Steven Soderbergh, Oscar Ödül Töreni ile ilgili konuştu

Steven Soderbergh, Oscar Ödül Töreni ile ilgili konuştu

Sinema dünyası için nefeslerin tutulduğu, yılın en heyecanlı ödül törenlerinin başında gelen Oscar Ödülleri için hazırlıklar devam ederken, törenin yapımcıları arasında yer alan Steven Soderbergh’ten de merak uyandıran açıklamalar geldi.

Sozcu.com.tr

Pandemiyle beraber pek çok ödül töreni eski heyecanını kaybetti. Kırmızı halıda verilen pozların, göz alıcı sahne şovlarının, günlerce gündemden düşmeyen konuşmaların yerini; pijamayla ödülü kabul eden oyuncular, görüntüler arasına sıkıştırılan birkaç sahne şovu, Zoom üzerinden sınırlı sayıdaki katılımcı ile gerçekleşen ve bir saat içinde tamamlanan törenler aldı. Ünlü yönetmen Soderbergh, de yaptığı açıklamalarla 93. Oscar Ödül Töreni’nde bu gidişe bir son vereceklerini açıklıyor.

Soderbergh; kendisi gibi törenin yapımcıları arasında yer alan Stacey Sher ve Jesse Collins ile birlikte Associated Press’e Oscar gecesi için dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

YENİ BİR FIRSAT

COVID-19 salgınıyla beraber insanların bir araya gelmesindeki zorlukları göz önünde bulundurarak 2021 Oscar Töreni için yeni bir bakış açısı geliştirdiklerini ve tüm programı yeniden düşündüklerini belirterek şunları söylüyor:

“Bir film yapımının yaratıcı sürecinin herhangi bir adımında, bir şeyin neden belirli bir şekilde yapıldığı hakkında soru sorduğumda ve yanıt olarak da ‘çünkü her zaman böyle yapıldı’ denildiğinde benim için sıkıntı başlıyor.” Soderbergh, bu yılın getirdiği zorlukları ödül şovunu geliştirebilecekleri bir fırsat gibi görerek hareket ettiklerini belirtiyor.

FİLM GİBİ Mİ OLACAK?

Sözlerine ödül töreninin bir filmmiş gibi hissettireceğini vurgulayarak devam eden yönetmen; “Gereksiz veya samimiyetsiz hissettiren her şeye karşı duran insanlar tarafından yapılan bir programı izliyormuşsunuz gibi hissetmenizi istiyoruz. Böyle şovları izlerken benim için eksik olan niyet buydu. Bir ses. Belirli bir sesi olması gerekiyor.”

Jesse Collins ve Stacey Sher’in de açıklamalarında töreni sunacak yıldızlarda sunucu yerine oyuncu gibi bahsetmeleri ödül törenine bir film gibi yaklaştıklarıyla ilgili sinyaller veriyor.

Koronavirüs nedeniyle iki ay ertelenen ödül töreni; Dolby Theatre yerine Los Angeles’taki Union Station’da gerçekleşecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün aşk hayatınızda hiç beklemediğiniz sürprizler sizleri bekleyecek. Uzun zamandır duymak istediğiniz müjdeli bir haberi sonunda alıyorsunuz. Kendinizi yeni bir ilişkiye hazır hissetmeseniz bile kartların sizin için yeniden dağıtıldığını göreceksiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün sosyal ve iş anlamında kendinizi daha iyi ifade etme imkanına sahip olabileceğiniz bir gün olacak. Kendinizi sevdiklerinizle birlikte daha güvende hissederken kariyer anlamında yeni fırsatların geldiğini fark edecek ve bunları değerlendirmek isteyeceksiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları, bugün duygularınız ve mantığınız arasındaki dengeyi korumak konusunda zorluk yaşacaksınız. Kendinizi daha iyi bir şekilde ifade etmek için her zamankinden daha sakin bir ruh hali içinde olmanız gerekiyor. Tek yapmanız gerek bir şeyler yaratmak için insiyatif almak. Bunun sizi daha iyi hissettirdiğini göreceksiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları, bugün sosyal ve iş anlamındaki ilişkilerinizdeki dengelerin yavaş yavaş bozulduğunu hissettiğiniz bir gün olacak. Kendinizi koruma konusunda zorluk yaşayacaksınız. Bu durumda hayal kırıklıklarının artmasına neden olacak. İsteklerinizin ve hayallerinizin peşinden giderken bir kez daha hayatınızı sorgulayacaksınız.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları, bugün yorucu geçen birkaç günün ardından kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz. Her şeyin yavaş yavaş yoluna girdiğini fark edecek ve kendinizi ifade etme konusunda yeni yollar deneyeceksiniz. Bu denemeler sonuçlarını verdiğinde daha mutlu olacaksınız.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları, şu anda insanların sizi dinlemesi konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Çevrenizdeki insanlarla fikirlerinizi paylaşmadan önce mutlaka kendi süzgecinizden geçirmeye özen gösterin. Fikirlerinizi iletme konusunda daha akıllı olmadığınız sürece hiçbir yere varamazsınız.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, son dönemde kendinize iyi bakmadığınızı hissediyorsunuz. Gezegenlerin yerleşiminden kaynaklı olarak yaşam tarzınızı disipline etmeniz gereken bir gün karşınızda olacak. Çalışmanın yanında kendinize zaman ayırmaya özen gösterin. Aksi takdirde uzun vadede yaptığınız planları askıya almanız gerekebilir.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün hem fiziksel hem de psikolojik olarak yoğun bir gün yaşıyorsunuz. Sevdiklerinizle zaman geçirme isteğiniz ağır bassa da aslında tüm gün boyunca yapmanız gereken işlerle boğuşmak zorunda kalacaksınız. Derin bir nefes alın ve işleri yoluna koymak için gayret gösterin.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün maddi ve finansal açıdan kendinizi çok zorladığınız bir gün olacak. Özellikle geleceğe yönelik olarak yaptığınız yatırımların meyvelerini toplayacağınız bir gün sizleri bekliyor. Kendinizi ifade etme konusunda her zamankinden dah şanslı olacaksınız.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM