Eskişehir Şehir Tiyatroları,

Eskişehir Şehir Tiyatroları,

Yeni Sezon Oyunlarının Basın Galasını Gerçekleştirdi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 2023-2024 tiyatro sezonunda sahnelemeye başladığı “Düdüklüde Kıymalı Bamya” ve “Ayak Bacak Fabrikası” adlı oyunlarına geçtiğimiz hafta sonu basın mensuplarını davet etti. 

Ekim ayı başında yeni sezon oyunlarına başlayan Şehir Tiyatroları, oyunların gösterimlerini kapalı gişe sürdürürken basın çalışanlarını unutmadı ve geçtiğimiz hafta sonu 24 Kasım Cuma günü “Düdüklüde Kıymalı Bamya adlı oyuna 25 Kasım Cumartesi günü de “Ayak Bacak Fabrikası” adlı oyuna basın mensupları ve televizyon çalışanlarını davet etti.

Her iki oyuna da katılan Eskişehirli yerel gazete ve televizyon çalışanlarının yanı sıra Birgün Gazetesi, Milliyet Grubu, KRT ve Habertürk Televizyonlarının da aralarında bulunduğu ulusal basın kuruluşları ile yazar ve eleştirmenlerde oyunlara davetli olarak İstanbul’dan geldiler ve beğeni ile izlediler.

Ayak Bacak Fabrikası” Sermet Çağan’ın kaleme aldığı, usta yönetmen Murat Karasu’nun yönetmenliğini üstlendiği “Düdüklüde Kıymalı Bamya” adlı oyun ise usta rejisör Murat Atak’ın sahnelediği, Türk tiyatrosunun önemli yazarlarından Memet Baydur’un kaleminden çıkmış bir oyun. Her iki oyun da Şehir Tiyatrolarında sezon başından beri başarı ile sahneleniyorlar.

Eskişehirli tiyatro severlerin doldurduğu salonlarda, basın galasına katılan yerel ve ulusal basın mensuplarından övgüler eşliğinde tam not alan Şehir Tiyatroları farklı ve nitelikli repertuvarı ve yeni oyunları ile sezon sonuna kadar izleyicileriyle buluşmaya devam edecek. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün iş hayatında çok yönlü düşünebilir, hedeflerinize doğru adımlar atabilirsiniz. Ancak dikkatli olmalı ve kararlarınızı iyi düşünmelisiniz. İletişim konularında sorunlar ortaya çıkabilir, bu yüzden duygularınızı net bir şekilde ifade etmeye çalışın. Kendinize zaman ayırıp dinlenmeyi unutmayın, enerjinizi dengede tutmalısınız. Özel hayatınızda ise romantik bir gün geçirebilirsiniz, sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
CANEVİ

CANEVİ

Şubat 25, 2024, Yorum yok CANEVİ
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47