar aktif ve enerjik olacaklar. İletişim becerileriniz bugün ön planda olacak ve başkalarıyla olan etkileşimlerinizde başarılı olacaksınız. Duygusal ilişkilerinizde tutkulu ve romantik bir hava hakim olabilir. Kendinize zaman ayırarak, yaratıcı ve sanatsal aktivitelere katılabilirsiniz. Fiziksel olarak da aktif olmanız bugün sizin için faydalı olacaktır. Uzun vadeli hedeflerinizi gözden geçirmek ve planlarınızı revize etmek için bugün uygun bir gün olabilir. Ayrıca içsel gücünüzü keşfetmek ve kendinizi ifade etmek için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün işlerinizi ilerletirken detaylara önem vermeniz gerekebilir, Başak burcu. Sabırlı olun ve özverili çalışmalarınızın karşılığını daha sonra alacağınızı unutmayın. Enerjinizi olumlu ve yapıcı bir şekilde kullanarak sizi hedeflerinize bir adım daha yaklaştıracak fırsatları değerlendirin. İletişim konusunda da açık ve net olmaya özen gösterin. Hayatınızda olumlu değişiklikler yapmak için bugün ideal bir gün olabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Terazi burcu için iletişim konularına odaklanabileceğiniz, sosyal çevrenizle etkili iletişim kurabileceğiniz bir gün olabilir. Bugün duygusal dengeyi sağlamak ve ilişkilerde uyumu korumak önemli olacak. İçinizdeki duyguları net bir şekilde ifade ederek karşılıklı anlayışı destekleyebilirsiniz. Kendinize ve çevrenize karşı dürüst ve adil olmak, bugünün anahtarı olacaktır. Uyum ve dengeyi koruyarak alacağınız kararlar sizi olumlu şekilde ileriye taşıyabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Akrep burcu için sıradan bir gün olabilir. İş hayatında kararlı ve odaklı olmanız gerekebilir. Duygusal anlamda ise kendinize zaman ayırmak ve içsel dengeyi sağlamak önemli olabilir. İletişimde daha anlayışlı ve sabırlı olmak, ilişkilerinizde daha sağlam temeller oluşturmanıza yardımcı olabilir. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın ve bugünü olabildiğince pozitif ve huzurlu geçirmeye özen gösterin.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, iş hayatınızda odaklanmanız gereken bazı konular olabilir. Kendinize güveniniz ve kararlılığınız sayesinde hedeflerinize daha sağlam adımlarla ilerleyebilirsiniz. Fakat, ani kararlar almaktan kaçınmak ve detaylara dikkat etmek önemli olacaktır. Duygusal anlamda ise, çevrenizdeki insanlara karşı daha anlayışlı ve sabırlı olmaya özen göstermeniz gerekebilir. Kişisel ilişkilerinizde anlayışınız ile iletişimi güçlendirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM