Elenmeyi beklerken üç ay boyunca yarışmada kaldı

Elenmeyi beklerken üç ay boyunca yarışmada kaldı

Çin’de yayınlanan Produce Camp 2021 (Cuhang 2021) isimli reality şova çevirmen olarak başvuran Vladislav Ivanov, yarışmacı oldu. Ivanov, üç ay boyunca yarışmadan elenmeyi bekledi.

Elenmeyi beklerken üç ay boyunca yarışmada kaldı

Rusya’nın Vladivostok şehrinden gelen 27 yaşındaki Vladislav Ivanov, Çin’de yayınlanan reality şovda hapsoldu. Yarışmaya katıldıktan sonra pişman olan ve yaptırımlar nedeniyle ayrılamayan Ivanov, defalarca izleyiciye kendisine oy verilmesini istemediğini söylese de seyircilerden üç ay boyunca oy alarak yarışmada kaldı. Ivanov’un bu isteği nihayet cumartesi günü gerçekleşti ve yarışmadan elendi.

ÇEVİRMEN OLARAK BAŞVURMUŞTU

Mandarin dilinde konuşan Ivanov, gösteriye aslında Çince çevirmen olarak katıldı. Ancak yönetmenler Ivanoc’un ekranda iyi göründüğünü fark edip yarışmacı olarak kaydolması için ikna ettiler. Ivanov, bu kararından neredeyse anında pişman olsa da sözleşmesini ihlal etmemek için ayrılamadı.

YARIŞMAYAN YARIŞMACI

Ivanov yarışmada defalarca, “bir erkek grubunun üyesi olmak benim hayalim değil, çünkü şarkı söyleyip dans edemiyorum”, “umarım beni kimse desteklemez”, “herkes A almak istiyor ama ben özgürlüğüm için F almak istiyorum” dedi.

Lelush sahne adıyla performans sergileyen yarışmacı, sözleşmeye bağlı olarak bir erkek grubu kurmakla yükümlü olan gösterinin 11 galibi arasında yer almak istemediğini söyleyerek halkı kendisine oy vermemeye çağırdı.

Ancak izleyiciler asık suratlı kişiliğini kabul ettiler ve onu yaklaşık üç ay boyunca yarışmada tuttular.

Lelush: “Bir erkek grubunun üyesi olmak benim hayalim değil, çünkü şarkı söyleyip dans edemiyorum”

ÇİN’İN ANTİ-KAHRAMANI

Yüzlerce hevesli genç sanatçıyı titiz eğitim kampları ve izleyici oylarından geçiren Kore menşeli bir TV şovu olan Chuang 2021 (Produce Camp 2021) Çin’de oldukça popüler.

Hainan vilayetindeki bir adada yurt odalarında toplanan yarışmacıların telefonlarına da el konuluyor. Şubat ortasında başlayan yarışmanın, kontratını bozup ayrılmak isteyenler ağır bir para cezası ödemek zorunda bırakılıyor.

Eleştirmenler bu tür şovlarda oylamanın şeffaflığını sorgulasa da, Ivanov Çinli izleyiciler için gerçek bir anti-kahraman olarak ilgi uyandırmış görünüyor.

İzleyiciler, kederli görünen Ivanov’un Rus rapi yaptığı bir videoya “Bırakmasına izin vermeyin”, “Ona oy verin” gibi yorumlar yaparak sık sık Ivanov’u destekledi.

NİHAYET ELENDİ

Ivanov’un yarışmadan ayrılma isteği sonunda cumartesi günü gerçekleşti. Pazar günü Weibo hesabından “Nihayet işten çıkıyorum” yazarak rahatladığını paylaştı.

Çin sosyal medya sitesi Weibo’da ayrılışıyla ilgili bir hashtag, 180 milyondan fazla görüntülendi ve 59.000’den fazla kez bu hashtag kullanıldı. Hashtag kullananlar arasında Ivanov’a “tebrikler, iyi dinlenmeler” yazan, Rus Büyükelçiliği de vardı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM