Renklerin sudaki muhteşem dansı

Renklerin sudaki muhteşem dansı

Ebru denince akla, renklerin sudaki yansımasının kağıtlar üzerinde bıraktığı desenler geliyor Ebru sanatçısı Demirçin sanatını özgün çizgilere taşıyarak eserlerinde iç dünyasını yansıtıyor.

Latif SANSÜR

Renklerin sudaki muhteşem dansı

Funda Demirçin, ebru sanatıyla tanıştığı 2002 yılından bu yana sürekli kendini yenileyerek üretmeye devam ediyor. Ebru’da pek kullanılmaya cesaret edilemeyen renkleri, keskin dönüşleri, hikayesi olan büyük boyutlu soyut resim hissi veren çalışmalar üretiyor. Figürlü çalışmaların da sınırları aşarak ebru sanatını daha özgün ve realist çizgilere taşıyor. Kendi tarzında ürettiği eserleri yurt içi ve yurt dışında birçok sergi, fuar ve galeride sergileniyor.

Funda Demirçin

 

EBRU’DA REALİST TAVIR

2019’da yaptığı çalışmalarla T.C. Kültür Bakanlığı sanatçısı olmaya hak kazanan Demirçin, Ankara’da özel stüdyosunda Ebru eğitimi dersleri vermeyi sürdürüyor.

Demirçin, “Benim için ebru, düşlerimin, duygularımın, dile getirdiklerimin ya da söyleyemediklerimin, suya renklerim aracılığıyla yansımasıdır. Bir anda ulaşılabilecek sırrı yoktur. Bir zaman sonra sen o, o sen olursun. Aldığın tüm çıktılar artık senin DNA’larındır” dedi.

Ebru sanatını daha özgün ve realist çizgilere taşımayı seven sanatçı, geleneksel ebru sanatına kendine özgü yeni tarz dokunuşları şöyle anlattı: “Ben Ebru’da kullanılmaya pek cesaret edilemeyen renkleri kullanıyorum.  Çalışmalarımda çizgiler, gölge ve ışık oyunları gözlemlenebiliyor. Ebru’nun bu figürlü yönünde daha realist bir tavır sergilemeye çalışıyorum.”

EBRU SANATINA FARKLI DOKUNUŞLAR

Ebru sanatını daha özgün ve realist çizgilere taşımayı seven sanatçı Funda Demirçin, “Öncelikle dalgalı ebrularım ile tanındım. Keskin dönüşleri, hem sınırları hem de sınırsızlığı içinde barındıran, hikayesi olan büyük boyutlu, soyut resim hissi veren çalışmalar üretiyorum. Resim bilgimi kullanarak yaptığım figürlü çalışmalarım da ise suyun üzerinde biz’imi fırçammış gibi kullanıyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek. Gün içerisinde karar vermekte ikilem yaşayabilir ve fikir değişikliklerine gidebilirsiniz. Yönünüzü belirlemekle ve geleceğinizi düşünmekle ilgileneceksiniz. Akşam saatlerinde dostluklar ve sosyal ortamlar ön planda olacak.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek. Gün içerisinde yarım kalan işlerinizi tamamlamaya ve etrafınızdaki veya programınızdaki dağınıklığı gidermeye çalışın. Yeni işleri başlatmayı bugün ertelemek ve yarına bırakmak daha iyi olabilir.

BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek. Gün içerisinde enerjiniz biraz daha düşük olabilir. Cilt, diş, kemiklerle ilgili ufak veya belli belirsiz rahatsızlıklar gündemde olabilir. Akşam saatlerinde ise aşk hayatınızdan yana güzel bir başlangıç ortaya çıkabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek. Gün içerisinde zihnen dağınıklık yaşayabilir ve programlarınızda değişiklik yapmak durumunda kalabilirsiniz. Ulaşımda ve ilerlemekte yavaşlık ve ertelemeler gündeme gelebilir. Karamsar düşüncelere saplanmayın.

YAY BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek. Gün içerisinde finansal konularda doğru hesaplamalar yapmalı ve plan dışı harcamalara gerekmedikçe gitmemelisiniz. Akşam saatlerinde sosyal ortamlara katılabilir ve buradan yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek. Gün içerisinde sosyal ortamlardan, arkadaşlardan veya sorumluluklardan biraz daha uzak kalmak isteyebilir veya biraz daha mesafeli olabilirsiniz. Akşam saatlerinde geleceğinize, gelecekte var etmek istediklerinize odaklanabilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM