Renklerin sudaki muhteşem dansı

Renklerin sudaki muhteşem dansı

Ebru denince akla, renklerin sudaki yansımasının kağıtlar üzerinde bıraktığı desenler geliyor Ebru sanatçısı Demirçin sanatını özgün çizgilere taşıyarak eserlerinde iç dünyasını yansıtıyor.

Latif SANSÜR

Renklerin sudaki muhteşem dansı

Funda Demirçin, ebru sanatıyla tanıştığı 2002 yılından bu yana sürekli kendini yenileyerek üretmeye devam ediyor. Ebru’da pek kullanılmaya cesaret edilemeyen renkleri, keskin dönüşleri, hikayesi olan büyük boyutlu soyut resim hissi veren çalışmalar üretiyor. Figürlü çalışmaların da sınırları aşarak ebru sanatını daha özgün ve realist çizgilere taşıyor. Kendi tarzında ürettiği eserleri yurt içi ve yurt dışında birçok sergi, fuar ve galeride sergileniyor.

Funda Demirçin

 

EBRU’DA REALİST TAVIR

2019’da yaptığı çalışmalarla T.C. Kültür Bakanlığı sanatçısı olmaya hak kazanan Demirçin, Ankara’da özel stüdyosunda Ebru eğitimi dersleri vermeyi sürdürüyor.

Demirçin, “Benim için ebru, düşlerimin, duygularımın, dile getirdiklerimin ya da söyleyemediklerimin, suya renklerim aracılığıyla yansımasıdır. Bir anda ulaşılabilecek sırrı yoktur. Bir zaman sonra sen o, o sen olursun. Aldığın tüm çıktılar artık senin DNA’larındır” dedi.

Ebru sanatını daha özgün ve realist çizgilere taşımayı seven sanatçı, geleneksel ebru sanatına kendine özgü yeni tarz dokunuşları şöyle anlattı: “Ben Ebru’da kullanılmaya pek cesaret edilemeyen renkleri kullanıyorum.  Çalışmalarımda çizgiler, gölge ve ışık oyunları gözlemlenebiliyor. Ebru’nun bu figürlü yönünde daha realist bir tavır sergilemeye çalışıyorum.”

EBRU SANATINA FARKLI DOKUNUŞLAR

Ebru sanatını daha özgün ve realist çizgilere taşımayı seven sanatçı Funda Demirçin, “Öncelikle dalgalı ebrularım ile tanındım. Keskin dönüşleri, hem sınırları hem de sınırsızlığı içinde barındıran, hikayesi olan büyük boyutlu, soyut resim hissi veren çalışmalar üretiyorum. Resim bilgimi kullanarak yaptığım figürlü çalışmalarım da ise suyun üzerinde biz’imi fırçammış gibi kullanıyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bu sizin için eğlenceli bir hafta sonu olacak. Ancak küçük anlaşmazlıklardan kaçınmanız gerekiyor, yoksa olabileceği kadar eğlenceli olmayacak. Bazı olaylar ve bazı insanlar, zamanınızı ve enerjinizi boşa harcamaya değmez. Sadece seni gülümseten şeyi yap.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Önümüzdeki 48 saat içinde ne olursa olsun kişisel algılamamalı ve sinirlenmemelisiniz. Biri senin duygusal düğmelerini zorlamaya çalışıyor. Bu numaralara düşmemelisin. Kendini kötü hissetmene neden olacak şeyler duyabilirsin. Sen o kadar kolay kandırılmazsın.

ASLAN BURCU YORUMU

Birinin sizi farklı şekillerde düşünmeye ikna etmek için tüm çabalarına rağmen, doğru olduğunu bildiğiniz şeylere bağlı kalmalı ve hayata başka bir açıdan bakmayı reddetmelisiniz. Aslan, Zodyak'ın sabit işaretlerinden biridir, bu nedenle nadiren, hatta hiç değişiklik yapmazsınız.

BAŞAK BURCU YORUMU

Elbette bu hafta sonu ihtiyacı olan birine yardım edin, ancak zamanınızın çoğunu kendi sorunlarıyla uğraşacak zamanınız kalmayacak kadar onların sorunlarına harcamayın. Gerçekten ihtiyaç duyulan yerde ve zamanda yardım sağlayın, ancak kendinize de dikkat edin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Hayatta zekanızı sergilemekten daha çok zevk aldığınız çok az şey var ve önümüzdeki birkaç gün içinde her şeyi bildiğini sananlara, seninle karşılaştırıldığında yarısını bile bilmediklerini gösterme şansına sahip olacaksın.

YAY BURCU YORUMU

Bu hafta sonu sıra dışı bir şey yapacaksın, seni iyi tanıyanların bile oturup fark etmesini sağlayacak bir şey. O ruh hallerinden birindesin, sadece tekneyi sallamak değil, o kadar sert sallamak istiyorsun ki batsın!

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Mantık elbette önemlidir, ancak çok daha önemli olan, iç sesinizin size ne söylediğidir ve bu hafta sonu, söyledikleri biraz abartılı gelse bile onu dinlemelisiniz. Zihninizi susturun ve bırakın evrenin sizinle ve aracılığıyla konuşmasına izin verin.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM