Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
GİRESUNSPOR
 • 0
 • 146
 • 11 Nisan 2021 Pazar
 • +
 • -
GİRESUNSPOR
aslolan bizim hilalspor’umuzdur.. sarı-kırmızı renkli, hacı hüseyin mahallemizin takımıdır..
giresunspor, daha sonra, ilk sarı lacivert renklerle, hilalspor’a rakip olarak kurulur..
yıl 1925 falan..
(özür dilerim, dosyalarım ve ajandam yanımda diğil, net tarihleri sunamadım şimdi)
****
kimisi kabul eylemez, eh yani doğal olarak benim de net bi kanıtım yoktur, ama pek aşikardır anlayana;
fener-cimbom rekabeti istanbulla aynı anda giresun’da da başlamıştır..
(ne kanıt bulayım ki, istanbul’da yaşanan her olgu, anında ve ilk önce giresun’a gelir, bunun sayısız örnekleri vardır’dan başka)
****
bugün, giresunspor’umuzun, 1967 yılında, profesyonel liglere kabulünün yıl dönümüdür..
bu da kutlu olsun..
gözlerim dolu dolu.. tüm ailemin emeği vardır bu ikinci çotanak armanın her işinde..
helal ü hoş olsun..
****
(gerçi bazı şeyler biraz da “emdiğin” süt meselesidir..
örnek vereyim, ben sağ olduğum sürece, hiç kimse, bilgi yurdu’muzun yeni versiyonunun kuruluş yıldönümünü kutlayamaz.. izin vermem.. kutlanacak bişey varsa, tarihteki ilk bilgi yurdu’nun özel günleridir.. zaten bizler de onu kutlayacaz herdaim)
(giresunsporumuzun da asıl kutlanması gereken kuruluş tarihi, ilk kurulduğu tarih olmalıdır.. elbet biri çıkar bunu akıl eden)
****
aşağıdaki foto, giresunspor basketbol takımına aittir.. sevgili haydar çalışkan abimin sayfasından yürüttüm.. bu fotoyu anımsıyorum, ilkokul çocuğu olarak ben de o salonda, o şampiyonluk turunda, tribünde idim o gece.. yer; öğretmen okulu spor salonu, debboy mevkii..
ve unutamayacağım bi anı; sevgili ahmet ersöz amcam da giresunspor basın sözcüsü sıfatıyla gelip, bençte oturur idi.. görülmemiş bi detaydı bu o günlerde, kurumsallık adına..
nurlarda uyusun ahmet ersöz nezdinde, tüm eski yöneticiler..
****
sözüm elbette mevcut başkana ve ekibine diğil;
bakmayın bugün bi avuç yerel şerefsizin eline düşmüşlüğüne,
bakmayın bugün fetullah cemaati ve futbol bahis mafyasının oyuncağı olmuşluğuna,
giresunspor tarihsel ve büyük bi kurumdur..
gün gelir, herkes altında kalır..
Bir 7 kişi, ayakta duran insanlar ve şort görseli olabilir
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sürekli oraya buraya koşmak, sanki çok iş yapıyormuşsunuz gibi hissettirebilir ama değil mi? Bugünün dolunayı sizi, belki de çok fazla şey yapıp yapmadığınızı sormaya başladığınız bir noktaya getirecek. Evet öylesin!

BOĞA BURCU YORUMU

Grafiğinizin para alanındaki kozmik aktivite sizi endişelendiriyor olabilir, ancak finans konusundaki endişeleriniz gerçek mi yoksa hayal mi? Büyük olasılıkla ikincisidir, bu yüzden sahip olmadığınız şeyler için endişelenmeyi bırakın ve daha fazlasını elde etmenin yollarını arayın.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Mutlu olmadığınız bir şey var ve bir süredir aynı şekilde hissediyorsunuz. İnisiyatif almadığınız sürece hiçbir şey değişmeyecek. Bunu, bu konuda olumlu bir şey yaptığın gün yap.

ASLAN BURCU YORUMU

Olayları kontrol etmeye çalışmanın bir anlamı olmadığını henüz anlamadıysanız, günün sonunda anlayacaksınız. Bazen bir Aslan bile arkasına yaslanmalı ve hayatın elinden gelenin en iyisini yapmasına izin vermelidir. En kötüsü, korktuğun kadar kötü olmayacak.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün hem evde hem de işte son zamanlarda biraz daha az düşüncesiz olmayı dilemenizi sağlayacak bir şey olacak. Başak temkinli bir işarettir, bu yüzden gelecekte harekete geçmeden önce düşünmek için zaman ayıracağınıza dair kendinize söz verin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bir konuda kararını vermiş olabilirsin ama bugünün dolunayı tekrar düşünmen gerekeceğini gösteriyor. Ayrıntılara bir kez daha bakın ve bu sefer önyargılı sonuçlarınızla uyuşmayan gerçeklere ve rakamlara daha açık olun.

AKREP BURCU YORUMU

Bu, yeni bir şeye başlamak için iyi bir zaman değil, özellikle de bu şey büyük miktarda para gerektiriyorsa. Bu paranın bir kısmı başkalarına aitse, elde edilecek karlar olduğu konusundaki iyimserliğinizi paylaşmadıklarını görebilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bir kez daha çok fazla insan için çok fazla şey yapıyorsunuz ve aklı başında kalmak istiyorsanız faaliyetlerinizi azaltmanız gerekiyor. Sizden çok şey bekleyenler, bundan sonra tek başlarına gitmeleri gerektiğini bilsinler ve bunu kastetsinler!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Haftalarca, belki aylarca ertelediğiniz bir karardan artık kaçınılamaz. Ailenizle ve ev hayatınızla ilgili bir sorun, ancak yeni, herkesi memnun etmeye çalışmayan bir yaklaşım benimserseniz çözülecektir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM