Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
GİRESUNSPOR
 • 0
 • 78
 • 11 Nisan 2021 Pazar
 • +
 • -
GİRESUNSPOR
aslolan bizim hilalspor’umuzdur.. sarı-kırmızı renkli, hacı hüseyin mahallemizin takımıdır..
giresunspor, daha sonra, ilk sarı lacivert renklerle, hilalspor’a rakip olarak kurulur..
yıl 1925 falan..
(özür dilerim, dosyalarım ve ajandam yanımda diğil, net tarihleri sunamadım şimdi)
****
kimisi kabul eylemez, eh yani doğal olarak benim de net bi kanıtım yoktur, ama pek aşikardır anlayana;
fener-cimbom rekabeti istanbulla aynı anda giresun’da da başlamıştır..
(ne kanıt bulayım ki, istanbul’da yaşanan her olgu, anında ve ilk önce giresun’a gelir, bunun sayısız örnekleri vardır’dan başka)
****
bugün, giresunspor’umuzun, 1967 yılında, profesyonel liglere kabulünün yıl dönümüdür..
bu da kutlu olsun..
gözlerim dolu dolu.. tüm ailemin emeği vardır bu ikinci çotanak armanın her işinde..
helal ü hoş olsun..
****
(gerçi bazı şeyler biraz da “emdiğin” süt meselesidir..
örnek vereyim, ben sağ olduğum sürece, hiç kimse, bilgi yurdu’muzun yeni versiyonunun kuruluş yıldönümünü kutlayamaz.. izin vermem.. kutlanacak bişey varsa, tarihteki ilk bilgi yurdu’nun özel günleridir.. zaten bizler de onu kutlayacaz herdaim)
(giresunsporumuzun da asıl kutlanması gereken kuruluş tarihi, ilk kurulduğu tarih olmalıdır.. elbet biri çıkar bunu akıl eden)
****
aşağıdaki foto, giresunspor basketbol takımına aittir.. sevgili haydar çalışkan abimin sayfasından yürüttüm.. bu fotoyu anımsıyorum, ilkokul çocuğu olarak ben de o salonda, o şampiyonluk turunda, tribünde idim o gece.. yer; öğretmen okulu spor salonu, debboy mevkii..
ve unutamayacağım bi anı; sevgili ahmet ersöz amcam da giresunspor basın sözcüsü sıfatıyla gelip, bençte oturur idi.. görülmemiş bi detaydı bu o günlerde, kurumsallık adına..
nurlarda uyusun ahmet ersöz nezdinde, tüm eski yöneticiler..
****
sözüm elbette mevcut başkana ve ekibine diğil;
bakmayın bugün bi avuç yerel şerefsizin eline düşmüşlüğüne,
bakmayın bugün fetullah cemaati ve futbol bahis mafyasının oyuncağı olmuşluğuna,
giresunspor tarihsel ve büyük bi kurumdur..
gün gelir, herkes altında kalır..
Bir 7 kişi, ayakta duran insanlar ve şort görseli olabilir
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak veya zihinsel olarak ikilemler arasında kalabilirsiniz. Yakınlarınızdan destek ve yardım görme arzusunda olabilir, aynı anda sevdiklerinize maddi veya manevi olarak yardım edebilirsiniz. Geleceğe yönelik bir kafa karışıklığınız olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün gündeminizdeki konuların derinine inmek, araştırmak ve öğrenmek isteyebilirsiniz. Yaratıcılığınız artabilir. Kadınlarla ilişkilerinizde daha uyumlu bir hava hakim olabilir. Rutinlerinizin ve alışkanlıklarnızın dışına çıkabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün evinizle, finansal meselelerinizle ilgilenebilirsiniz. Aile üyelerinizle duygusal destekler içinde olmak ruhen size iyi gelebilir. Duygusal dalgalanmalara öğle saatlerinde açık olurken, karamsarlık ve umutsuzluk haline dikkat edin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün alışkanlıklarınızda bir değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Zihni ve bedeni rahatlatacak aktivitelerle ilgilenmeye çalışın. Araştırma, okuma ve öğrenme ön planda olabilir. İş bağlantılarıyla yolculuklar ortaya çıkabilir. Bir teklif alabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün yaşamdan aldıklarınızı, verdiklerinizi sorgulayabilir ve ilişkilerinizde bir sorgulamaya girebilirsiniz. Özgüven ve öz değerinizi insanların size olan maddi-manevi fedakarlıkları üzerinden belirlemeyin. Kendinize daha şefkatli yaklaşın.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlerken sevdiğiniz şeyleri yapmaya, sevdiklerinizden beslenmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Çocuklarla ilgili konular öne çıkabilir. Gündüz saatlerinde daha ılımlı ve iyicil havalar hakim. Yaratıcı yönünüz öne çıkabilir. Spiritüel konularla ilgilenebilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün aile üyeleri, akrabalar, geniş sosyal çevre ön planda olabilir. Bir yolculuk planı yapabilirsiniz. İnançlarınız ve değerleriniz doğrultusunda hareket etmek, kendi doğrularınızın arkasında durmak sizi daha iyi hissettirebilir. Karma ve ilahi adaletin çalıştığı durumlar olabilir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay sizin burcunuzda ilerliyor. Yarın ise burcunuzda Dolunay gerçekleşecek. İlişkilerinizde bir toparlanma ve iyileşme içinde olduğunuzu hissedebilirsiniz. Duygularınız pozitif veya negatif fark etmeksizin daha yoğun yaşanacaktır. Geçmiş anılar, özlem uyanabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM