Efsanevi gitarist, 73 yaşında hayatını kaybetti

Efsanevi gitarist, 73 yaşında hayatını kaybetti

Iggy Pop’un meşhur şarkısı The Passenger dahil şarkılara yazdığı klasik riffler ile öne çıkan David Bowie ve Iggy Pop gibi pek çok ünlü isimle birlikte çalışmış gitarist Ricky Gardiner hayatını kaybetti. Gardiner, Parkinson hastasıydı.

Efsanevi gitarist, 73 yaşında hayatını kaybetti

David Bowie’nin Low ve Iggy Pop’un Lust for Life albümlerinin klasik rifflerine imza atan gitarist Ricky Gardiner, 73 yaşında öldü. Yapımcı Tony Visconti, Gardiner’in eşinin kendisine haber verdiğini söyleyerek haberi sosyal medyadan duyurdu.

1948’de Edinburgh’de doğan Gardiner’in ilk büyük grubu, 1969’da kurulan prog rock grubu Beggars Opera’ydı. Ertesi yıl Act One ile başlayarak, Avrupa’da, özellikle Almanya’da bir kült favori haline gelen grupla altı albüm kaydetti.

Tony Visconti’nin solo albümü Inventory’de gitar çalmaya davet edildi ve Visconti, David Bowie’nin Low – Bowie’sinde performans sergilemesini önerdi ve ardından onu 1977’de Paris yakınlarındaki bir şatoda kayıtlara katılmaya davet etti.

Gardiner’ın kızı da Twitter’da paylaşım yaparak hayranlarına ölüm haberini duyurdu.

Iggy Pop albümü Lust for Life’da şarkı sözü yazarlığıyla katkıda bulundu.

Iggy Pop, Gardiner’a övgüde bulundu ve şunları yazdı: “Sevgili Ricky, sevimli, sevimli adam, tulumlarının içinde gömleksiz, gitar çalan en iyi adam.”

Gardiner baba oldu ve Bowie ve Pop ile turneye devam etmedi. Kendi stüdyosunu kurdu ve dijital prodüksiyon olanaklarını keşfetmeye başladı. Eşi Virginia Scott da dahil olmak üzere işbirlikçileriyle albümler çıkardı.

1998’de kendisine elektrosensitivite teşhisi kondu, bu da elektronik cihazların yakınındayken kendisini iyi hissetmemesine neden oldu. Ev stüdyosunu hastalığa uyum sağlamak için yeniden düzenlemek zorunda kaldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün özellikle iletişim konularında başarılı olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmalar yapabilir, projelerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Karşınızdaki insanlarla açık ve net iletişim kurmaya özen gösterin ve sorumluluklarınızı yerine getirirken hızlı ve kararlı adımlar atın. Ayrıca bugün içinizdeki enerjiyi harekete geçirici aktivitelere yönlendirmek size iyi gelebilir. Her zamankinden daha cesur ve girişken olun, kendinize olan güveninizi arttırın.

BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcunu bekleyen sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etme konusunda daha cesur olmalı ve iç sesinizi dinlemelisiniz. İş hayatında yeni fırsatlarla karşılaşabilir, farklı projelere adım atabilirsiniz. Kendinize olan güveninizi artırarak, bugünü en verimli şekilde geçirebilirsiniz. Sevdiklerinizle de daha fazla vakit geçirmeye özen gösterin. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM