New York Filarmoni yeniden sokaklara dönüyor

New York Filarmoni yeniden sokaklara dönüyor

Pandemi nedeniyle dinleyicilerinden uzak bir yıl geçiren New York Filarmoni, müziğini duyurmak için yeniden sokaklara ve parklara dönüyor. Orkestra, geçen yıl da aynı yöntemle şehrin müzik severlerine ulaşmayı başarmıştı.

Sozcu.com.tr

New York Filarmoni yeniden sokaklara dönüyor

Corona virüsü salgını nedeniyle konser mekanları kapanan ve dinleyicilerinden uzak kalan orkestra, NY Phil Bandwagon 2 ismini verdiği gezici orkestrasıyla müzikseverlerle buluşmayı planlıyor.

Geçen yıl da Anthony Roth Costanzo başkanlığından gerçekleşen Bandwagon etkinlikleri bu yıl da devam edecek. Bu yıl biraz daha büyük bir organizasyon için Ford F-250 kamyonetler kiralayan orkestra, araçları kırmızı, beyaz ve siyah renklerle kaplayarak hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyor.

MAYIS AYINDA PARKLARDA MÜZİK

New York Filarmoni’nin web sitesinde yaptığı açıklamaya göre; orkestra 7-30 Mayıs 2021 tarihleri arasında New York’ta dört hafta sonu sürecek ve NY Phil Bandwagon 2 adı verilen bir festivale imza atacak. Orkestra, bu şekilde insanlarla yeniden bağ kurmayı hedeflerken yaptığı iş birlikleriyle de farklı sanatçıları desteklemeyi umuyor.

New York şehri çevresindeki dört parkı ziyaret edecek olan özel olarak hazırlanmış kamyonet, katlanan bir sahne, video için özel bir ekran, entegre ses ve ışıklandırma ile hazırlanıyor.

Geçen yıl da Anthony Roth Costanzo başkanlığından gerçekleşen bandwagon etkinlikleri bu yıl da devam edecek.

FARKLI TARZLARDAN SANATÇILARLA İŞ BİRLİĞİ

Orkestranın baş yöneticisi Deborah Borda yaptığı açıklamada, “Bandwagon 2, ortaklarımızın sesini duyurmamıza ve işbirlikçilerimizin çalışmalarını güçlendirmek için Filarmoni kaynaklarını kullanmamıza izin veriyor” dedi.

New York Filarmoni, gerçekleştireceği altı organizasyon ile 100’den fazla sanatçıyla ortaklık kurarak reggae, caz ve operadan dans, şiir, tiyatro, film ve görsel sanata kadar pek çok farklı sanatsal disiplini kapsayan 39 performans sergileyecek.

Filarmoni, pandeminin hayatımıza girmesinden bu yana kapılarını kapatmış ve 14 Nisan’da; kapanmasından tam 400 gün sonra ilk defa Shed’de iki gecelik özel canlı bir performansla geri dönmüştü. Orkestra, son zamanlarda da hem Bandwagon 2 için hem de Temmuz ayında Colorado’da düzenlenen Vail Müzik Festivali için hazırlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek. Gün içerisinde karar vermekte ikilem yaşayabilir ve fikir değişikliklerine gidebilirsiniz. Yönünüzü belirlemekle ve geleceğinizi düşünmekle ilgileneceksiniz. Akşam saatlerinde dostluklar ve sosyal ortamlar ön planda olacak.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek. Gün içerisinde yarım kalan işlerinizi tamamlamaya ve etrafınızdaki veya programınızdaki dağınıklığı gidermeye çalışın. Yeni işleri başlatmayı bugün ertelemek ve yarına bırakmak daha iyi olabilir.

BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek. Gün içerisinde enerjiniz biraz daha düşük olabilir. Cilt, diş, kemiklerle ilgili ufak veya belli belirsiz rahatsızlıklar gündemde olabilir. Akşam saatlerinde ise aşk hayatınızdan yana güzel bir başlangıç ortaya çıkabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek. Gün içerisinde zihnen dağınıklık yaşayabilir ve programlarınızda değişiklik yapmak durumunda kalabilirsiniz. Ulaşımda ve ilerlemekte yavaşlık ve ertelemeler gündeme gelebilir. Karamsar düşüncelere saplanmayın.

YAY BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek. Gün içerisinde finansal konularda doğru hesaplamalar yapmalı ve plan dışı harcamalara gerekmedikçe gitmemelisiniz. Akşam saatlerinde sosyal ortamlara katılabilir ve buradan yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek. Gün içerisinde sosyal ortamlardan, arkadaşlardan veya sorumluluklardan biraz daha uzak kalmak isteyebilir veya biraz daha mesafeli olabilirsiniz. Akşam saatlerinde geleceğinize, gelecekte var etmek istediklerinize odaklanabilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM