Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
İZLER!!!!!!!
 • 0
 • 402
 • 15 Nisan 2021 Perşembe
 • +
 • -
Bizim kuşağın dokuzuncu, tarihin otuz altıncı İZLER DERGİSİ, bir başka deyişle Nisan 2021 sayımız yola çıktı, geliyor!!!
Bu ay da net olarak, Anadolu’nun yegane Babıali dergisiyiz.
Başka söze gerek yoktur.
****
Cennet kadromuz; Naim Tirali, Can Akengin, Bahtiyar Dayımoğlu, Ahmet Kaçar, Can Yücel, Bedri Rahmi, Fethi Naci, Ruhi Su yine gönüllerimizi titrettiler.
Ulusal kalemlerimiz Sunay Akın, Yelda Karataş, Taner Ay, Osman Tanburacı keyfimize keyif kattılar. Tanburacı Ağabey özetle ”Giresunspor’a hoş geldin” demiş, okumanızı salık veririm.
ADD Giresun Eski Başkanı Hilmi Taşkın Köy Enstitülerini, Gassaray Liseli Fahri Ekmekçi ise okul arkadaşı Rasim Öztekin’i yazdılar.
A Takım’ımızdan Dr. Ruşen Topallı, Öğretim Üyesi Mevlüt Kaya, üç usta eğitimci Yakup Gülaçtı, Orhan Sarımehmetoğlu ve Halil Düdükçü, eski Beyoğlu’nu en iyi anlatan Giresun çocuğu Av. Ahmet Zeki Pamuk, sinema yazarımız Doğan Gülener, şehrimizin en görkemli arşivcisi H.Gazi Menteşeoğlu tadına doyulmaz yazılarına yenilerini eklediler.
Müjdat Gezen Sanat Merkezi Öğretmenlerinden Nurgül Ulu’ya, yeni bir hanımefendi şairimiz daha eklendi; Rukiye Taşkın… Yeni tanışmaktayız, hoş geldiler.
Giresun Musiki Cemiyeti Eski Başkanı Süleyman Livanalioğlu ağabeyimiz Aşık Veysel’i seçti bu ay… Briç Federasyonu İl Eski Temsilcisi Halil Türkmen Briç’i anlatmaya devam etti…
Aramıza Oğuz Çalışkan da katıldı bu sayımızda. Resim sayfamızı, Av. Yalçın Alaca ağabeyle dönüşümlü olarak götürecekler bundan sonra…
Nermin Özkaya teyzemiz Giresun mutfağı sayfasında ”döktürdü” yine. Tuncay Akgün üstad, arka kapağımızı ”Bezgin Bekir”le şenlendirdi yine…
****
Çekirdek kadromuzdan Şengül Coşkun, Ömer Ermiş, Aziz Ergun, Serdar Ustaoğlu, Dr. İsmail Çetin, Necla Hisarkaya, Ertuğrul Yalçın bu ay dinlenmedeler. (İZLER patroniçesi Şengül’ün, pandemi dolayısıyla ”yüzyüze” söyleşilerine kısa bir ara verdiğini duyurayım ek bilgi olarak.. Fotoğraf Bölüm Başkanı’mız Ömer’in yeni bir konsept hazırladığını… Giresun Ünv. Sivil Savunma Uzmanı Ertuğrul’un taze yazısının konu itibarıyla Mayıs ayında çıkması gerektiğini…)
Tek üzüntümüz, değerli ağabeyimiz Necdet Ayaz’ın binbir emekle hazırladığı Kültür Sanat Bulmacasının, teknik bir nedenle bu sayımıza yetişemediği… (Bağışla ağabey, Mayıs’tan itibaren sayfa senindir)
****
Böyle bir kadro, Türkiye’nin hiçbir dergisinde yok.
İzin veriniz yumruklarımı havaya kaldıra kaldıra, göğsümü gere gere, tüylerimi diken eyleye eyleye bir aynaya bakayım…
Sevgi ile, saygı ile,
Gürsel EKMEKÇİ.
CAN AKENGİN BİLGİ YURDU DERNEĞİ BAŞKANI
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün uzun süredir üzerinde çalıştığınız bir projeye dair yeni bir atılım yapacaksınız. Özellikle hayallerinizi ertelememeniz gereken bir süreçtesiniz. Kendinizi en iyi şekilde ifade etmek adına biraz daha sakin kalmalısınız. Sizi ilerlemeye teşvik edecek bir enerjiye sahipsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün hedeflerinizde büyük bir ilerleme kaydedeceksiniz. Net bir karar vermeden önce çevrenizde oluşan yanlış anlaşılmaları gidermek için adım atmalısınız. Aksi halde büyük bir kaousun ortasında kalarak seçim yapmak zorunda hissedebilirsiniz. Geçmişteki örümcek ağlarını temizlemeden önce ilerleme kaydetmeye çalışmayın bile.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları, bugün adımlarınızı daha temkinli bir şekilde atmalısınız. Bu sürede risk almaktan çekinebilirsiniz. Hayatınızı birdenbire tersine çevirebilecek bir maceraya balıklama atlamamaya özen göstermelisiniz. Havada kendinizi keşfetmenizi sağlayan güzel bir enerji var. Bu enerji sizin için yabancı olsa da onu kucaklamalısınız.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları, bugün iletişim becerilerinize her zamankinden daha fazla güvenmelisiniz. İletişim yetenekleriniz sayesinde zorlandığınız konuların üstesinden kolaylıkla geldiğinizi fark edeceksiniz. Unutmayın tüm kapıların anahtarları sizde! Doğru anahtarı bulun ve kilidi açın.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları, bugün kendinizi sıkışıp kalmış gibi hissedebilirsiniz. Belki de mevcut rutininize zincirlenip kalmış hissediyorsunuz. Hayatınıza yeni bir heyecan ve düzen getirmenin zamanı geldi! Küçük değişikliklerin etkisine inamayacaksınız.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları, bugün hayatınızı her yönden değerlendirdiğiniz ve kendinizle alakalı yeni cevaplar aradığınız bir gün olacak. Kendinizi anlama konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Ancak olayları olumlu bir şekilde değerlendirmeye ve karar vermeden önce daha emin adımlarla ilerlemeye özen göstermelisiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, enerjinizi dengeli bir şekilde kullanmalısınız. Özellikle duygusal yönünüz ve mantığınızı eşit bir terazide tutmayı başardığınızda kendinize olan güveniniz artacak. Kendinizle gurur duymak ve attığınız adımlarda yere daha sağlam basmanın zamanı! Arka planda çalışmak yerine kartlarınızı açık oynayın.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün yardım istemek konusunda kafanız biraz karışmış olabilir. Başkaların yardım etmeniz gereken bir gün olabilir. Özellikle çevrenizdeki insanların sizden yardım talebinde bulunmasıyla şaşkınlık yaşayabilirsiniz. Diğer insanların isteklerine cevap verirken kendinizi unutmamalısınız.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün etrafınızda gelişen potansiyel çatışmalara fazla kapılmamaya çalışın. İşiniz, olayları yatıştırmak ve duruma daha pratik bir bakış açısı getirmektir. Adımlarınızı sorgulayarak atın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM