Devlet Tiyatroları, Öğretmenler Gününü Ücretsiz Temsillerle Kutlayacak

Devlet Tiyatroları, Öğretmenler Gününü Ücretsiz Temsillerle Kutlayacak

“Öğretmenler! Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır”
Mustafa Kemal Atatürk

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Perşembe günü saat 20.00’de ‘Öğretmenler Günü’ dolayısıyla ücretsiz temsiller düzenlenecek.

Birbirinden farklı 14 oyunu öğretmenlerle buluşturacak olan Devlet Tiyatroları; Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Trabzon, Adana, Diyarbakır, Antalya Erzurum, Konya, Sivas, Van, Edirne ve Kayseri’de 5 bin 501 öğretmene perde açacak.

Öğretmenlerin mesleki motivasyonlarının yükseltilmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenecek etkinlikler kapsamında öğretmenler, Devlet Tiyatroları’nın 14 yerleşik bölgesindeki 14 sahnesinde ücretsiz temsilleri izleyebilecek.

Biletler, Devlet Tiyatroları’nın gişelerinden ya da ilgili müdürlüklerden öğretmen kimlikleriyle temin edilebilecek.

Ücretsiz izlenebilecek oyunlar ve sahneleri şöyle:

Ankara Devlet Tiyatrosu; “Tersine Dünya”yı Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde,

İstanbul Devlet Tiyatrosu; “Don Kişot’un Yeni Maceraları”nı Mecidiyeköy Büyük Sahne’de,

İzmir Devlet Tiyatrosu; “Oyunun Oyunu”nu “Bornova Kültür Merkezi Bozkurt Kuruç Sahnesi’nde,

Bursa Devlet Tiyatrosu; “Akşam Yemeği”ni Ahmet Vefik Paşa Sahnesi’nde,

Trabzon Devlet Tiyatrosu; “Ölüm Tuzağı”nı Atapark Haluk Ongan Sahnesi’nde,

Adana Devlet Tiyatrosu; “Arzu Tramvayı”nı Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi DT Sahnesi’nde,

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu; “Gün Eksilmesin Penceremden”i Orhan Asena Sahnesi’nde,

Antalya Devlet Tiyatrosu; “Sheakespeare’in Bütün Oyunları”nı Haşim İşcan Kültür Merkezi Sahnesi’nde,

Erzurum Devlet Tiyatrosu; “Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını”nı Erzurum DT Sahnesi’nde,

Konya Devlet Tiyatrosu; “Kuru Gürültü”yü Konya DT Sahnesi’nde,

Sivas Devlet Tiyatrosu; “Eski Fotoğraflar”ı AKM Sahnesi’nde,

Van Devlet Tiyatrosu; “Geçmişten Gelen Kadın”ı Kültür Merkezi Sahnesi’nde,

Edirne Devlet Tiyatrosu; “Binbir Gece Masalları”nı DT Sahnesi’nde,

Kayseri Devlet Tiyatrosu; “Çemberin 6 Noktası”nı DT Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşturacak.

Kaynak: https://www.devtiyatro.gov.tr/DevletTiyatro/tr/medyadetay/1298?a=devlet-tiyatrolari-ogretmenler-gununu-ucretsiz-temsillerle-kutlayacak!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Üzerinde çalıştığınız şey kişisel olarak sizin için çok önemli olabilir ama çok fazla zorlamayın. Yaklaşan dolunay, önümüzdeki birkaç gün içinde kendinize çok ihtiyaç duyduğunuz nefes alma alanını vermeniz gerekebileceğini önceden bildirir.

BOĞA BURCU YORUMU

Son zamanlarda çok ciddiydin, o yüzden bugün heyecan verici, seni eğlenmeye zorlayan bir şey yap. Elbette herkes yaptığınız şeyi onaylamayacak, ancak bunun sizi en ufak bir şekilde endişelendirmesi için hiçbir neden yok.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Önümüzdeki iki veya üç gün içinde stresi atma ihtiyacı hissederseniz, diğer insanları rahatsız etmeyecek şekilde yapabileceğiniz yollar bulun. Biraz gergin hissetmen onların suçu değil. Sportif veya fiziksel nitelikte bir şey yapmayı deneyin.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, özellikle şu ya da bu türden ayaklanmaların beklendiği iş cephesinde, hiçbir şeyi çok ciddiye almanın bir anlamı yok. Kontrol edilemeyecek veya değiştirilemeyecek kadar büyük güçlerle uğraşıyorsunuz, bu yüzden durumu gülümseyerek kabul edin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Düşüncelerinizde her zaman mantıklı olduğunuzu düşünmeyi seviyorsunuz ancak yaklaşan dolunay, düşüncelerinizi bir arada tutmanızı zorlaştırıyor. Kendinize, dünyada ters gidiyormuş gibi görünen her şeyin aslında o kadar da önemli olmadığını söylemeye devam edin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sahip olduklarınızı daha çekici görünen bir şeyle değiştirmek isteyebilirsiniz, ancak gezegenler çitin diğer tarafındaki çimlerin daha yeşil olmadığı konusunda uyarır. Belki de memnuniyetsizliğinizin nedenini kendi içinizde aramayı denemelisiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bir arkadaşınızın durumuna sempati duyabilirsiniz ama onun için durumu düzeltmek size düşmez. Karşılaştıkları sorunlara kendi çözümlerini bulmaları gerekiyor, bu yüzden mesafenizi koruyun. Tabii ki işler gerçekten kontrolden çıkmadıkça.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bazı insanlar şanslı olduğunuzu ve şimdi yolunuza çıkan tüm güzel şeyleri hak etmediğinizi söyleyecektir ama bu saçmalık. Bu şeyleri size çeken, son derece pozitif doğanızdır. Olumsuz düşünmeye ve olumsuz insanlara bir şans verin.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Yanında çalıştığınız insanlara, değerinden daha azını asla kabul etmeyeceğinizi ve ödemeye isteksizlerse o zaman mutlu bir şekilde başka bir yere gideceğinizi bilmelerini sağlamalısınız. Çok sayıdaki ve çeşitli yetenekleriniz sayesinde seçeneklerden mahrum kalmayacaksınız.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM