New York Filarmoni yeniden sokaklara dönüyor

New York Filarmoni yeniden sokaklara dönüyor

Pandemi nedeniyle dinleyicilerinden uzak bir yıl geçiren New York Filarmoni, müziğini duyurmak için yeniden sokaklara ve parklara dönüyor. Orkestra, geçen yıl da aynı yöntemle şehrin müzik severlerine ulaşmayı başarmıştı.

Sozcu.com.tr

New York Filarmoni yeniden sokaklara dönüyor

Corona virüsü salgını nedeniyle konser mekanları kapanan ve dinleyicilerinden uzak kalan orkestra, NY Phil Bandwagon 2 ismini verdiği gezici orkestrasıyla müzikseverlerle buluşmayı planlıyor.

Geçen yıl da Anthony Roth Costanzo başkanlığından gerçekleşen Bandwagon etkinlikleri bu yıl da devam edecek. Bu yıl biraz daha büyük bir organizasyon için Ford F-250 kamyonetler kiralayan orkestra, araçları kırmızı, beyaz ve siyah renklerle kaplayarak hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyor.

MAYIS AYINDA PARKLARDA MÜZİK

New York Filarmoni’nin web sitesinde yaptığı açıklamaya göre; orkestra 7-30 Mayıs 2021 tarihleri arasında New York’ta dört hafta sonu sürecek ve NY Phil Bandwagon 2 adı verilen bir festivale imza atacak. Orkestra, bu şekilde insanlarla yeniden bağ kurmayı hedeflerken yaptığı iş birlikleriyle de farklı sanatçıları desteklemeyi umuyor.

New York şehri çevresindeki dört parkı ziyaret edecek olan özel olarak hazırlanmış kamyonet, katlanan bir sahne, video için özel bir ekran, entegre ses ve ışıklandırma ile hazırlanıyor.

Geçen yıl da Anthony Roth Costanzo başkanlığından gerçekleşen bandwagon etkinlikleri bu yıl da devam edecek.

FARKLI TARZLARDAN SANATÇILARLA İŞ BİRLİĞİ

Orkestranın baş yöneticisi Deborah Borda yaptığı açıklamada, “Bandwagon 2, ortaklarımızın sesini duyurmamıza ve işbirlikçilerimizin çalışmalarını güçlendirmek için Filarmoni kaynaklarını kullanmamıza izin veriyor” dedi.

New York Filarmoni, gerçekleştireceği altı organizasyon ile 100’den fazla sanatçıyla ortaklık kurarak reggae, caz ve operadan dans, şiir, tiyatro, film ve görsel sanata kadar pek çok farklı sanatsal disiplini kapsayan 39 performans sergileyecek.

Filarmoni, pandeminin hayatımıza girmesinden bu yana kapılarını kapatmış ve 14 Nisan’da; kapanmasından tam 400 gün sonra ilk defa Shed’de iki gecelik özel canlı bir performansla geri dönmüştü. Orkestra, son zamanlarda da hem Bandwagon 2 için hem de Temmuz ayında Colorado’da düzenlenen Vail Müzik Festivali için hazırlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün aşk hayatınızda hiç beklemediğiniz sürprizler sizleri bekleyecek. Uzun zamandır duymak istediğiniz müjdeli bir haberi sonunda alıyorsunuz. Kendinizi yeni bir ilişkiye hazır hissetmeseniz bile kartların sizin için yeniden dağıtıldığını göreceksiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün sosyal ve iş anlamında kendinizi daha iyi ifade etme imkanına sahip olabileceğiniz bir gün olacak. Kendinizi sevdiklerinizle birlikte daha güvende hissederken kariyer anlamında yeni fırsatların geldiğini fark edecek ve bunları değerlendirmek isteyeceksiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları, bugün duygularınız ve mantığınız arasındaki dengeyi korumak konusunda zorluk yaşacaksınız. Kendinizi daha iyi bir şekilde ifade etmek için her zamankinden daha sakin bir ruh hali içinde olmanız gerekiyor. Tek yapmanız gerek bir şeyler yaratmak için insiyatif almak. Bunun sizi daha iyi hissettirdiğini göreceksiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları, bugün sosyal ve iş anlamındaki ilişkilerinizdeki dengelerin yavaş yavaş bozulduğunu hissettiğiniz bir gün olacak. Kendinizi koruma konusunda zorluk yaşayacaksınız. Bu durumda hayal kırıklıklarının artmasına neden olacak. İsteklerinizin ve hayallerinizin peşinden giderken bir kez daha hayatınızı sorgulayacaksınız.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları, bugün yorucu geçen birkaç günün ardından kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz. Her şeyin yavaş yavaş yoluna girdiğini fark edecek ve kendinizi ifade etme konusunda yeni yollar deneyeceksiniz. Bu denemeler sonuçlarını verdiğinde daha mutlu olacaksınız.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları, şu anda insanların sizi dinlemesi konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Çevrenizdeki insanlarla fikirlerinizi paylaşmadan önce mutlaka kendi süzgecinizden geçirmeye özen gösterin. Fikirlerinizi iletme konusunda daha akıllı olmadığınız sürece hiçbir yere varamazsınız.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, son dönemde kendinize iyi bakmadığınızı hissediyorsunuz. Gezegenlerin yerleşiminden kaynaklı olarak yaşam tarzınızı disipline etmeniz gereken bir gün karşınızda olacak. Çalışmanın yanında kendinize zaman ayırmaya özen gösterin. Aksi takdirde uzun vadede yaptığınız planları askıya almanız gerekebilir.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün hem fiziksel hem de psikolojik olarak yoğun bir gün yaşıyorsunuz. Sevdiklerinizle zaman geçirme isteğiniz ağır bassa da aslında tüm gün boyunca yapmanız gereken işlerle boğuşmak zorunda kalacaksınız. Derin bir nefes alın ve işleri yoluna koymak için gayret gösterin.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün maddi ve finansal açıdan kendinizi çok zorladığınız bir gün olacak. Özellikle geleceğe yönelik olarak yaptığınız yatırımların meyvelerini toplayacağınız bir gün sizleri bekliyor. Kendinizi ifade etme konusunda her zamankinden dah şanslı olacaksınız.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM