MÜZED Muammer Sun Korosu, Macaristan Turnesine Çıkıyor

MÜZED Muammer Sun Korosu, Macaristan Turnesine Çıkıyor

MÜZED Muammer Sun Korosu, Türk ve Macar Dostluğunu Müzikle Yaşatmak Üzere Macaristan Turnesine Çıkıyor

MÜZED Muammer Sun Korosu, Macaristan Turnesine Çıkıyor

“Yüzyıllık Dostluk ve İşbirliği” temasıyla kutlanan “2024 Türk-Macar Kültür Yılı” kapsamında, MÜZED Muammer Sun Korosu, Macaristan‘da çeşitli konserler vermek üzere yola çıkıyor. Şef Dr. Atilla Çağdaş Değer yönetimindeki koro, 15-23 Haziran 2024 tarihleri arasında Geresdlak, Szigetvár, Pécs ve Mohács gibi şehirlerde sahne alacak.

Turne, Macar Müzik Konseyi Başkanı ve Jeunnesses Musicales (JM) Hungary Başkanı David Zsoldos ile Sátorhely Belediyesi Başkanı Arpad Lorincz’in davetleriyle gerçekleştiriliyor. MÜZED Muammer Sun Korosu, turne kapsamında Macaristan’da faaliyet gösteren The Bartók Béla Choir ile de ortak konserler verecek. Ayrıca, koro Budapeşte’deki Türkiye Büyükelçiliği’nin davetiyle bayram kutlamaları kapsamında kısa bir dinleti sunacak.

Koro, genç koro şeflerine deneyim kazandırmayı, Türk müziğinin Macaristan’da tanıtımını ve Macar kültürüyle müziksel paylaşım ortamı yaratmayı hedefliyor. Bu turne, müzik öğrenimi gören öğrenciler, müzik öğretmenleri ve müzikseverler için farklı bir coğrafyada zenginleştirilmiş bir deneyim sunarken, ülkeye dönüşte edinilen deneyimlerin Türkiye’ye taşınması açısından da büyük önem taşıyor.

MÜZED Muammer Sun Korosu, değerli besteci ve eğitimci Prof. Muammer Sun’un kurucu şefliğiyle ve onun adını yaşatmasıyla tanınıyor. Koro, turne kapsamında, Türk ve Macar müziği arasındaki tarihsel etkileşimin bir devamı olarak, seçkin Macar ve Türk bestecilerin eserlerini içeren zengin bir repertuvarı Macar dinleyicilerle paylaşacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Bu projenin gerçekleşmesinde önemli katkıları bulunan Sevda-Cenap And Müzik Vakfı, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı ve müzikseverlerin değerli destekleri, koroya bu unutulmaz deneyimi yaşama fırsatı sunuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün finansal konularda dikkatli olman gerekebilir. Beklenmedik harcamalar yapabilir veya bütçende sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsin. İletişimde olduğun kişilerle anlaşmazlıklar yaşayabilir, gereksiz tartışmalardan kaçınmak için sabırlı olman önemli olacaktır. Sevdiklerinle vakit geçirmek ve keyifli aktiviteler yapmak senin için bugünün en iyi seçenekleri olabilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün karşınıza çıkacak fırsatları iyi değerlendirmelisiniz. Sabırlı ve kararlı adımlar atarak istikrarlı bir şekilde ilerlemelisiniz. İçgüdülerinize güvenmek sizi doğru yönlendirebilir. Sevdiklerinizle vakit geçirmek de bugün size iyi gelebilir. Uyumlu ve nazik bir tavır sergilemeye özen gösterin.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha denge içinde olabilirsiniz. İletişim konularında başarılı olabilirsiniz ve kendinizi ifade etmek konusunda daha cesur adımlar atabilirsiniz. Yakın çevrenizle iletişiminiz kuvvetli olacak ve sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Ayrıca kendinize zaman ayırarak içsel huzuru bulabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi dağıtan konularla baş etmek zorunda kalabilirsiniz. Sabırlı olmaya ve sakin kalmaya gayret edin. İletişimde dikkatli olmak, sakin ve anlayışlı bir tutum sergilemek bugün önem kazanabilir. Kendinize zaman ayırarak içsel dengeyi sağlamak için fırsatlar yaratın. Olumsuz enerjiyi uzaklaştırarak huzurlu bir gün geçirebilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Terazi burcunu bekleyen sürpriz gelişmelere hazır olmalısınız. İletişim konusunda çok başarılı olabileceğiniz bir gün geçirebilirsiniz. Fikir alışverişlerinizde karşı tarafı etkileme ve ikna etme gücünüz yüksek olacak. Ancak duygusal konularda kararsızlık yaşayabilir ve dengenizi sağlamakta zorlanabilirsiniz. Sevdiklerinizle olan iletişiminize dikkat ederek, olumlu etkileşimler yaratmaya çalışın.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak pek istekli ve arzulu hissedebilirsiniz. Ancak, ilişkilerinizde aşırıya kaçmamaya özen göstermelisiniz. Bazen tutkulu ve yoğun olmak yerine sakin ve anlayışlı olmak daha olumlu sonuçlar doğurabilir. Kontrolsüzce davranmaktan kaçının ve özellikle iletişimde nazik ve anlayışlı olmaya dikkat edin. Uzun vadeli hedeflerinizi gözden geçirmek için de iyi bir gün olabilir.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün işlerinizde disiplinli ve kararlı olmanız gerekebilir. Hedeflerinize odaklanarak sıkı çalışmaya devam etmelisiniz. Bugün, pratik ve somut adımlar atarak sorumluluklarınızı yerine getirmeniz gerekebilir. Özellikle iş yaşamınızda ciddiyet ve köklü çözümler üretmek önem kazanabilir. Kendinize olan güveninizin sizi başarıya götüreceği bir gün olabilir.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM