SAG Ödülleri sahiplerini buldu

SAG Ödülleri sahiplerini buldu

2021 SAG (Screen Actors Guild – Ekran Oyuncuları Birliği) Ödülleri, dün gece sahiplerini buldu. The Trial of the Chicago 7 (Şikago Yedilisi’nin Yargılanması), The Crown gibi yapımlar aldıkları ödüllerle geceye damga vururken, tören pandeminin gölgesinde kaldı.

Sozcu.com.tr

SAG Ödülleri sahiplerini buldu

Koronavirüs salgını nedeniyle ödül töreni online yapılırken, açılış konuşması ve ödül kazanan oyuncuların önceden kaydedilmiş konuşmaları yayınlandı. Tüm tören yaklaşık bir saat sürdü.

SAG Ödülleri, Oscar’ın da habercisi olduğu için sinema dünyası için ayrı bir öneme sahip. Son on yılda SAG’ın en büyük ödülünü kazanan filmlerden beşi, en iyi film Oscar’ını almaya da hak kazandı. The Trial of the Chicago 7’ın Altın Küre ve Amerikan Senaryo Yazarları Birliği Ödülleri’nden elinin boş dönmesinden sonra SAG’da kazandığı bu başarı Oscar için de umut oldu.

GECENİN YILDIZLARI

Viola Davis’in en iyi kadın oyuncu, Chadwick Boseman’ın en iyi erkek oyuncu ödüllerini kucakladığı gecenin kazananları ise şöyle:

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Yuh-Jung Youn, “Minari”
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Daniel Kaluuya, “Judas and the Black Messiah”
Dublör Performansı: Wonder Woman 1984
En İyi Toplu Performans: The Trial of the Chicago 7 (Şikago Yedilisi’nin Yargılanması)

Televizyon kategorisinde;
Drama Dalında En İyi Toplu Performans:
 The Crown
Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu: Gillian Anderson (The Crown)
Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu: Jason Bateman (Ozark)

Komedi Dalında Toplu Performans: Schitt’s Creek
Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu: Catherine O’Hara (Schitt’s Creek)
Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu: Jason Sudeikis (Ted Lasso)

Mini Dizi/TV Filmi
Kadın Oyuncu:
 Anya Taylor-Joy (The Queen’s Gambit)
Erkek Oyuncu: Mark Ruffalo (I Know This Much Is True)
Dublör Performansı: The Mandalorian

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün uzun süredir üzerinde çalıştığınız bir projeye dair yeni bir atılım yapacaksınız. Özellikle hayallerinizi ertelememeniz gereken bir süreçtesiniz. Kendinizi en iyi şekilde ifade etmek adına biraz daha sakin kalmalısınız. Sizi ilerlemeye teşvik edecek bir enerjiye sahipsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün hedeflerinizde büyük bir ilerleme kaydedeceksiniz. Net bir karar vermeden önce çevrenizde oluşan yanlış anlaşılmaları gidermek için adım atmalısınız. Aksi halde büyük bir kaousun ortasında kalarak seçim yapmak zorunda hissedebilirsiniz. Geçmişteki örümcek ağlarını temizlemeden önce ilerleme kaydetmeye çalışmayın bile.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları, bugün adımlarınızı daha temkinli bir şekilde atmalısınız. Bu sürede risk almaktan çekinebilirsiniz. Hayatınızı birdenbire tersine çevirebilecek bir maceraya balıklama atlamamaya özen göstermelisiniz. Havada kendinizi keşfetmenizi sağlayan güzel bir enerji var. Bu enerji sizin için yabancı olsa da onu kucaklamalısınız.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları, bugün iletişim becerilerinize her zamankinden daha fazla güvenmelisiniz. İletişim yetenekleriniz sayesinde zorlandığınız konuların üstesinden kolaylıkla geldiğinizi fark edeceksiniz. Unutmayın tüm kapıların anahtarları sizde! Doğru anahtarı bulun ve kilidi açın.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları, bugün kendinizi sıkışıp kalmış gibi hissedebilirsiniz. Belki de mevcut rutininize zincirlenip kalmış hissediyorsunuz. Hayatınıza yeni bir heyecan ve düzen getirmenin zamanı geldi! Küçük değişikliklerin etkisine inamayacaksınız.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları, bugün hayatınızı her yönden değerlendirdiğiniz ve kendinizle alakalı yeni cevaplar aradığınız bir gün olacak. Kendinizi anlama konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Ancak olayları olumlu bir şekilde değerlendirmeye ve karar vermeden önce daha emin adımlarla ilerlemeye özen göstermelisiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, enerjinizi dengeli bir şekilde kullanmalısınız. Özellikle duygusal yönünüz ve mantığınızı eşit bir terazide tutmayı başardığınızda kendinize olan güveniniz artacak. Kendinizle gurur duymak ve attığınız adımlarda yere daha sağlam basmanın zamanı! Arka planda çalışmak yerine kartlarınızı açık oynayın.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün yardım istemek konusunda kafanız biraz karışmış olabilir. Başkaların yardım etmeniz gereken bir gün olabilir. Özellikle çevrenizdeki insanların sizden yardım talebinde bulunmasıyla şaşkınlık yaşayabilirsiniz. Diğer insanların isteklerine cevap verirken kendinizi unutmamalısınız.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün etrafınızda gelişen potansiyel çatışmalara fazla kapılmamaya çalışın. İşiniz, olayları yatıştırmak ve duruma daha pratik bir bakış açısı getirmektir. Adımlarınızı sorgulayarak atın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM