Nur Sürer, Ödülünü Cumartesi Anneleri’ne Verdi

Nur Sürer, Ödülünü Cumartesi Anneleri’ne Verdi

Oyuncu Nur Sürer, Frankfurt Türk Film Festivali’nde aldığı “Yaşam Boyu Onur Ödülü”nü Cumartesi Anneleri’ne taktim etti.

Frankfurt Türk Film Festivali’nde “Yaşam Boyu Onur Ödülü” alan oyuncu Nur Sürer, ödülünü adadığı Cumartesi Anneleri’ne taktim etti. İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi’nde düzenlenen buluşmaya çok sayıda kayıp yakını ve insan hakları savunucusu katıldı.

Buluşmada ilk olarak konuşan kayıp yakını Maside Ocak, oyuncu Nur Sürer’in uzun yıllardır Galatasaray Meydanı’nda kendilerine destek verdiğini hatırlattı.

‘Cumartesi Annesiyim’

Konuşmasına evlatlarının akıbetini öğrenmeden yaşamını yitiren kayıp yakınlarını anarak başlayan Nur Sürer, “Cumartesi” kelimesinin kendisinde her daim Cumartesi Anneleri’ni hatırlattığını belirtti. Sürer, “O kadar özdeşleşti benim için annelerle. İlk çok az anneydi sonra tabii çok güçlü bir hale geldi. Çalışmadığım bütün Cumartesi günleri Galatasaray Meydanı’na gitmeye özen gösterdim. Cumartesi insanıyım, bunu çok kabul eden biriyim. Hiçbir kaybım olmamasına rağmen hep kendimi annelerin yanında, yüreğimi onlarla atarken buldum. Burada festivalden bir gün önce annelerin Cumartesi Meydanı’na girişini gördüm. Bazen geçerken alkışlıyorum polisleri, ‘bravo burayı kaptınız’ der gibi” şeklinde konuştu.

Frankfurt’ta aldığı ödülü Cumartesi Anneleri’ne atfettiği gün orada bulunan siyasetçilerin de buna duygulandıklarını ve hoşlarına gittiğini söyledi. Annelerle bir arada olmaktan çok mutlu olduğunu kaydeden Sürer, “Eminim çok uzun olmayan bir zamanda Cumartesi Meydanı’na geri döneriz, ta ki son kayıp kalana kadar” dedi. Ardından ödülünü gözaltında kaybedilen Fehmi Tosun’un eşi Cumartesi Annesi Hanım Tosun’a takdim eden Sürer, uzun süre alkışlandı.

‘Hesabını soracağız’

Hanım Tosun da, “Bütün analar adına alıyorum. Özellikle çok yaşlı olan Emine ana için bu ödülü alıyorum. Tüm Cumartesi anaları, babaları, insanları adına alıyoruz. İyi ki sizin gibi insanlar var, iyi ki sizin gibi unutturmayanlar var. Biz de unutturmayacağız, bir kayıp kalana kadar hesabını soracağız” sözleriyle hislerini paylaştı.

‘Sesimiz oldu’

Cemil Kırbayır’ın kardeşi Mikail Kırbayır ise “İnsanları diğer canlılar arasında farklı kılan iz bırakmasıdır, gelecek nesillere şahit bırakmasıdır, sonraki kuşaklara neler yaşadığını anlatmasıdır. Bu duygularla sevgili Nur Sürer’i Galatasaray Meydanı’nda tanıdık” dedi. Galatasaray Meydanı’nın zalimlerin zulmettiği mekan olduğunu vurgulayan Kırbayır, “Orantısız gücün karşısında çektiklerini anlatamayıp, soramayıp, acı çekip gözaltında kayıp yakınlarının bulunduğu yerdir. İşte bu hengame içerisinde sevgili Nur sürer, zalimin zulmünü hafifletmek amacıyla bizlere omuz vermiştir. Ki öyle de olmuştur. Bu yetmemiştir yurt içinde, yurt dışında bizlerin sesi olmuştur, haklarımızın şiarı olmuştur. Bizim için onurdur, gururdur. Kendisine Cumartesi Anneleri adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://yeniyasamgazetesi3.com/oyuncu-surer-odulunu-cumartesi-annelerine-verdi/

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunun enerjisi yüksek olacak ve kendinizi daha hevesli ve motive hissedeceksiniz. Kendinizi ifade etme konusunda başarılı olabilir ve yeni fikirler ortaya koyabilirsiniz. Ancak sabırsızlık huyunuz bugün sizi zorlayabilir, dikkat etmenizde fayda var. İlişkilerinizde tutkulu ve cesur davranabilirsiniz, ancak karşı tarafın duygularını da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Bugün kendinize zaman ayırarak spor yapmak veya meditasyon gibi aktivitelerle stresinizi azaltabilirsiniz. Haydi, harekete geçme vakti! Umarım güzel bir gün geçirirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için keyifli ve huzurlu bir gün olabilir. İş hayatında başarılı adımlar atabilir, ilişkilerde uyumlu ve anlayışlı olabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel huzuru bulabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek ve pozitif düşüncelerle günü geçirmek size iyi gelebilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal açıdan hassas olabilir ve kendinizi daha içsel hissedebilirsiniz. İçsel dünyanıza odaklanarak kendinizi keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ailenizle ilgili konularda duygusal destek alabilir ve onlarla olan bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruhsal anlamda yenilenme ve huzur bulma şansınız var. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi arttırmak, duygusal anlamda daha tatmin edici bir gün geçirmenize yardımcı olabilir. Enerjinizi bölüştürmek yerine daha çok içsel deneyimlere odaklanabilirsiniz. Ayın size getirdiği duygusal dengeyi yakalayarak zihinsel ve ruhsal olarak dengeli bir gün geçirebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Aslan burcu için keyifli ve hareketli bir gün olabilir. İletişim becerilerinizin ön plana çıkacağı bir gün geçirebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminizde daha anlayışlı ve açık olmak size fayda sağlayabilir. Kendinize zaman ayırarak hobilerinizle uğraşabilir ve keyifli aktiviteler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kariyerinizle ilgili konularda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ufak tefek aksilikler olabilir ancak olumlu enerjinizi koruyarak bunların üstesinden gelebilirsiniz. Bugünün tadını çıkarın!

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi detaylara vermeniz gerekebilir. Planlarınızı gözden geçirmek ve bazı ayarlamalar yapmak iyi olabilir. İş veya okul hayatınızda disiplinli bir şekilde ilerleyerek hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Sağlık konularına da dikkat etmekte fayda var. Bugün, detaylara odaklanarak daha verimli ve başarılı olabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün içsel dengenizi korumaya özen göstermek önemli olacak. Başkalarıyla olan ilişkilerinizde uyum sağlamak ve anlayışlı olmak sizi daha mutlu ve huzurlu hissettirecek. Bugün kendinize zaman ayırarak iç sesinizi dinlemek ve duygularınıza odaklanmak faydalı olabilir. Kararlarınızı verirken mantıklı düşünmeye ve dengeli bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Uzlaşmaya açık olmanız, ilişkilerinizde daha sağlam temellere dayanmanıza yardımcı olabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal bir denge bulmanız gerekebilir. İçsel çatışmalarınızı çözümlemek için zaman ayırmanız gerekebilir. İlişkilerinizde karşınızdakilerle empati kurarak iletişimde olmanız olumlu sonuçlar doğurabilir. Kendinize zaman ayırarak ruhsal denge ve huzur bulabilirsiniz. Enerjinizi olumlu şeylere odaklayarak içsel dengenizi sağlayabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, içsel huzurunuzu korumaya özen göstermelisiniz. Sorumluluklarınızın farkında olmanız olumlu ancak aynı zamanda kendinize de zaman ayırmalısınız. Başkalarının beklentileri ve istekleri çevrenizde dolanabilir ancak kendi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Duygusal anlamda daha dengeli olmak için kendinize zaman ayırın.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM