Metin ve Nevra Serezli’nin çocuğu olmak mutluluk

Metin ve Nevra Serezli’nin çocuğu olmak mutluluk

Şefkatli ve huzurlu bir yuvanın önemini anlatan oyuncu Murat Serezli, “Evlatlarınıza nasıl davrandığınıza dikkat edin; çünkü onlar da torunlarınıza öyle davranacak” dedi.

Hande ZEYREK

Metin ve Nevra Serezli’nin çocuğu olmak mutluluk

Bordo Bereli askerlerin kahraman­lık hikayesini anlatan Savaşçı dizisi 5. sezonuyla FOX’ta ekrana geldi. Dünyanın en zor şartla­rında görev yapan, vatanı için her şeyi feda etmeye hazır kah­ramanların hikâyesinin anlatıl­dığı dizide Albay İbrahim Kopuz karakterine hayat veren tecrü­beli oyuncu Murat Serezli’yle diziye oyunculuğa ve ailesine dair sohbet ettik…

ADALET, AHLAK VE ÖZGÜR DÜŞÜNCE EN BÜYÜK MİRAS Murat Serezli, aramızdan ayrılalı 8 yıl olan babası usta oyuncu Metin Serezli’nin kendisi ve torunlarına en büyük mirasının adalet, ahlak ve özgür düşünce olduğunu söyledi.

■ Savaşçı’nın 5 sezondur ekran başarısının sırrı verdiği mesaj mı?

Bu dizi, gösterdikleri kah­ramanlıkları sadece yüzeysel olarak bilebildiğimiz ama top­lumumuzda her zaman saygı ve hayranlık uyandıran Bordo Bereliler’in yaşamlarına seyir­ci için ışık tutuyor. Dünyanın en zor mesleğinin doğasını ve o kahramanları anlamamızı sağlıyor. Verdiği mesajların­da, kaba hamasetten, siya­si göndermelerden, provokatif mesajlar­dan, etnik milliyet­çilikten kesinlikle uzak duruyor; algı oluşturma­ya çalışan gizli mesajlar içermi­yor. Atatürk’ün ilkelerini, ülkü­sünü, Türklüğün özünü ve Türk birliğini odağın­da tutuyor.

ANNEM EN  SIKI TAKİPÇİSİ

■ Nevra Serezli de diziyi izleyenler arasında mı?

Her bir bölümün her bir dakikasını izledi. Hatta uygun olmadığında kayde­dip, sonra izleyerek. O ve teyzem ailede dizinin en sıkı takip­çileri.

■ Yıllar boyu aşk­ları, sevgileri ve birbirlerine say­gılarıyla örnek gösterilen Nev­ra ve Metin Serezli’nin evladı olmayı nasıl anlatırsınız?

Mutluluk. Böyle huzurlu bir yuvada, sevgiyle, açık fikirlilik­le, saygı ve eşitlikle, çocuklarını dinleyen, iletişime ve özgürlüğe açık, aydın, bilgili, kültürlü, şef­katli, ilgili, modern anne-baba ile büyümek, nihayetinde bizim de kendi çocuklarımıza aynı değerleri aşılamamıza, aynı dizgeleri ve davranışları aktar­mamıza sebep oluyor. Evlatları­nıza nasıl davrandığınıza dikkat edin; çünkü genellikle onlar da torunlarınıza öyle davranacak.

■ Metin Serezli aramızdan ayrılalı 8 yıl oluyor. Size bırak­tığı en büyük miras nedir?

Adalet, doğru sözlülük, ahlak, özgür düşünce. Eşine, işine ve insanlara saygılı, erdemli ve prensip sahibi birisi olmak. Ve oyunculuk sanatına yaklaşımı ile espri anlayışı…

VATAN VE ASKERLERİMİZE KARŞI ÇOK DUYARLIYIZ

■ Kardeşim asker olduğu için benim Savaşçı’yı izle­meye yüreğim dayanmıyor. Böyle çok yo­rum geliyor mu?

Her bölü­mümüzde duygulara hitap eden anlar ya da konuşmalar oluyor. Bunların bazıları çekim içinde olduğumuz halde bizleri de etkili­yor. Mesela bir askeri, tutsak olduğu örgütten kurtarıp, iki yıldır onun şehit olduğunu sanan anne-babasına kavuşturduğumuz bir sekans vardı. Hepimiz bir çekimde olduğumuzun farkın­da olmamıza rağmen gerçekten duygulanma­dan edemedik. Savaşçı dizisinde oynayan/oyna­mış olan herkes vatanı ve onun asker evlatları konusunda çok duyarlı. Bi­zim bu hassasiyetimiz de anlattığımız öyküler aracı­lığıyla seyirciye samimi ve gerçek bir şekilde geçiyor. Ailesinde asker olan ya da bu konuda daha çok du­yarlı olan seyircilerimiz de bir kat daha fazla duygula­nıyor elbette.

■ Savaşçı’nın yeni sezonunda izleyici neler bekliyor?

Yarısı değişmiş, yeni bir ‘Kılıç Timi’ bekliyor. Aksiyon, dram, şaşırtıcı hikaye dönüşleri, beklen­medik olaylar ve feda­karlıklar yeni sezonda da aynen seyirciyi heyecan­landırmaya ve duygulan­dırmaya devam edecek.

UMARIM O YAŞLARDA EDİZ HUN GİBİ OLURUM

■ Yeşilçam efsanesi Ediz Hun’la sette olmak nasıl?

Ediz Hun, çok beyefendi, kültürlü, yakışıklı, çalışkan, disiplinli ve sağlıklı, dinç. Umarım o yaşlarımda onun gibi olurum. Benim için hari­ka anlar ve anılar birikiyor. Çalıştığımız 3 günün üstüne anneme beni övgülere boğan bir mesaj atmış. Annem de çok duygulandı tabii…

■ Pandemi süreci ailenizi ve sizi nasıl etkiledi?

Evden hemen hemen hiç çıkmadım. 10 ayda, en fazla 4-5 kere diziden arkadaşlarla bu­luşmuşuzdur. Evde hobilerimle uğraştım. Bol bol film, dizi, ki­tap, oyun, internet; çocuklar ve ev için ihtiyacımız olan en az 10 mobilya vardı, onları aldık ve montajlarını yaptım; pan­deminin takibi, ailecek zaman geçirmek, çocukların eğitimi. Tüm aile ekstra dikkatli ve disiplinliydik. Setim şehir dı­şında olduğu için 4 yıldır kısıtlı zamanlarda görüşebiliyorduk. On ay hiç ayrılmadan beraber zaman geçirdik böylece.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün uzun süredir üzerinde çalıştığınız bir projeye dair yeni bir atılım yapacaksınız. Özellikle hayallerinizi ertelememeniz gereken bir süreçtesiniz. Kendinizi en iyi şekilde ifade etmek adına biraz daha sakin kalmalısınız. Sizi ilerlemeye teşvik edecek bir enerjiye sahipsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün hedeflerinizde büyük bir ilerleme kaydedeceksiniz. Net bir karar vermeden önce çevrenizde oluşan yanlış anlaşılmaları gidermek için adım atmalısınız. Aksi halde büyük bir kaousun ortasında kalarak seçim yapmak zorunda hissedebilirsiniz. Geçmişteki örümcek ağlarını temizlemeden önce ilerleme kaydetmeye çalışmayın bile.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları, bugün adımlarınızı daha temkinli bir şekilde atmalısınız. Bu sürede risk almaktan çekinebilirsiniz. Hayatınızı birdenbire tersine çevirebilecek bir maceraya balıklama atlamamaya özen göstermelisiniz. Havada kendinizi keşfetmenizi sağlayan güzel bir enerji var. Bu enerji sizin için yabancı olsa da onu kucaklamalısınız.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları, bugün iletişim becerilerinize her zamankinden daha fazla güvenmelisiniz. İletişim yetenekleriniz sayesinde zorlandığınız konuların üstesinden kolaylıkla geldiğinizi fark edeceksiniz. Unutmayın tüm kapıların anahtarları sizde! Doğru anahtarı bulun ve kilidi açın.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları, bugün kendinizi sıkışıp kalmış gibi hissedebilirsiniz. Belki de mevcut rutininize zincirlenip kalmış hissediyorsunuz. Hayatınıza yeni bir heyecan ve düzen getirmenin zamanı geldi! Küçük değişikliklerin etkisine inamayacaksınız.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları, bugün hayatınızı her yönden değerlendirdiğiniz ve kendinizle alakalı yeni cevaplar aradığınız bir gün olacak. Kendinizi anlama konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Ancak olayları olumlu bir şekilde değerlendirmeye ve karar vermeden önce daha emin adımlarla ilerlemeye özen göstermelisiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, enerjinizi dengeli bir şekilde kullanmalısınız. Özellikle duygusal yönünüz ve mantığınızı eşit bir terazide tutmayı başardığınızda kendinize olan güveniniz artacak. Kendinizle gurur duymak ve attığınız adımlarda yere daha sağlam basmanın zamanı! Arka planda çalışmak yerine kartlarınızı açık oynayın.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün yardım istemek konusunda kafanız biraz karışmış olabilir. Başkaların yardım etmeniz gereken bir gün olabilir. Özellikle çevrenizdeki insanların sizden yardım talebinde bulunmasıyla şaşkınlık yaşayabilirsiniz. Diğer insanların isteklerine cevap verirken kendinizi unutmamalısınız.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün etrafınızda gelişen potansiyel çatışmalara fazla kapılmamaya çalışın. İşiniz, olayları yatıştırmak ve duruma daha pratik bir bakış açısı getirmektir. Adımlarınızı sorgulayarak atın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM