Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
İZLER!!!!!!!
 • 0
 • 288
 • 15 Nisan 2021 Perşembe
 • +
 • -
Bizim kuşağın dokuzuncu, tarihin otuz altıncı İZLER DERGİSİ, bir başka deyişle Nisan 2021 sayımız yola çıktı, geliyor!!!
Bu ay da net olarak, Anadolu’nun yegane Babıali dergisiyiz.
Başka söze gerek yoktur.
****
Cennet kadromuz; Naim Tirali, Can Akengin, Bahtiyar Dayımoğlu, Ahmet Kaçar, Can Yücel, Bedri Rahmi, Fethi Naci, Ruhi Su yine gönüllerimizi titrettiler.
Ulusal kalemlerimiz Sunay Akın, Yelda Karataş, Taner Ay, Osman Tanburacı keyfimize keyif kattılar. Tanburacı Ağabey özetle ”Giresunspor’a hoş geldin” demiş, okumanızı salık veririm.
ADD Giresun Eski Başkanı Hilmi Taşkın Köy Enstitülerini, Gassaray Liseli Fahri Ekmekçi ise okul arkadaşı Rasim Öztekin’i yazdılar.
A Takım’ımızdan Dr. Ruşen Topallı, Öğretim Üyesi Mevlüt Kaya, üç usta eğitimci Yakup Gülaçtı, Orhan Sarımehmetoğlu ve Halil Düdükçü, eski Beyoğlu’nu en iyi anlatan Giresun çocuğu Av. Ahmet Zeki Pamuk, sinema yazarımız Doğan Gülener, şehrimizin en görkemli arşivcisi H.Gazi Menteşeoğlu tadına doyulmaz yazılarına yenilerini eklediler.
Müjdat Gezen Sanat Merkezi Öğretmenlerinden Nurgül Ulu’ya, yeni bir hanımefendi şairimiz daha eklendi; Rukiye Taşkın… Yeni tanışmaktayız, hoş geldiler.
Giresun Musiki Cemiyeti Eski Başkanı Süleyman Livanalioğlu ağabeyimiz Aşık Veysel’i seçti bu ay… Briç Federasyonu İl Eski Temsilcisi Halil Türkmen Briç’i anlatmaya devam etti…
Aramıza Oğuz Çalışkan da katıldı bu sayımızda. Resim sayfamızı, Av. Yalçın Alaca ağabeyle dönüşümlü olarak götürecekler bundan sonra…
Nermin Özkaya teyzemiz Giresun mutfağı sayfasında ”döktürdü” yine. Tuncay Akgün üstad, arka kapağımızı ”Bezgin Bekir”le şenlendirdi yine…
****
Çekirdek kadromuzdan Şengül Coşkun, Ömer Ermiş, Aziz Ergun, Serdar Ustaoğlu, Dr. İsmail Çetin, Necla Hisarkaya, Ertuğrul Yalçın bu ay dinlenmedeler. (İZLER patroniçesi Şengül’ün, pandemi dolayısıyla ”yüzyüze” söyleşilerine kısa bir ara verdiğini duyurayım ek bilgi olarak.. Fotoğraf Bölüm Başkanı’mız Ömer’in yeni bir konsept hazırladığını… Giresun Ünv. Sivil Savunma Uzmanı Ertuğrul’un taze yazısının konu itibarıyla Mayıs ayında çıkması gerektiğini…)
Tek üzüntümüz, değerli ağabeyimiz Necdet Ayaz’ın binbir emekle hazırladığı Kültür Sanat Bulmacasının, teknik bir nedenle bu sayımıza yetişemediği… (Bağışla ağabey, Mayıs’tan itibaren sayfa senindir)
****
Böyle bir kadro, Türkiye’nin hiçbir dergisinde yok.
İzin veriniz yumruklarımı havaya kaldıra kaldıra, göğsümü gere gere, tüylerimi diken eyleye eyleye bir aynaya bakayım…
Sevgi ile, saygı ile,
Gürsel EKMEKÇİ.
CAN AKENGİN BİLGİ YURDU DERNEĞİ BAŞKANI
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün birinin sizden bir şeyler sakladığı hissine kapılırsanız, onlara doğrudan yaklaşmalı ve neler olup bittiğini öğrenmeyi talep etmelisiniz. Neptün gerileme evresine başlarken pek çok şeyin göründüğü gibi olmadığını söylemek doğru olur.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Önümüzdeki 24 saat içinde alacağınız bir kararın geniş kapsamlı sonuçları olacak. Bu yüzden acele etmeyin ve başkalarının sizi doğru hissetmeyen şeyi yapmaya ikna etmesine izin vermeyin. Size ne kadar zorbalık yapmaya veya rüşvet vermeye çalışırlarsa, onlara o kadar az güvenmeniz gerekir.

ASLAN BURCU YORUMU

Mutluluk, başkalarını memnun etmeye çalışmaktan değil, derin bir içsel düzeyde doğru gelen şeyi yapmaktan gelir. Öyleyse kendinize sorun: Daha önce yapmadığınız neyi şimdi yapıyor olmalısınız? Devam edin ve başarılı olun.

BAŞAK BURCU YORUMU

Şu anda modun düşük. Çünkü büyük olasılıkla başkalarının neden olumsuz şekillerde davrandığını anlamıyorsunuz. Onlar için daha az endişe edin ve kendi sağlığınıza dikkat edin. Güne gülümseyerek başlamıyorsan, bir yerde hata yapıyorsun demektir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Yaklaşan yeni ay, önümüzdeki birkaç gün içinde eğlenceli zamanlar bekleyebileceğiniz anlamına geliyor, ancak bunun sizi nihai hedefinizden uzaklaştırmasına izin vermeyin. Gözünüzü ödülden bir an bile ayırırsanız, sonsuza kadar gözden kaybolabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün bir tür projeyi bitirmek için tüm durakları kaldıracak ve günün her saatinde çalışacaksınız. Ancak yapmamalısınız, tekrar etmeyin, köşeleri kesmeyin, aksi takdirde kendinizi en baştan ve hepsini tekrar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Her zaman kurallara uyun.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Yöneticiniz Neptün bugün gerileme evrelerinden birine başlıyor, bu nedenle önümüzdeki birkaç ay içinde bir şeylerin belli belirsiz yanlış göründüğü ancak bunun ne olduğunu çözemeyeceğiniz birçok durum olacak. Bu duyguları görmezden gelin çünkü korkularınız gerçek değil.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM