Sanatta bu hafta

Sanatta bu hafta

Sanatta bu hafta neler var? Sizler için derledik…

Sanatta bu hafta

UĞUR MUMCU’NUN ‘BİR PULSUZ DİLEKÇE’ KİTABINDAN ESİNLE…

“Bugün Ne Yazsam”adlı tiyatro oyunu, 30 Nisan’da saat 21.00 ile 16 Mayıs saat 23.59’a kadar seyredix üzerinden online izlenebilir. Oyun, derin devlet suikastine kurban giden Uğur Mumcu’nun, “Bir Pulsuz Dilekçe” kitabından esinlenen Işık Kansu tarafından yazılan oyun, Serkan Baştürk yönetmenliğinde sahneleniyor. Oyunda, Serkan Baştürk, Gamze Coşkun, Onur Çatal, İlknur Bayzit Çatal ve Emre Öztürk rol alıyor.

Oyun, halk ve iktidar taraflarına olan eleştirisini alışılmışın dışında bir üslupla, absürt komedi ile ortaya koyuyor.

PAPAZYAN’IN SERGİSİ: BİR VAMPİRE DAİR…

Marina Papazyan’ın son dönem çalışmalarını bir araya getiren “Hemoglobinler & Karıncalar” başlıklı ilk kişisel sergisine 14 Mayıs’a kafar ev sahipliği yapıyor.

Hemoglobinler & Karıncalar, Mircalla adında bir vampirin yaşama musallat oluşuna dair Marina Papazyan’ın yazdığı metin ve bu anlatının yörüngesindeki malzemeler, kimyasal tepkimeler ve ses parçalarıyla oluştu.

EN BÜYÜK SANAT FUARLARINDAN FRİEZE NEW YORK ÇEVRİMİÇİ

Dünyanın en önemli sanat fuarlarından Frieze New York 5-9 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirecek. Fuar ilk kez Manhattan bölgesindeki kültür merkezi The Shed’de yapılacak. Fuarla paralel olarak gerçekleştirilecek “Frieze Viewing Room” etkinliğinde ise 160’tan fazla katılımcı çevrimiçi görüntüleme odaları vasıtasıyla uluslararası izleyicilerle uzaktan buluşabilecek.

Frieze Viewing Room 14 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Fuarın ana programında yer alan sanatçıların konuşmaları ve özel projeler de fiziksel etkinliğin yanı sıra çevrimiçi olarak da Frieze Viewing Room çerçevesinde izleyicilerle buluşacak. Fuar yetkilileri ziyaretçilerin üç boyutlu enstalasyonlar ve artırılmış gerçeklik ile karşılaşacaklarını, önde gelen sanatçılarla sohbetler gerçekleştirileceğini paylaştı.

BRITISH MUSEUM’A SANAL YOLCULUK

Londra British Museum Sanal Müze Gezisi 28 Nisan’da saat 21.00’de online platformda! Müzede 6 kıta ve 130’u aşkın ülkeden 8 milyon eser yer alıyor. Japon, Çin, Hint kültüründen Anadolu, Yunanistan ve İber kültürlerine; Latin Amerika’nın yerli kültürlerinden Ortadoğu uygarlıklarına ait milyonlarca eser, elyazması ve belge bu müzede sergileniyor. Müze çok büyük olduğundan bu gezide Mısır, Asur, Gitir, Yunanistan ve Anadolu seksiyonlarını geziyor ve bu bölümlerde bulunan yapıtları rehber eşliğinde öğreniyorsunuz. Bu müzeyi 35 yıldır gezdiren Sanat Tarihçi Atilla Tuna müzede sergilenen Rosetta Taşı, Ramses Heykeli, Mısır lahitleri, Mısır Krallar Listesi, Miken ve Minos Uygarlıkları eserleri, Ksantos Harpiiler Anıtı, Nereidler Anıtı, Asur Kapı heykelleri, Asur Sarayı av sahne kabartmaları gibi eserleri yorumluyor ve anlatıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün birinin sizden bir şeyler sakladığı hissine kapılırsanız, onlara doğrudan yaklaşmalı ve neler olup bittiğini öğrenmeyi talep etmelisiniz. Neptün gerileme evresine başlarken pek çok şeyin göründüğü gibi olmadığını söylemek doğru olur.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Önümüzdeki 24 saat içinde alacağınız bir kararın geniş kapsamlı sonuçları olacak. Bu yüzden acele etmeyin ve başkalarının sizi doğru hissetmeyen şeyi yapmaya ikna etmesine izin vermeyin. Size ne kadar zorbalık yapmaya veya rüşvet vermeye çalışırlarsa, onlara o kadar az güvenmeniz gerekir.

ASLAN BURCU YORUMU

Mutluluk, başkalarını memnun etmeye çalışmaktan değil, derin bir içsel düzeyde doğru gelen şeyi yapmaktan gelir. Öyleyse kendinize sorun: Daha önce yapmadığınız neyi şimdi yapıyor olmalısınız? Devam edin ve başarılı olun.

BAŞAK BURCU YORUMU

Şu anda modun düşük. Çünkü büyük olasılıkla başkalarının neden olumsuz şekillerde davrandığını anlamıyorsunuz. Onlar için daha az endişe edin ve kendi sağlığınıza dikkat edin. Güne gülümseyerek başlamıyorsan, bir yerde hata yapıyorsun demektir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Yaklaşan yeni ay, önümüzdeki birkaç gün içinde eğlenceli zamanlar bekleyebileceğiniz anlamına geliyor, ancak bunun sizi nihai hedefinizden uzaklaştırmasına izin vermeyin. Gözünüzü ödülden bir an bile ayırırsanız, sonsuza kadar gözden kaybolabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün bir tür projeyi bitirmek için tüm durakları kaldıracak ve günün her saatinde çalışacaksınız. Ancak yapmamalısınız, tekrar etmeyin, köşeleri kesmeyin, aksi takdirde kendinizi en baştan ve hepsini tekrar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Her zaman kurallara uyun.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Yöneticiniz Neptün bugün gerileme evrelerinden birine başlıyor, bu nedenle önümüzdeki birkaç ay içinde bir şeylerin belli belirsiz yanlış göründüğü ancak bunun ne olduğunu çözemeyeceğiniz birçok durum olacak. Bu duyguları görmezden gelin çünkü korkularınız gerçek değil.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM