Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
İZLER!!!!!!!
 • 0
 • 327
 • 15 Nisan 2021 Perşembe
 • +
 • -
Bizim kuşağın dokuzuncu, tarihin otuz altıncı İZLER DERGİSİ, bir başka deyişle Nisan 2021 sayımız yola çıktı, geliyor!!!
Bu ay da net olarak, Anadolu’nun yegane Babıali dergisiyiz.
Başka söze gerek yoktur.
****
Cennet kadromuz; Naim Tirali, Can Akengin, Bahtiyar Dayımoğlu, Ahmet Kaçar, Can Yücel, Bedri Rahmi, Fethi Naci, Ruhi Su yine gönüllerimizi titrettiler.
Ulusal kalemlerimiz Sunay Akın, Yelda Karataş, Taner Ay, Osman Tanburacı keyfimize keyif kattılar. Tanburacı Ağabey özetle ”Giresunspor’a hoş geldin” demiş, okumanızı salık veririm.
ADD Giresun Eski Başkanı Hilmi Taşkın Köy Enstitülerini, Gassaray Liseli Fahri Ekmekçi ise okul arkadaşı Rasim Öztekin’i yazdılar.
A Takım’ımızdan Dr. Ruşen Topallı, Öğretim Üyesi Mevlüt Kaya, üç usta eğitimci Yakup Gülaçtı, Orhan Sarımehmetoğlu ve Halil Düdükçü, eski Beyoğlu’nu en iyi anlatan Giresun çocuğu Av. Ahmet Zeki Pamuk, sinema yazarımız Doğan Gülener, şehrimizin en görkemli arşivcisi H.Gazi Menteşeoğlu tadına doyulmaz yazılarına yenilerini eklediler.
Müjdat Gezen Sanat Merkezi Öğretmenlerinden Nurgül Ulu’ya, yeni bir hanımefendi şairimiz daha eklendi; Rukiye Taşkın… Yeni tanışmaktayız, hoş geldiler.
Giresun Musiki Cemiyeti Eski Başkanı Süleyman Livanalioğlu ağabeyimiz Aşık Veysel’i seçti bu ay… Briç Federasyonu İl Eski Temsilcisi Halil Türkmen Briç’i anlatmaya devam etti…
Aramıza Oğuz Çalışkan da katıldı bu sayımızda. Resim sayfamızı, Av. Yalçın Alaca ağabeyle dönüşümlü olarak götürecekler bundan sonra…
Nermin Özkaya teyzemiz Giresun mutfağı sayfasında ”döktürdü” yine. Tuncay Akgün üstad, arka kapağımızı ”Bezgin Bekir”le şenlendirdi yine…
****
Çekirdek kadromuzdan Şengül Coşkun, Ömer Ermiş, Aziz Ergun, Serdar Ustaoğlu, Dr. İsmail Çetin, Necla Hisarkaya, Ertuğrul Yalçın bu ay dinlenmedeler. (İZLER patroniçesi Şengül’ün, pandemi dolayısıyla ”yüzyüze” söyleşilerine kısa bir ara verdiğini duyurayım ek bilgi olarak.. Fotoğraf Bölüm Başkanı’mız Ömer’in yeni bir konsept hazırladığını… Giresun Ünv. Sivil Savunma Uzmanı Ertuğrul’un taze yazısının konu itibarıyla Mayıs ayında çıkması gerektiğini…)
Tek üzüntümüz, değerli ağabeyimiz Necdet Ayaz’ın binbir emekle hazırladığı Kültür Sanat Bulmacasının, teknik bir nedenle bu sayımıza yetişemediği… (Bağışla ağabey, Mayıs’tan itibaren sayfa senindir)
****
Böyle bir kadro, Türkiye’nin hiçbir dergisinde yok.
İzin veriniz yumruklarımı havaya kaldıra kaldıra, göğsümü gere gere, tüylerimi diken eyleye eyleye bir aynaya bakayım…
Sevgi ile, saygı ile,
Gürsel EKMEKÇİ.
CAN AKENGİN BİLGİ YURDU DERNEĞİ BAŞKANI
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sürekli oraya buraya koşmak, sanki çok iş yapıyormuşsunuz gibi hissettirebilir ama değil mi? Bugünün dolunayı sizi, belki de çok fazla şey yapıp yapmadığınızı sormaya başladığınız bir noktaya getirecek. Evet öylesin!

BOĞA BURCU YORUMU

Grafiğinizin para alanındaki kozmik aktivite sizi endişelendiriyor olabilir, ancak finans konusundaki endişeleriniz gerçek mi yoksa hayal mi? Büyük olasılıkla ikincisidir, bu yüzden sahip olmadığınız şeyler için endişelenmeyi bırakın ve daha fazlasını elde etmenin yollarını arayın.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Mutlu olmadığınız bir şey var ve bir süredir aynı şekilde hissediyorsunuz. İnisiyatif almadığınız sürece hiçbir şey değişmeyecek. Bunu, bu konuda olumlu bir şey yaptığın gün yap.

ASLAN BURCU YORUMU

Olayları kontrol etmeye çalışmanın bir anlamı olmadığını henüz anlamadıysanız, günün sonunda anlayacaksınız. Bazen bir Aslan bile arkasına yaslanmalı ve hayatın elinden gelenin en iyisini yapmasına izin vermelidir. En kötüsü, korktuğun kadar kötü olmayacak.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün hem evde hem de işte son zamanlarda biraz daha az düşüncesiz olmayı dilemenizi sağlayacak bir şey olacak. Başak temkinli bir işarettir, bu yüzden gelecekte harekete geçmeden önce düşünmek için zaman ayıracağınıza dair kendinize söz verin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bir konuda kararını vermiş olabilirsin ama bugünün dolunayı tekrar düşünmen gerekeceğini gösteriyor. Ayrıntılara bir kez daha bakın ve bu sefer önyargılı sonuçlarınızla uyuşmayan gerçeklere ve rakamlara daha açık olun.

AKREP BURCU YORUMU

Bu, yeni bir şeye başlamak için iyi bir zaman değil, özellikle de bu şey büyük miktarda para gerektiriyorsa. Bu paranın bir kısmı başkalarına aitse, elde edilecek karlar olduğu konusundaki iyimserliğinizi paylaşmadıklarını görebilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bir kez daha çok fazla insan için çok fazla şey yapıyorsunuz ve aklı başında kalmak istiyorsanız faaliyetlerinizi azaltmanız gerekiyor. Sizden çok şey bekleyenler, bundan sonra tek başlarına gitmeleri gerektiğini bilsinler ve bunu kastetsinler!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Haftalarca, belki aylarca ertelediğiniz bir karardan artık kaçınılamaz. Ailenizle ve ev hayatınızla ilgili bir sorun, ancak yeni, herkesi memnun etmeye çalışmayan bir yaklaşım benimserseniz çözülecektir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM