Karneler gösterildi, kitaplar alındı

Karneler gösterildi, kitaplar alındı

Akın: “Bu sabah yüzlerce çocuk, neşe içinde yola koyuldu. Kitap almaya geldiler. Kitaba ulaşmanın sevinciyle buraya geldiler.”

Karneler gösterildi, kitaplar alındı

Bu yıl 17’ncisi düzenlenen “Karneni Göster, Kitabını Al” kampanyası kapsamında çocuklar kitaplarına kavuştu. Türkiye İş Bankası, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları ve İş Sanat işbirliğinde İş Kuleleri’nde, dün yapılan etkinliğe katılan çocuklar, “Çocuklar Soruyor Tarih Dede ve Bilgi Öğretmen Anlatıyor” kitabı ile “Aklıma Bir Soru Geldi” kitaplarını, İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran ile banka yönetim ve icra kurulu üyelerinden aldı.

Yatılı bölge okulları, sevgi evleri, çocuk ve gençlik kapalı cezaevlerindeki çocuklara da kitap gönderiminin yapılacağı ve bugüne kadar öğrencilere ulaştırılan kitap sayısının 17 milyonu aştığı kampanyada, Braille alfabesi ile basılı kitaplar da görme engelli çocukların eğitim gördüğü okullara ulaştırılacak.

‘KİTABA ULAŞMANIN MUTLULUĞU’

Yazar Sunay Akın’ın da kitaplarını imzaladığı etkinlikte gazetemize konuşan Akın, “Bu sabah yüzlerce çocuk, neşe içinde yola koyuldu. Dondurma almaya ya da parka gitmediler, kitap almaya geldiler. Kitaba ulaşmanın sevinciyle buraya geldiler. Ve hepsinin yüzünde bunun mutluluğu var.” dedi. Akın, ülkemizin geleceğinin çocukların hayalleriyle güzelleşeceğini vurgulayarak “Çocuklarımızın, gençlerimizin hayalleri kitaplara ulaştıkça, okudukça gerçekleşecektir” dedi.

PERA MÜZESİ’NDEN ÜÇ YENİ ATÖLYE

Pera Müzesi Öğrenme Programları, “Ters Yüz P?R?” sergisinden esinlenerek hazırladığı “Pera’dan Ötesine: Yetişkinler için Atölyeler” başlıklı atölye programını sanatseverlerle buluşturuyor. Serginin çıkış noktasını oluşturan Pera Müzesi’ne, Beyoğlu’na ve İstanbul’a farklı disiplinlerin penceresinden bakma imkânı sunan yaratıcı atölyeler 30 Haziran’a kadar devam edecek. Program kapsamında yapılacak “Yaratıcı Dekolaj: Renk Paletleriyle Yeni Sanatsal İfadeler”, “Beyoğlu Hafıza Haritası” ve “ İstanbulca İzler: Çok Boyutlu Müdahale” atölyelerinin biletleri ise  Biletix’ten alınabilecek.

TYS’DEN ‘ŞİİRLERLE İSTANBUL’ SÖYLEŞİSİ

Türkiye Yazarlar Sendikası’nın (TYS) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kültür Dairesi Başkanlığı işbirliği ile düzenlediği  “Edebiyatın İstanbul’u–Yazar Söyleşileri” devam ediyor. Bugün saat 18.00’de, Sevgi Soysal Kütüphanesi’nde yapılacak söyleşide Mustafa Köz’ün kolaylaştırıcılığında, şair Aba Müslim Çelik, edebiyatın Istanbulu’nu anlatacak.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün finansal konularda dikkatli olman gerekebilir. Beklenmedik harcamalar yapabilir veya bütçende sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsin. İletişimde olduğun kişilerle anlaşmazlıklar yaşayabilir, gereksiz tartışmalardan kaçınmak için sabırlı olman önemli olacaktır. Sevdiklerinle vakit geçirmek ve keyifli aktiviteler yapmak senin için bugünün en iyi seçenekleri olabilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün karşınıza çıkacak fırsatları iyi değerlendirmelisiniz. Sabırlı ve kararlı adımlar atarak istikrarlı bir şekilde ilerlemelisiniz. İçgüdülerinize güvenmek sizi doğru yönlendirebilir. Sevdiklerinizle vakit geçirmek de bugün size iyi gelebilir. Uyumlu ve nazik bir tavır sergilemeye özen gösterin.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha denge içinde olabilirsiniz. İletişim konularında başarılı olabilirsiniz ve kendinizi ifade etmek konusunda daha cesur adımlar atabilirsiniz. Yakın çevrenizle iletişiminiz kuvvetli olacak ve sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Ayrıca kendinize zaman ayırarak içsel huzuru bulabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi dağıtan konularla baş etmek zorunda kalabilirsiniz. Sabırlı olmaya ve sakin kalmaya gayret edin. İletişimde dikkatli olmak, sakin ve anlayışlı bir tutum sergilemek bugün önem kazanabilir. Kendinize zaman ayırarak içsel dengeyi sağlamak için fırsatlar yaratın. Olumsuz enerjiyi uzaklaştırarak huzurlu bir gün geçirebilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Terazi burcunu bekleyen sürpriz gelişmelere hazır olmalısınız. İletişim konusunda çok başarılı olabileceğiniz bir gün geçirebilirsiniz. Fikir alışverişlerinizde karşı tarafı etkileme ve ikna etme gücünüz yüksek olacak. Ancak duygusal konularda kararsızlık yaşayabilir ve dengenizi sağlamakta zorlanabilirsiniz. Sevdiklerinizle olan iletişiminize dikkat ederek, olumlu etkileşimler yaratmaya çalışın.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak pek istekli ve arzulu hissedebilirsiniz. Ancak, ilişkilerinizde aşırıya kaçmamaya özen göstermelisiniz. Bazen tutkulu ve yoğun olmak yerine sakin ve anlayışlı olmak daha olumlu sonuçlar doğurabilir. Kontrolsüzce davranmaktan kaçının ve özellikle iletişimde nazik ve anlayışlı olmaya dikkat edin. Uzun vadeli hedeflerinizi gözden geçirmek için de iyi bir gün olabilir.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün işlerinizde disiplinli ve kararlı olmanız gerekebilir. Hedeflerinize odaklanarak sıkı çalışmaya devam etmelisiniz. Bugün, pratik ve somut adımlar atarak sorumluluklarınızı yerine getirmeniz gerekebilir. Özellikle iş yaşamınızda ciddiyet ve köklü çözümler üretmek önem kazanabilir. Kendinize olan güveninizin sizi başarıya götüreceği bir gün olabilir.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM