peki yapar mıyım hiç? asla!

peki yapar mıyım hiç? asla!

PAZAR’LIK
kurt işareti hiç gündemimde olmadı benim..
yapana saygı duyar mıyım? elbette!
peki yapar mıyım hiç? asla!
***
ama sarsılmaz bi ölçüt sahibiyim; bu ikinci cumhuriyetçi hıyarlar, bu yetmez ama evetçi dangalaklar neye karşı ise, o konular mutlaka doğrudur diye düşürüm..
geçen maçta milli futbolumuzun sevinçle yaptığı (sahalarda gerekmeyen) kurt işareti, işte bu geri zekalıların, bu gerçek faşistlerin salyalarını kusmasını görmemizi sağladı..
evet evet, hakiki faşizm budur işte..
Türklükle ilgili her detaya akıtılan salya!
***
kurt simgesinin kökeni ergenekon destanı’na mı dayanır, vallahi bilmiyorum?
ama yazmış insanım vaktiyle; “yahu böyle utanç verici efsane mi olur, biz yolda gaybolmuşuz, bi köpek gelip bize yolu göstermiş”!!!
hadiyin len ordan!
nice kahramanımız dururken?
Çanakkale’den öte destan mı olur, Kuvvayi Milliye’den öte kahramanlık mı olur, Mustafa Kemal’den öte yiğit mi olur?
***
yılmaz özdil’i dinlemenizi dilerim..
öyle tatlı anlatmış ki, gerek kurt işareti simgesinin gerekse Mustafa Kemal’in Askerleriyiz sloganının azeri lider elçibey’in icadı olduğunu..
kimse kusura bakmayacak, hiçbirimiz azeri halkından daha Türk diğiliz.. daha insan diğiliz.. daha kültürlü diğiliz.. daha sanatçı diğiliz..
bi oturun lan götünüzün üzerine, kimsiniz ulan siz, abartılı kurtseverler ve densiz kurt düşmanları?
***
ama size anlatacağım başka..
görün asıl tehlikeyi;
sosyal medyada bi karacahil güruh var.. merih’in kurt işaretini, arda’nın gol sonrası Allah selamını, samet’in secdesini paylaşan..
ve sadece buna bizim çocuklar diyen..
alçaklığı görün..
vatan hainliğini görün..
o çocukluğunu görün..
bunlar elbette salt sosyal medyada yoklar, gündelik yaşamlarımızı da kuşattılar..
bunlar, voleybolcu kızlarımıza da kem gözle bakan puştlar..
bunlar, işte bu şerefsizler..
asıl rezaleti, asıl sefaleti görün;
ikinci cumhuriyetçi pislikler ve dinci yobazlar aynı cephedeler..
***
iki gram korkmuyorum..
geldikleri gibi gidecekler..
bize bu canı bu yolda verdirecekler..
vatanı bikez daha kurtaracak insanlar da kadrolar da mevcuttur, hiç kuşkunuz olmasın..
beklediğimiz tekbi komuttur;
ben size ölmeyi emrediyorum!
vereceğimiz tekbi yanıttır;
emredersiniz komutanım!
***
aziz ve muhterem kardeşlerim,
çok da takmayın la kurda-murda, derim..
bizi yalnızca ay yıldızlı al bayrağımız,
bizi yalnızca bi çift mavi göz simgeler..
cümleten sağlıklı pazarlar dilerim.. önce Allah’a sonra Türk hekimlerine emanet olunuz..
prof dr gürsel ötker
giresun ünv rektörü
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün finansal konularda dikkatli olman gerekebilir. Beklenmedik harcamalar yapabilir veya bütçende sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsin. İletişimde olduğun kişilerle anlaşmazlıklar yaşayabilir, gereksiz tartışmalardan kaçınmak için sabırlı olman önemli olacaktır. Sevdiklerinle vakit geçirmek ve keyifli aktiviteler yapmak senin için bugünün en iyi seçenekleri olabilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün karşınıza çıkacak fırsatları iyi değerlendirmelisiniz. Sabırlı ve kararlı adımlar atarak istikrarlı bir şekilde ilerlemelisiniz. İçgüdülerinize güvenmek sizi doğru yönlendirebilir. Sevdiklerinizle vakit geçirmek de bugün size iyi gelebilir. Uyumlu ve nazik bir tavır sergilemeye özen gösterin.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha denge içinde olabilirsiniz. İletişim konularında başarılı olabilirsiniz ve kendinizi ifade etmek konusunda daha cesur adımlar atabilirsiniz. Yakın çevrenizle iletişiminiz kuvvetli olacak ve sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Ayrıca kendinize zaman ayırarak içsel huzuru bulabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi dağıtan konularla baş etmek zorunda kalabilirsiniz. Sabırlı olmaya ve sakin kalmaya gayret edin. İletişimde dikkatli olmak, sakin ve anlayışlı bir tutum sergilemek bugün önem kazanabilir. Kendinize zaman ayırarak içsel dengeyi sağlamak için fırsatlar yaratın. Olumsuz enerjiyi uzaklaştırarak huzurlu bir gün geçirebilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Terazi burcunu bekleyen sürpriz gelişmelere hazır olmalısınız. İletişim konusunda çok başarılı olabileceğiniz bir gün geçirebilirsiniz. Fikir alışverişlerinizde karşı tarafı etkileme ve ikna etme gücünüz yüksek olacak. Ancak duygusal konularda kararsızlık yaşayabilir ve dengenizi sağlamakta zorlanabilirsiniz. Sevdiklerinizle olan iletişiminize dikkat ederek, olumlu etkileşimler yaratmaya çalışın.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak pek istekli ve arzulu hissedebilirsiniz. Ancak, ilişkilerinizde aşırıya kaçmamaya özen göstermelisiniz. Bazen tutkulu ve yoğun olmak yerine sakin ve anlayışlı olmak daha olumlu sonuçlar doğurabilir. Kontrolsüzce davranmaktan kaçının ve özellikle iletişimde nazik ve anlayışlı olmaya dikkat edin. Uzun vadeli hedeflerinizi gözden geçirmek için de iyi bir gün olabilir.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün işlerinizde disiplinli ve kararlı olmanız gerekebilir. Hedeflerinize odaklanarak sıkı çalışmaya devam etmelisiniz. Bugün, pratik ve somut adımlar atarak sorumluluklarınızı yerine getirmeniz gerekebilir. Özellikle iş yaşamınızda ciddiyet ve köklü çözümler üretmek önem kazanabilir. Kendinize olan güveninizin sizi başarıya götüreceği bir gün olabilir.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM