İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Bu Hafta

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Bu Hafta

 (10-15 Mayıs 2022)

İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 1’i turne oyunu olmak üzere 6 oyunla seyirci karşısında olacak.  Haftanın oyunları; Kosovalı Peer Gynt, Bay Z., Tamamen Doluyuz, Maçın Adamı, Hırçın Kız ve Türk edebiyatının usta ismi Necip Fazıl Kısakürek’in, vefatının 39. yılında eserleriyle yad edilececeği haftada Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı Reis Bey.

 

Reis Bey AKM Tiyatro Salonunda

Türk edebiyatının usta ismi Necip Fazıl Kısakürek, vefatının 39. yılında eserleriyle yad edilecek. Kısakürek, eserleriyle AKM’de anılacak. Bu kapsamda Usta edebiyatçının Reis Bey adlı oyunu, Özer Tunca’nın yönetmenliğinde Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenecek. Usta edebiyatçının kaleme aldığı Reis Bey oyununu 14 ve 15 Mayıs’ta, AKM Tiyatro Salonunda izleyebilirsiniz.

Bay Z. Mecidiyeköy’de Stüdyo Sahne’nde

Bülent Usta’nın yazdığı Atilla Şendil’in yönettiği ve Ali Çelik, Gerçek Alnıaçık, Orkun Gülşen, Ozan Uçar’ın rol aldığı Bay Z. oyunu da bu hafta Mecidiyeköy’de Stüdyo sahnede izlenebilir.

Kosovalı Peer Gynt Mecidiyeköy Büyük Sahnede

Yeton Neziray’ın yazdığ, Senem Cevher’in çevirdiği ve Saydam Yeniay’ın yönettiği 1990-2014 yılları arasında ülkesinde yaşanan olumsuzluklardan kaçıp diğer Avrupa ülkelerinde yaşamını sürdürmeye çalışan genç bir insanın dramatik serüvenini gerçekçi-şiirsel bir dille anlatan Kosovalı Peer Gynt, bu hafta Mecidiyeköy Büyük Sahnede izleyici ile buluşuyor.

Tamamen Doluyuz Üsküdar Tekel Sahnesinde

Sam, konservatuarın oyunculuk bölümünden mezun bir gençtir. Kendi alanında iş bulamadığı için, şehrin en lüks restoranlarından birinde rezervasyon görevlisi olarak çalışmaktadır. Tek isteği mesleğini yapabilmek ve gittiği oyunculuk görüşmelerinin birinden olumlu cevap almaktır. Ancak hali hazırda, çalıştığı restoranın bakımsız bodrum katında, üç kişinin işini tek başına üstlenerek, Noel tatilinin yoğun rezervasyon trafiğine yetişmeye çalışmaktadır. Bakalım Sam içine düştüğü bu trajikomik ortamdan kendini kurtarıp, asıl işine geri dönebilecek midir? Elif Erdal’ın yönettiği ve Efe Erkekli’nin oynadığı bu keyifli oyunu bu hafta 10, 11 ve 12 Mayıs’ta Üsküdar Tekel Sahnesinde izleyebilirsiniz..

Maçın Adamı Garibaldi Sahnesinde

Clint Dyer ve Roy Williams’ın yazdığı, Hira Tekdindor’un çevirdiği,  Kayhan Berkin’in yönettiği ve Cem Zeynel Kılıç’ın rol aldığı Maçın Adamı 12, 13, 14 ve 15 Mayıs’ta  Garibaldi Sahnesinde izleyiciyle buluşuyor.

Hırçın Kız Kozyatağı Kültür Merkezinde

Dramaturgi ve rejisini Yücel Erten’in üstlendiği ve başlıca rollerini Veda Yurtsever ve Hakan Meriçliler’in paylaştığı Hırçın Kız, bu hafta Kozyatağı Kültür Merkezinde izleyici karşısına çıkıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün özellikle iletişim konularında başarılı olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmalar yapabilir, projelerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Karşınızdaki insanlarla açık ve net iletişim kurmaya özen gösterin ve sorumluluklarınızı yerine getirirken hızlı ve kararlı adımlar atın. Ayrıca bugün içinizdeki enerjiyi harekete geçirici aktivitelere yönlendirmek size iyi gelebilir. Her zamankinden daha cesur ve girişken olun, kendinize olan güveninizi arttırın.

BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcunu bekleyen sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etme konusunda daha cesur olmalı ve iç sesinizi dinlemelisiniz. İş hayatında yeni fırsatlarla karşılaşabilir, farklı projelere adım atabilirsiniz. Kendinize olan güveninizi artırarak, bugünü en verimli şekilde geçirebilirsiniz. Sevdiklerinizle de daha fazla vakit geçirmeye özen gösterin. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM