Sofi Tukker’dan Mahmut Orhan’a övgü

Sofi Tukker’dan Mahmut Orhan’a övgü

Müzik Vitrini’nde bu hafta

Yalın sözlerle güçlü bir matem, ah bu ayrılık

İyi bir şarkının güçlü sözleri, ilk dinleyişte yakalayan bir melodisi olur. Hele o sözler yalın bir dille yazıldıysa, enstrümanlar ve vokal de aynı duyguyu vererek usulca derin hislere götürüyorsa o şarkı tamamdır. Meryem Cantekin’in sözlerine ve müziğine de imzasını attığı duygu dolu pop rock şarkısı “Ah Bu Ayrılık” tam da tarif ettiğim gibi. Şarkı, basgitarda Oğuzhan Çalışkan, gitarlarda Giray Şipit ve davulda Görkem Görmüş olmak üzere gençlerle parlıyor. Basgitarı döktüren Oğuzhan’ı, Boğaziçili bir genç olarak arkadaşlarıyla birlikte kurduğu “Aynasızlar” rock grubundan da, iletişim işinde birlikte çalıştığım tertemiz bir genç ve müzik tutkunu olarak da tanımaktan gurur duyuyorum. “Ah Bu Ayrılık” parçasının düzenlemelerinde Umut Tosun var. Şarkının kayıtları, Arın Baykurt ve Burak Gürpınar tarafından Stüdyo PÜR’de gerçekleştirilmiş. Fono Müzik etiketiyle müzik vitrinine çıkan en yenilerden “Ah Bu Ayrılık” dinledikçe daha çok seveceğiniz duygusal bir rock şarkısı.

 

 

Sofi Tukker’dan Mahmut Orhan’a övgü

Geçtiğimiz hafta sonuna girerken İstanbul’da KüçükÇiftlik Park, Epifoni organizasyonuyla New York çıkışlı dans pop takımı Sofi Tukker’la adeta dev bir parti yaşadı. Sofi Tukker’ın “Wet Tennis” albümlerinin turnesi kapsamında geldikleri İstanbul konserleri tam da gururumuz DJ prodüktör Mahmut Orhan imzalı şarkıları “Forgive Me” için Hollandalı DJ prodüktör MOTi ile yeni bir remix çalışması daha yayımladıkları hafta sonuna denk geldi. Aslında Sophie Hawley-Weld ve Tucker Halpern’in geçtiğimiz bahar “Wet Tennis” albümlerinden çıkan ikinci single çalışması olan “Forgive Me” kendimizi ve bize verdikleri her türlü zarara rağmen bir başkasını da affedebilmekteki teslimiyeti, kabulü ve sevgiyi Mahmut Orhan’ın duygu dolu altyapısıyla aktarıyor. Konser akşamı da sahne önünde doyasıya yaşadığımız hemen her şarkılarındaki coşku, bu şarkıda yerini bu toprakların acılarını, hislerini bilen bir müzisyenin, sevgili Mahmut Orhan’ın orkestrasyonu ile epik bir hüzne bırakıyor. İstanbul’dan sonra Ankara ve İzmir’e de uçan Sofi Tukker ekibini yine deliler gibi dans ederek en son Zorlu’da izlemiştim. Her geldiklerinde de hayat dolu enerjilerine koşuyorum. İstanbul’da sahnede ilk kez söyledikleri ve övgüyle bahsettikleri Mahmut Orhan’ın imzasını taşıyan şarkıları “Forgive Me” için vitrine henüz çıkan Hollandalı DJ “MOTi” ile elektro house dokunuşlu yeni remiks versiyonu da yine çok güçlü. Hatırım için mutlaka, kalbinize de bakarak dinleyin.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunun enerjisi yüksek olacak ve kendinizi daha hevesli ve motive hissedeceksiniz. Kendinizi ifade etme konusunda başarılı olabilir ve yeni fikirler ortaya koyabilirsiniz. Ancak sabırsızlık huyunuz bugün sizi zorlayabilir, dikkat etmenizde fayda var. İlişkilerinizde tutkulu ve cesur davranabilirsiniz, ancak karşı tarafın duygularını da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Bugün kendinize zaman ayırarak spor yapmak veya meditasyon gibi aktivitelerle stresinizi azaltabilirsiniz. Haydi, harekete geçme vakti! Umarım güzel bir gün geçirirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için keyifli ve huzurlu bir gün olabilir. İş hayatında başarılı adımlar atabilir, ilişkilerde uyumlu ve anlayışlı olabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel huzuru bulabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek ve pozitif düşüncelerle günü geçirmek size iyi gelebilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal açıdan hassas olabilir ve kendinizi daha içsel hissedebilirsiniz. İçsel dünyanıza odaklanarak kendinizi keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ailenizle ilgili konularda duygusal destek alabilir ve onlarla olan bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruhsal anlamda yenilenme ve huzur bulma şansınız var. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi arttırmak, duygusal anlamda daha tatmin edici bir gün geçirmenize yardımcı olabilir. Enerjinizi bölüştürmek yerine daha çok içsel deneyimlere odaklanabilirsiniz. Ayın size getirdiği duygusal dengeyi yakalayarak zihinsel ve ruhsal olarak dengeli bir gün geçirebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Aslan burcu için keyifli ve hareketli bir gün olabilir. İletişim becerilerinizin ön plana çıkacağı bir gün geçirebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminizde daha anlayışlı ve açık olmak size fayda sağlayabilir. Kendinize zaman ayırarak hobilerinizle uğraşabilir ve keyifli aktiviteler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kariyerinizle ilgili konularda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ufak tefek aksilikler olabilir ancak olumlu enerjinizi koruyarak bunların üstesinden gelebilirsiniz. Bugünün tadını çıkarın!

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi detaylara vermeniz gerekebilir. Planlarınızı gözden geçirmek ve bazı ayarlamalar yapmak iyi olabilir. İş veya okul hayatınızda disiplinli bir şekilde ilerleyerek hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Sağlık konularına da dikkat etmekte fayda var. Bugün, detaylara odaklanarak daha verimli ve başarılı olabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün içsel dengenizi korumaya özen göstermek önemli olacak. Başkalarıyla olan ilişkilerinizde uyum sağlamak ve anlayışlı olmak sizi daha mutlu ve huzurlu hissettirecek. Bugün kendinize zaman ayırarak iç sesinizi dinlemek ve duygularınıza odaklanmak faydalı olabilir. Kararlarınızı verirken mantıklı düşünmeye ve dengeli bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Uzlaşmaya açık olmanız, ilişkilerinizde daha sağlam temellere dayanmanıza yardımcı olabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal bir denge bulmanız gerekebilir. İçsel çatışmalarınızı çözümlemek için zaman ayırmanız gerekebilir. İlişkilerinizde karşınızdakilerle empati kurarak iletişimde olmanız olumlu sonuçlar doğurabilir. Kendinize zaman ayırarak ruhsal denge ve huzur bulabilirsiniz. Enerjinizi olumlu şeylere odaklayarak içsel dengenizi sağlayabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, içsel huzurunuzu korumaya özen göstermelisiniz. Sorumluluklarınızın farkında olmanız olumlu ancak aynı zamanda kendinize de zaman ayırmalısınız. Başkalarının beklentileri ve istekleri çevrenizde dolanabilir ancak kendi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Duygusal anlamda daha dengeli olmak için kendinize zaman ayırın.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM