Prof. Dr. Arcasoy’un anısına düzenlenen ‘Ateş’in Çocukları

Prof. Dr. Arcasoy’un anısına düzenlenen ‘Ateş’in Çocukları

Prof. Dr. Arcasoy’un anısına düzenlenen ‘Ateş’in Çocukları’ adlı sergi yarın açılıyor: Ateş, seramik ve özlem…

Seramik teknolojisinin duayeni olarak kabul edilen ve geçen yıl yaşamını yitiren Prof. Dr. Ateş Arcasoy’un anısana bir sergi düzenleniyor. Bursa’da düzenlenen “Ateş’in Çocukları- Bir Varmış Bir Yokmuş” adlı seramik sergisi Arcasoy’un doğum gününde yarın Nilüfer Belediyesi Galeri N’de açılacak. Sergi 30 Kasım’a kadar görülebilir.

Prof. Dr. Arcasoy’un anısına düzenlenen ‘Ateş’in Çocukları’ adlı sergi yarın açılıyor: Ateş, seramik ve özlem...

Huri Aykut Ülker’in küratörlüğünü yaptığı “Ateş’in Çocukları” başlıklı serginin onur konukları, Prof. Ateş Arcasoy’un hayat arkadaşı Ayşe Göçer, öğrencileri Doç. Hasan Başkıran ve Dr. Fatma Batukan Belge, Arcasoy’u anlatacaklar.

Türk Seramik Derneği kanalıyla tüm seramik eğitimi veren üniversitelere çağrı yaptıklarını belirten küratör Ülker, “Bağlantıda olduğumuz sanatçılara da duyurduk. Ve sosyal medyadan da çağrı yaptık. Hedefimiz 30-35 sanatçıydı, acaba geri dönüş olur mu dedik. Ama elliden fazla sanatçı eserleri ve sevgileriyle başvurdu. Hatta zamanı kaçıran, sonradan fark eden pek çok hocamızı ve sanatçı dostumuzuda galeri imkanlarının darlığı yüzünden geri çevirmek zorunda kaldık. Sanatçılardan kriter olarak özel bir tema için üretmeleri istenmedi. Ellerinde var olan eserlerden de bu alt başlığa uygun olanı seçebilecekleri söylendi” diyor.

Her yıl farklı bir alt başlık ana temasıyla oluşacak serginin bu yılki teması “Bir Varmış, Bir Yokmuş”.

Ülker, “Varoluş hikayelerimizin içinde yaşarken kazanılan maddi ve manevi her şeyin geçiciliği yanında, sevginin kalıcılığının aşikarlığını bu sergi ile yanyana gelerek anlatmak istedik” diyor ve ekliyor; “2024 yılı Bursa’da ikinci seramik bienali gerçekleşecek. Hedefimiz 2. Uluslararası Seramik Bienali kapsamında bu sergimizi Arcasoy anısına düzenlenecek jürili bir seramik yarışması olarak gerçekleştirmek. Ödül töreniyle de sanatçılarımızı kutlarken, hocamızı anmak, anlatmak, katılan eserleri bir sergiyle sanatseverlere ve izleyicilere sunmak olacak” diyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün iş hayatında çok yönlü düşünebilir, hedeflerinize doğru adımlar atabilirsiniz. Ancak dikkatli olmalı ve kararlarınızı iyi düşünmelisiniz. İletişim konularında sorunlar ortaya çıkabilir, bu yüzden duygularınızı net bir şekilde ifade etmeye çalışın. Kendinize zaman ayırıp dinlenmeyi unutmayın, enerjinizi dengede tutmalısınız. Özel hayatınızda ise romantik bir gün geçirebilirsiniz, sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
CANEVİ

CANEVİ

Şubat 25, 2024, Yorum yok CANEVİ
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47