ÖMÜR GÖKSEL ‘AŞK ŞARKILARI’ (TURKOFON)

ÖMÜR GÖKSEL ‘AŞK ŞARKILARI’ (TURKOFON)

Vitrindeki Albümler’de bu hafta…

Vitrindeki albümler

ÖMÜR GÖKSEL ‘AŞK ŞARKILARI’ (TURKOFON)

Sazı sonuna değin duvara asmayacaklar listesinin tepesinde… Şartlar ne olursa olsun, pop müziğimizin kadife sesli romantik prensi Ömür Göksel’in yaşam boyu motto’su “Şimdi başlıyoruz” oldu. Üç kuşağa seslenmiş yaşayan efsanenin dördüncü kuşaklara hitaben “şimdi başladığı” yeni yolculuğun adı “Aşk Şarkıları”.

13 şarkıdan oluşan “Aşk Şarkıları”, Göksel’in yıllar sonra tamamı Türkçe bestelerinden oluşan ilk albümü. Aslında dinleyicilerinin yıllardır ondan beklediği çalışmanın ta kendisi. Zira büyük ustanın şarkıcılığının öne çıkan sayısız özelliklerinin ilk satırı Türkçeyi tane tane ve berrak bir üslupla konuşması, okuması…

Üç farklı aranjör ile çalışmış Göksel burada: Murat Tunalı, Zafer Aslan ve Eser Taşkıran. Ancak kime ait olursa olsun, şarkıların tamamı buram buram Ömür Göksel kokuyor. Yani en güzel, saf ve uzun aşkların yaşandığı 50’li, 60’lı yılların Avrupa’sının havası esiyor. Albümde öne çıkan besteler ise “Dün Akşam”, “Seni Düşündüm” ve “Uçuyorum Mutluluktan”. Dijital platformlarda aylar öncesinden yayımlanan “Aşk Şarkıları” albümü, şimdi plak formatında sadece 1000 adet basıldı.

Göksel’in yaşı 81 ama kendi esprili ifadesiyle 80 gösteriyor ve onun “Aşk Şarkıları” şimdi yeniden başlıyor.

CAN ATİLLA ‘NÂZIM ARAMIZDA’  (POEM MUSIC PRODUCTION)

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Nebil Özgentürk ile Bir Yudum İnsan film ekibinin yaptığı “Nâzım Aramızda” belgeselinin müzikleri plak formatında…

Bu proje, Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı adına Rutkay Aziz’in önerisiyle başlamıştı. Hem vakfın 30. yaşı hem de Nâzım Hikmet’in 120. doğum günü kutlanacaktı. Önce 15 dakikalık belgesel hazırlanmış, ardından şairi Şahin Sancak’ın canlandırdığı uzun versiyona geçilmişti. Belgesel, Nâzım Hikmet’in yaşamını, yazılarını, şiirlerini ve kavgasını dile getiriyordu. İşin son safhasında ise müzikler vardı ve bu da klasik Batı müziği kökenli usta new-age müzisyeni (sayısız dizi, film ve belgesele ses veren) Can Atilla’ya emanet edilmişti.

Bestesi ve düzenlemeleri Atilla’ya ait 18 parça var burada; piyanodan gitara, insan sesinden orkestra seslerine… Her biri ilmek ilmek işlenmiş tam 18 ses manzarası. Jean-Michel Jarre’den Ludovico Einaudi’ye uzanan bir seviyede; döneminin iklimini eksiksiz yansıtan, izleyeni o atmosfere davet eden değil, adeta kucaklayıp götüren, karşı konulmaz bir güç bu müzikler. Kuşaktan kuşağa miras kalacak nitelikte bir belgesel ve onun soundtrack’i “Nâzım Aramızda”; tıpkı Nâzım Hikmet’in kendisi gibi…

Bu plak sadece 1000 adet basıldı…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunun enerjisi yüksek olacak ve kendinizi daha hevesli ve motive hissedeceksiniz. Kendinizi ifade etme konusunda başarılı olabilir ve yeni fikirler ortaya koyabilirsiniz. Ancak sabırsızlık huyunuz bugün sizi zorlayabilir, dikkat etmenizde fayda var. İlişkilerinizde tutkulu ve cesur davranabilirsiniz, ancak karşı tarafın duygularını da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Bugün kendinize zaman ayırarak spor yapmak veya meditasyon gibi aktivitelerle stresinizi azaltabilirsiniz. Haydi, harekete geçme vakti! Umarım güzel bir gün geçirirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için keyifli ve huzurlu bir gün olabilir. İş hayatında başarılı adımlar atabilir, ilişkilerde uyumlu ve anlayışlı olabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel huzuru bulabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek ve pozitif düşüncelerle günü geçirmek size iyi gelebilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal açıdan hassas olabilir ve kendinizi daha içsel hissedebilirsiniz. İçsel dünyanıza odaklanarak kendinizi keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ailenizle ilgili konularda duygusal destek alabilir ve onlarla olan bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruhsal anlamda yenilenme ve huzur bulma şansınız var. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi arttırmak, duygusal anlamda daha tatmin edici bir gün geçirmenize yardımcı olabilir. Enerjinizi bölüştürmek yerine daha çok içsel deneyimlere odaklanabilirsiniz. Ayın size getirdiği duygusal dengeyi yakalayarak zihinsel ve ruhsal olarak dengeli bir gün geçirebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Aslan burcu için keyifli ve hareketli bir gün olabilir. İletişim becerilerinizin ön plana çıkacağı bir gün geçirebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminizde daha anlayışlı ve açık olmak size fayda sağlayabilir. Kendinize zaman ayırarak hobilerinizle uğraşabilir ve keyifli aktiviteler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kariyerinizle ilgili konularda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ufak tefek aksilikler olabilir ancak olumlu enerjinizi koruyarak bunların üstesinden gelebilirsiniz. Bugünün tadını çıkarın!

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi detaylara vermeniz gerekebilir. Planlarınızı gözden geçirmek ve bazı ayarlamalar yapmak iyi olabilir. İş veya okul hayatınızda disiplinli bir şekilde ilerleyerek hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Sağlık konularına da dikkat etmekte fayda var. Bugün, detaylara odaklanarak daha verimli ve başarılı olabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün içsel dengenizi korumaya özen göstermek önemli olacak. Başkalarıyla olan ilişkilerinizde uyum sağlamak ve anlayışlı olmak sizi daha mutlu ve huzurlu hissettirecek. Bugün kendinize zaman ayırarak iç sesinizi dinlemek ve duygularınıza odaklanmak faydalı olabilir. Kararlarınızı verirken mantıklı düşünmeye ve dengeli bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Uzlaşmaya açık olmanız, ilişkilerinizde daha sağlam temellere dayanmanıza yardımcı olabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal bir denge bulmanız gerekebilir. İçsel çatışmalarınızı çözümlemek için zaman ayırmanız gerekebilir. İlişkilerinizde karşınızdakilerle empati kurarak iletişimde olmanız olumlu sonuçlar doğurabilir. Kendinize zaman ayırarak ruhsal denge ve huzur bulabilirsiniz. Enerjinizi olumlu şeylere odaklayarak içsel dengenizi sağlayabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, içsel huzurunuzu korumaya özen göstermelisiniz. Sorumluluklarınızın farkında olmanız olumlu ancak aynı zamanda kendinize de zaman ayırmalısınız. Başkalarının beklentileri ve istekleri çevrenizde dolanabilir ancak kendi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Duygusal anlamda daha dengeli olmak için kendinize zaman ayırın.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM