HESAP

HESAP

Dik duran bi adam bekledik.
Fazla değil, tekbi kişi olsa yeterdi bunlara. Bu cahil cesaretine… Bu 1923 devrimi düşmanlarına…
Çıkmadı tek kişi.
Ordumuz var dedik misal. Dünyanın en güçlüsü dedik. Namusumuza göz dikenin gözünü oyar, bembeyaz bulutlarımızın arasında bi kara kuş uçurmaz diye bildik.
Dimdik durabilen bi onbaşımız dahi yok imiş meğer. Kevgire döndürdüler Mustafa Kemal’in ordusunu.
(Kozmik oda denen şey neden vardır bilemem valla, ama madem var, oraya kimseyi sokmayacaktın arkadaş!!! Ne biçim askersin? Orada bittin işte…
Hayır canım, kimse kıçından uydurmasın ”Darbeci” yaftasını. Ne postal yalaması, ne darbe yandaşlığı yahu? Devrim istiyoruz biz Devrim, yeni baştan Devrim.
Son 10 yılda şerefsizce satılan tüm kurumlarımızı geri alan, bırakın kibarlığı, ne geri alması, zorla, söke söke el koyan… AKP’nin tüm vatan haini kadrolaşmasını baştan aşağı silip atan… Nato’ymuş, üs’müş, patriot’muş, ne var ne yok Anadolu’muzdan def eyleyen..
Devletin en gizli odasından belge alıp bilinmez diyarlara götürmelerin hesabını soran…
Devletçi, halkçı bir Devrim!!)
****
Dik duran bi ”herif” bekledik sonra.
Bu memleketin hiç mi Savcısı yoktu? Hakimi, Ağır Ceza Reisi, Anayasa Mahkemesi Başkanı, Emniyet Müdürü falan?
Çok değil, tekbi kişi olsa yeterdi bunlara. Bu biatçılara, bu Allah ile kandırıkçılara.
Çıkmadı bi ”okkalı” herif, ne yapalım.
Dimdik durabilen bi mübaşirimiz dahi yok imiş meğer. Kevgire döndürdüler Cumhuriyet Aydınlanmasını.
(Adalet sistemi neden var, Devrim Yasaları neden vardır bilemem valla, ama madem var, bu yurdu satanları yargılayacaktın arkadaş!!! Ne biçim hukuk adamısın? Deniz Feneri davasında, Ergenekon Tiyatrosunda bittin işte.
Hayır canım, kimse kıçından uydurmasın ”Statükocu” yaftasını. Ne durması yahu, koşmak istiyoruz biz koşmak, yeni baştan koşmak.
Gazi Koşusu’nda koşar gibi koşmak….
Garnizon Koşusu’nda koşar gibi koşmak…
Seymenler gibi koşmak…
Anadolu’yu demir ağlarla ören Mustafa Kemal treninin ardından koşmak…
Sorulmayan bütün hesapları sorarak, onurumuzla koşmak!!)
****
Dik duran bi siyasetçi bekledik bi de.
Öyle abartılı değil, tekbi kişicik olsa yeterdi bunlara. Bu geri kafalılara, bu çağdaşlık düşmanlarına.
Çıkmadı bi kişi.
Atatürk’ün partisi var dedik misal. Altı Ok’umuz emin ellerde dedik. Laikliğimize, Milliyetçiliğimize toz konduranın kolunu-bacağını kırar diye bildik.
Dimdik durabilen bi çaycı bile yokmuş partide meğer. Kevgire döndürdüler Cumhuriyet Halk Partisi’ni.
(Anıtkabir neden vardır, milyonlar orada neden gözü yaşlı oluyor bilemem valla, ama madem var, o büyük insanı mezarında rahat uyutacaktın arkadaş!!! Ne biçim emanetçisin? Adamın densizi, ”Sap gibi dikilmek” diyebildi, orada bittin işte.
Hayır canım, kimse uydurmasın kıçından, en uyduruk yaftaları. Ne etiketi, ne ünvanı, yeni baştan tam bağımsız olmak istiyoruz biz.
Geldikleri gibi giderler demek…
Bağımsızlık benim karakterimdir demek.
Ne mutlu Türküm diyene demek…
Devrim istiyoruz biz devrim, yeni baştan padişah devirmek!!)
****
Sorulması gereken büyük bi hesap duruyor ortalık yerde. O hesabı sormadan ölmek istemiyoruz.
Hiçbirimiz.
(ulus gazetesi,
1 nisan 2013, p.tesi)
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün özellikle iletişim konularında başarılı olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmalar yapabilir, projelerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Karşınızdaki insanlarla açık ve net iletişim kurmaya özen gösterin ve sorumluluklarınızı yerine getirirken hızlı ve kararlı adımlar atın. Ayrıca bugün içinizdeki enerjiyi harekete geçirici aktivitelere yönlendirmek size iyi gelebilir. Her zamankinden daha cesur ve girişken olun, kendinize olan güveninizi arttırın.

BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcunu bekleyen sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etme konusunda daha cesur olmalı ve iç sesinizi dinlemelisiniz. İş hayatında yeni fırsatlarla karşılaşabilir, farklı projelere adım atabilirsiniz. Kendinize olan güveninizi artırarak, bugünü en verimli şekilde geçirebilirsiniz. Sevdiklerinizle de daha fazla vakit geçirmeye özen gösterin. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM