TELGRAF

TELGRAF

(Sn Kemal Kılıçdaroğlu şehrimizde.. Hoş gelmiş, ne diyeyim? En iyisi eski bi makalemle selam vereyim)
TELGRAF
Sn. Kılıçdaroğlu,
Önce kendimi tanıtiyim, biyerden gözünüz ısıracaktır.
İki-üç ay oldu olmadı. Şehrime geldiniz. Bi kahvaltıda buluşuldu sabah sabah. Tüm sivil toplum kuruluşları gibi, Atatürkçü Düşünce Derneği de davetliydi. Derneğim adına icabet ettim mecbur.
Size orada sorular sordu insanlar tek tek.
Fındıktı, yoldu, limandı, havaalanıydı, tren yoluydu, fabrikaydı, işsizlikti… Herkes bişeylerden söz etti yani. Çoğu da kendini anlattı, göze girmeye gelmişler tayfasındandı.
Tam da ağzıma büyükçe bi peynir attıydım. Baktım mikrofon bana gelmiş. Nasıl yuttum o lokmayı apar topar, bilmiyom valla. Kalktım ayağa;
-‘’Sayın Genel Başkanım. Dünya tarihinin en densiz iktidarınca yönetiliyoruz. Şu en son 1000 Odalı Kaçak Saray, kanımca sonun başlangıcıdır ve size atılmış muhteşem bi gollük pastır. Lütfen, artık şu golü atınız’’.
**** ****
Şaşırdınız. Belli belirsiz bi gülümsediniz. Size asli görevinizi anımsatan yegane adam benmişim demek, bunca yıldır.
Partiniz İl Başkanı tarafından, bana daha sonra anlatılana göre;
-‘’Kim yahu bu çocuk’’ demişsiniz.
Kibarca böyle çevrildiğini sanıyom, muhtemel;
-‘’Kim ulan bu hıyar’’ demiş olmalısınız.
Benim…
**** ****
Şimdi Kemal Bey,
Birbirimizi yemeyelim. Anadolu gibi ‘’kilit’’ bi coğrafyanın ana muhalefet lideri seçilmek, hele ki Atatürk’ün Partisi’nin başına gelebilmek kolay iş değildir.
Bu kadar sade bi vatandaş olduğunuza göre sizi nerden buldular? Misal, bencileyin kaç kez yazmışımdır;
-‘’Abartmayın şu Amerika denen şeyi, eğer sen işbirlikçi olarak hazırolda beklemezsen, Amerika diye bişey yoktur’’.
Siz Amerika’ya neden gittiniz?
Hangi sözleri verdiniz?? Hangi görevleri kabul ettiniz??
**** ****
Tatlı Kemal Ağabeyim,
Herkesin dünyaya bakış açısı farklıdır. Haliyle öncelikleri de değişebilir. Bak, benimkisi ne;
Tayyip Bey’in çapkınlık macerası ayyuka çıktıydı hani. Muta nikahı falan. Aksilik, tam da seçimler öncesiydi. ( Ne yalan söyliyim, Tayyip Bey’in hayat boyu destekçisi olduğum tek icraatı buydu. Emine Hanım’a baktıkça, ‘’bununla bi ömür geçirilir mi, zavallı adam’’ diye üzülüyodum)
Neden bu konunun üzerine gitmediniz? Size engel olan neydi? İki tane görüntüyle Tayyip efsanesi bitecek, istifa etmek durumunda kalacaktı.
Özel hayata saygı demeyin. Tayyip Bey, dünyada ‘’özel hayata saygı’’ kavramıyla yan yana gelecek en son adamdır.
Kaldı ki siz, aynı ‘’dalga-dümen’’ sayesinde Deniz Baykal’ın yerine geldiniz.
Neden Tayyip Bey’i bitirmediniz??
**** ****
Başkanım,
Soma sonra…
Ne 301 ölüsü yahu? İnandınız mı harbi harbi?
Eğer, en az 1301 değilse gerçek sayı, yemin ediyom, Türkiye’yi terk edecem. Bi daha da yazı mazı yazmayacam.
Bırakın Tayyibi-Mayyibi, vicdan sahibi her AKP’linin sokağa çıkamaz hale geleceği bu sorumsuz cinayetin peşine neden düşmediniz?
O İran Bakanı kılıklı herifin yakasına neden yapışmadınız?
Neden???
**** ****
Şeker Abim, Kemal’im,
Hepimiz biliyoz. Hepimiz. Seçim sistemine müdahale ediliyo. Teknik konudur ayrıntısını bilemem. Ama, aşikar işte. %50’lik falan oylar, bilgisayar hilesi.
Herkesten iyi senin bilmen lazım Abi.
Nasıl oluyo bu işler?
Susman nedendir?
Hadi bunu geçtim. Ankara’da, gece yarısı baskınıyla seçimi kaybettin. Geldiler, oyları değiştirdiler ve gittiler.
Kıyameti daha ne zaman koparacaktın??
**** ****
Benim aziz ve muhterem büyüğüm,
Ekmeleddin hamlene hiç girmedim bak. Altından kalkamazsın. Yazacaklarımdan sonra ben de kalkamam.
Sırası değil.
Anladın sen.
Tamam Abi.
**** ****
Mektup yazsam okumazsın diye telgraf çekeyim dedim.
Uzun oldu kusura bakmazsın artık.
Hadi, çık itiraf et.
Benim görevim şuydu de. Amerika’dan şu talimatı aldım, şu sözleri verdim de. Özür dile milletimizden.
Kurtar vatanı.
imza: Kahvaltıdaki Hıyar
(ulus gastesi,
9 şubat 2015, p.tesi)
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunun enerjisi yüksek olacak ve kendinizi daha hevesli ve motive hissedeceksiniz. Kendinizi ifade etme konusunda başarılı olabilir ve yeni fikirler ortaya koyabilirsiniz. Ancak sabırsızlık huyunuz bugün sizi zorlayabilir, dikkat etmenizde fayda var. İlişkilerinizde tutkulu ve cesur davranabilirsiniz, ancak karşı tarafın duygularını da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Bugün kendinize zaman ayırarak spor yapmak veya meditasyon gibi aktivitelerle stresinizi azaltabilirsiniz. Haydi, harekete geçme vakti! Umarım güzel bir gün geçirirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için keyifli ve huzurlu bir gün olabilir. İş hayatında başarılı adımlar atabilir, ilişkilerde uyumlu ve anlayışlı olabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel huzuru bulabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek ve pozitif düşüncelerle günü geçirmek size iyi gelebilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal açıdan hassas olabilir ve kendinizi daha içsel hissedebilirsiniz. İçsel dünyanıza odaklanarak kendinizi keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ailenizle ilgili konularda duygusal destek alabilir ve onlarla olan bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruhsal anlamda yenilenme ve huzur bulma şansınız var. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi arttırmak, duygusal anlamda daha tatmin edici bir gün geçirmenize yardımcı olabilir. Enerjinizi bölüştürmek yerine daha çok içsel deneyimlere odaklanabilirsiniz. Ayın size getirdiği duygusal dengeyi yakalayarak zihinsel ve ruhsal olarak dengeli bir gün geçirebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Aslan burcu için keyifli ve hareketli bir gün olabilir. İletişim becerilerinizin ön plana çıkacağı bir gün geçirebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminizde daha anlayışlı ve açık olmak size fayda sağlayabilir. Kendinize zaman ayırarak hobilerinizle uğraşabilir ve keyifli aktiviteler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kariyerinizle ilgili konularda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ufak tefek aksilikler olabilir ancak olumlu enerjinizi koruyarak bunların üstesinden gelebilirsiniz. Bugünün tadını çıkarın!

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi detaylara vermeniz gerekebilir. Planlarınızı gözden geçirmek ve bazı ayarlamalar yapmak iyi olabilir. İş veya okul hayatınızda disiplinli bir şekilde ilerleyerek hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Sağlık konularına da dikkat etmekte fayda var. Bugün, detaylara odaklanarak daha verimli ve başarılı olabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün içsel dengenizi korumaya özen göstermek önemli olacak. Başkalarıyla olan ilişkilerinizde uyum sağlamak ve anlayışlı olmak sizi daha mutlu ve huzurlu hissettirecek. Bugün kendinize zaman ayırarak iç sesinizi dinlemek ve duygularınıza odaklanmak faydalı olabilir. Kararlarınızı verirken mantıklı düşünmeye ve dengeli bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Uzlaşmaya açık olmanız, ilişkilerinizde daha sağlam temellere dayanmanıza yardımcı olabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal bir denge bulmanız gerekebilir. İçsel çatışmalarınızı çözümlemek için zaman ayırmanız gerekebilir. İlişkilerinizde karşınızdakilerle empati kurarak iletişimde olmanız olumlu sonuçlar doğurabilir. Kendinize zaman ayırarak ruhsal denge ve huzur bulabilirsiniz. Enerjinizi olumlu şeylere odaklayarak içsel dengenizi sağlayabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, içsel huzurunuzu korumaya özen göstermelisiniz. Sorumluluklarınızın farkında olmanız olumlu ancak aynı zamanda kendinize de zaman ayırmalısınız. Başkalarının beklentileri ve istekleri çevrenizde dolanabilir ancak kendi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Duygusal anlamda daha dengeli olmak için kendinize zaman ayırın.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM