Vildan ÇOLAK
Vildan ÇOLAK
vildan@sanatlayasam.net
Kökcanlandırmak
 • 0
 • 49
 • 04 Haziran 2021 Cuma
 • +
 • -

Tepkim davranışa değil, sahtekarlığadır!…Herhangi bir gurubun/kurumun üyesiysek ve bu grubun üniformasını/flamasını/bayrağını taşıdığımızda kimliğimiz silinir, grubu temsil eden bir birey oluruz. Yani arzu, istek ve tercihlerimiz kurumun amaçlarının/terbiyesinin gerisinde kalır. Çünkü üniforma altında yaptığımız herh…angi bir davranış bizim kimliğimizi değil, öncelikle gurubu yüceltir veya düşürür. Mesela sokakta sarhoş bir halde dolaşan birini gördüğümüzde adam/kadın sarhoş deriz. Ama bu kişinin doktor/asker/polis gibi üniforması üzerindeyken sarhoşsa veya uyuşturucu kullanıyorsa, o zaman “doktorlar/askerler/polisler sarhoş dolaşıyor” diye kurumu yargılarız…Kurumun güvenilirliği sarsılır….Aynı şekilde başını kapatan, böylelikle “ben müslüman cemaatine aidim; müslümanlığın esaslarını yapıyorum; yaşam istek, arzu ve hırslarımı bırakıp Allah’ın yoluna girdim” gibi cemaatin amaçlarını temsil ettiğini başörtüsüyle ortaya koyan bir kadını sokakta bir erkekle sarmaş dolaş dolaştığında tepki gösteriyorum. Tepkim, bir kadının duygusal isteklerini yaşamasından dolayı değil; hazır olmadan başörtüsünü takıp, müslüman cemaatinin güvenilirliğini kirletmesinden dolayıdır….Bu tepkiyi gösterdiğimde ise aldığımız karşılık “sana ne!” oluyor. Dün de apartman kapımın önünde böyle bir sarmaş dolaşlığa şahit oldum…Tabi ki bu beni ilgilendiriyor…”Hazır olmadan” başını sadece “birileri kapatmasını istiyor; siyasi bir güçten çıkar sağlanıyor” gibi bir çok nedenle kapatan bir kadının başörtüsü altında yalan söylemesi, fuhuş yapması, sarhoş olması, sokaklarda dudak dudağa öpüşmesi, rüşvet alması, haram yemesi, Allah’ın adına adam öldürmesi gibi müslümanlığa yakışmayan davranışlar yapması beni ilgilendiriyor. Hazır değilsen o başörtüyü takma, takıp da insanları kandırma!….İnsanları kandırmak kolay olabilir, ama ya Allah’ı!…. Cemaat kalabalık görülsün; evladım başını kapatarak ahlaklı yaşasın gibi tuhaf mantıkla önüne gelene başörtüsü taktiran kişilerin de bu sahtekarlığın ortağı olduğu ve bunun vebalini yaşayacakları düşüncesindeyim…..Çünkü onlar da bu kadınların müslümanlığı kirletmesine ortak olmaktadırlar….İnandığını ortaya net koyanların, inandığını yaşamına akıtanların olduğu dürüst bir toplum diliyorum….sevgilerimle.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün güne hızlı başlayabilir, adım attığınız konularda ilerleme kaydedebilirsiniz. Gün içinde zihniniz dağınık olabilir veya anlık fikirlere daha hızlı kapılabilirsiniz. Mümkün olduğunca net olmaya, işlerinizde adım adım ilerlemeye çalışın.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün güne hızlıca başlayabilir, günün erken saatlerinde sorumluluklarınızı yerine getirmeye odaklanabilirsiniz. İletişim trafiğiniz artıyor, kadınlarla ve arkadaşlarla ilişkiler ön planda olabilir. Evinizde sevdiklerinizi ağırlayabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün yatırım ve birikimlerinizle ilgilenebilir, maddi yardımlar yapabilirsiniz. Gün içinde kendi alanınıza çekilmek veya konfor alanınızda kalmak isteyebilirsiniz. Düşünceleriniz ve duygularınız anlık durumlarla değişebilir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün kendiniz için adımlar atabilir, kendinizle ve görüntünüzle daha fazla ilgilenebilirsiniz. Finansal konular ön planda olabilir. Gün içinde bazı şeyleri sorgulayabilir, duygularınızı akıl süzgecinden geçirmek isteyebilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün beklenmedik bir haber alabilir, kendinizden beklemediğiniz karar ve düşünceler içerisinde olabilirsiniz. Duygu ve tepkilerinizde aşırılık ve abartılardan uzak durun. Yöneticilik ve yöneticilerle çalışma ve iş birlikleri gündeminizde olabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün sosyalleşebilir ve arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Gün içinde Ay İkizler burcunda ilerlediği için kararsızlık ve ikilemleriniz artabilir fakat bir seçim yapmak, bir adım atmak size kazandıracaktır. Pasif kalmayın, harekete geçin.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün bazı ilişkilerinizde mesafeleşmeler, zorunlu veya gönüllü kısa ayrılıklar gündeme gelebilir. İlişkilerinizdeki tavrınız değişiyor ve her zamankinin tersine düşünüp davranmaya başlıyorsunuz. Bankacılık işlemlerinde karışıklıklara karşı dikkat edin.

YAY BURCU YORUMU

Bugün kadınlarla ilişkiler ön planda olacaktır. İş birliği ve ortaklık içinde olduğunuz kişilerle daha yoğun bir görüşme trafiğine girebilirsiniz. Çalışma ortamında hareketli bir gün olabilir. İş aracılığıyla tanışmalar yaşayabilirsiniz.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün ev içerisinde hareketli gündemler oluşabilir. Evinizde sevdiklerinizi, yakınlarınızı ağırlayabilirsiniz. Bir süredir var olan rutininiz bugün biraz daha sıkabilir ve değişiklik ihtiyacında olabilirsiniz. Farklı bir maceraya atılmak isteyebilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM