Elenmeyi beklerken üç ay boyunca yarışmada kaldı

Elenmeyi beklerken üç ay boyunca yarışmada kaldı

Çin’de yayınlanan Produce Camp 2021 (Cuhang 2021) isimli reality şova çevirmen olarak başvuran Vladislav Ivanov, yarışmacı oldu. Ivanov, üç ay boyunca yarışmadan elenmeyi bekledi.

Elenmeyi beklerken üç ay boyunca yarışmada kaldı

Rusya’nın Vladivostok şehrinden gelen 27 yaşındaki Vladislav Ivanov, Çin’de yayınlanan reality şovda hapsoldu. Yarışmaya katıldıktan sonra pişman olan ve yaptırımlar nedeniyle ayrılamayan Ivanov, defalarca izleyiciye kendisine oy verilmesini istemediğini söylese de seyircilerden üç ay boyunca oy alarak yarışmada kaldı. Ivanov’un bu isteği nihayet cumartesi günü gerçekleşti ve yarışmadan elendi.

ÇEVİRMEN OLARAK BAŞVURMUŞTU

Mandarin dilinde konuşan Ivanov, gösteriye aslında Çince çevirmen olarak katıldı. Ancak yönetmenler Ivanoc’un ekranda iyi göründüğünü fark edip yarışmacı olarak kaydolması için ikna ettiler. Ivanov, bu kararından neredeyse anında pişman olsa da sözleşmesini ihlal etmemek için ayrılamadı.

YARIŞMAYAN YARIŞMACI

Ivanov yarışmada defalarca, “bir erkek grubunun üyesi olmak benim hayalim değil, çünkü şarkı söyleyip dans edemiyorum”, “umarım beni kimse desteklemez”, “herkes A almak istiyor ama ben özgürlüğüm için F almak istiyorum” dedi.

Lelush sahne adıyla performans sergileyen yarışmacı, sözleşmeye bağlı olarak bir erkek grubu kurmakla yükümlü olan gösterinin 11 galibi arasında yer almak istemediğini söyleyerek halkı kendisine oy vermemeye çağırdı.

Ancak izleyiciler asık suratlı kişiliğini kabul ettiler ve onu yaklaşık üç ay boyunca yarışmada tuttular.

Lelush: “Bir erkek grubunun üyesi olmak benim hayalim değil, çünkü şarkı söyleyip dans edemiyorum”

ÇİN’İN ANTİ-KAHRAMANI

Yüzlerce hevesli genç sanatçıyı titiz eğitim kampları ve izleyici oylarından geçiren Kore menşeli bir TV şovu olan Chuang 2021 (Produce Camp 2021) Çin’de oldukça popüler.

Hainan vilayetindeki bir adada yurt odalarında toplanan yarışmacıların telefonlarına da el konuluyor. Şubat ortasında başlayan yarışmanın, kontratını bozup ayrılmak isteyenler ağır bir para cezası ödemek zorunda bırakılıyor.

Eleştirmenler bu tür şovlarda oylamanın şeffaflığını sorgulasa da, Ivanov Çinli izleyiciler için gerçek bir anti-kahraman olarak ilgi uyandırmış görünüyor.

İzleyiciler, kederli görünen Ivanov’un Rus rapi yaptığı bir videoya “Bırakmasına izin vermeyin”, “Ona oy verin” gibi yorumlar yaparak sık sık Ivanov’u destekledi.

NİHAYET ELENDİ

Ivanov’un yarışmadan ayrılma isteği sonunda cumartesi günü gerçekleşti. Pazar günü Weibo hesabından “Nihayet işten çıkıyorum” yazarak rahatladığını paylaştı.

Çin sosyal medya sitesi Weibo’da ayrılışıyla ilgili bir hashtag, 180 milyondan fazla görüntülendi ve 59.000’den fazla kez bu hashtag kullanıldı. Hashtag kullananlar arasında Ivanov’a “tebrikler, iyi dinlenmeler” yazan, Rus Büyükelçiliği de vardı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Yeni bir yöne doğru ilerlemek istiyorsanız, bunu düşünmeyin, sadece yapın. Doğru an gelene kadar beklemekte ısrar edersen o an ya hiç gelmeyecek ya da ilerlememek için binlerce sebep uyduracaksın, o yüzden meşgul ol.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duyduğunuz veya gördüğünüz her şeye inanmayın çünkü havada çok fazla kafa karışıklığı ve belki de kasıtlı bir aldatmaca olacaktır. Sisin ve korkunun ardından net bir şekilde görmenin en iyi yolu, iç sesinizin size söylediklerini dinlemektir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Özel hayatınızı düzene koyana kadar işinize odaklanamayacağınızı kabul etmelisiniz. Bugün gezegenlerin mesajı, duygusal sorunlarla yüzleşmeniz ve sonra onlarla kesin olarak başa çıkmanız gerektiğidir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iş yükünüzü rekor sürede atabileceğinizi ve ardından hafta sonuna erken başlamak için özgür olabileceğinizi düşünebilirsiniz, ancak çok emin olmayın. Diğer insanların üzerinize yüklediği birikmiş sorunların üstesinden gelmek beklenenden daha fazla zaman alabilir.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün duygularınızın gerçeklerin önüne geçmesine izin vermemelisiniz. Özellikle ev cephesinde, her duruma sizin veya sevdiklerinizin olmasını tercih edeceği şeye göre değil, olma olasılığına göre bakmanız gerekir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bir konuda kararını vermiş olabilirsin ama bugünün dolunayı tekrar düşünmen gerekeceğini gösteriyor. Ayrıntılara bir kez daha bakın ve bu sefer önyargılı sonuçlarınızla uyuşmayan gerçeklere ve rakamlara daha açık olun.

AKREP BURCU YORUMU

Maddi olarak iyi gidiyor olabilirsiniz ama en sevdiklerinize zaman ayırmayı unutmayın. Duygusal olarak en yakın olduğunuz kişilerden aldığınız koşulsuz sevginin yerini hiçbir para tutamaz. Ortaklara ve aile üyelerine ne kadar değer verdiğinizi bildirin.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Son haftalarda bazı şeyleri kaçırdığınızı düşünebilirsiniz, ancak şimdi ile yıl sonuna kadar bunu fazlasıyla telafi edeceksiniz. Bugün işin güvertesini boşaltın, ardından kendinize hatırlanacak bir hafta sonu ısmarlayın.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Yetkili bir konumda olan biri, yanlış olduğunu bildiğiniz bir şeyi yapmanızda ısrar ederse, güçlü olmanız ve doğrudan reddetmeniz gerekir. Sizden üstün olmaları, emirlere uymanız gerektiği anlamına gelmez. Tek rehberin vicdanın olmalı.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM