Doğan CÜCELOĞLU
Doğan CÜCELOĞLU
dogan@sanatlayasam.net
DENİZİ İLK GÖRÜŞÜM!
 • 0
 • 84
 • 25 Nisan 2021 Pazar
 • +
 • -
– Susanoğlu dediğiniz yer?
– Deniz kıyısında bir plaj. Mersin’e doğru gidersen eğer, Mersin yolunu takip edersen. İşte ağabeylerim, Şahin’le beni de yanlarına almaya karar verdiler. Böylelikle, üniversite çağında dört büyük ve Şahin ağabeyimle ben, sabahleyin saat üç, üç buçuk civarında arabaya bindik, yola düştük. Tıngır tıngır, at götürüyor. Ve ben gökyüzüne bakıyorum. Gökyüzünde ne görüyorum; muazzam yıldız kaymaları! İlk defa bu kadar çok yıldız kayması gördüm. Allah Allah Allah! Biri kayıyor öbürü kayıyor. Derken biri daha, biri daha. Şimdi bunlar kendi aralarında konuşuyorlar, “Ulan bu yıldız denize düşmüştür. Çok dalgalı olacak deniz” filan diyorlar.
– Deniz görmüş müydünüz daha önce?
Hayır. O zamana kadar hiç deniz görmemişim. Dur bakayım, yok… Yedi yaşındayım demiştim ya, henüz yedi değildim. Altı yaşından yediye geçeceğim herhalde. En nihayet yavaş yavaş gün ağarmaya başladı ve gün ağarırken ilk defa denizi gördüm…
– Ve?
– Ve hayatımda unutamayacağım bir yaşantıdır o.
O güne kadar benim için su, sürekli idareli kullanılması gereken kıt bir nesne. Dikkat edilmesi lazım. Vee birdenbire bir derya! İlk düşündüğüm şu oldu; demek ki Allah var.
– Demek ki o hani aklınıza gelerek sizi dehşete düşüren soru, o şüphe, başınızı yumrukladığınız günden beri hâlâ yerli yerindeymiş.
– Ne ilişkisi var bilmiyorum ama ilk düşündüğüm bu oldu; demek ki Allah var… Uçsuuuz bucaksız bir derya. Su su su… Her taraf su! Vaay! Çok etkilendim. Hayatımdaki en önemli etkilenmelerden bir tanesi o denizi ilk görüşüm.
(Damdan Düşen Psikolog / Sayfa: 59)
Bir su kütlesi ve şunu diyen bir yazı 'DENİZİ İLK GÖRÜŞÜM!' görseli olabilir
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bu sizin için eğlenceli bir hafta sonu olacak. Ancak küçük anlaşmazlıklardan kaçınmanız gerekiyor, yoksa olabileceği kadar eğlenceli olmayacak. Bazı olaylar ve bazı insanlar, zamanınızı ve enerjinizi boşa harcamaya değmez. Sadece seni gülümseten şeyi yap.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Önümüzdeki 48 saat içinde ne olursa olsun kişisel algılamamalı ve sinirlenmemelisiniz. Biri senin duygusal düğmelerini zorlamaya çalışıyor. Bu numaralara düşmemelisin. Kendini kötü hissetmene neden olacak şeyler duyabilirsin. Sen o kadar kolay kandırılmazsın.

ASLAN BURCU YORUMU

Birinin sizi farklı şekillerde düşünmeye ikna etmek için tüm çabalarına rağmen, doğru olduğunu bildiğiniz şeylere bağlı kalmalı ve hayata başka bir açıdan bakmayı reddetmelisiniz. Aslan, Zodyak'ın sabit işaretlerinden biridir, bu nedenle nadiren, hatta hiç değişiklik yapmazsınız.

BAŞAK BURCU YORUMU

Elbette bu hafta sonu ihtiyacı olan birine yardım edin, ancak zamanınızın çoğunu kendi sorunlarıyla uğraşacak zamanınız kalmayacak kadar onların sorunlarına harcamayın. Gerçekten ihtiyaç duyulan yerde ve zamanda yardım sağlayın, ancak kendinize de dikkat edin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Hayatta zekanızı sergilemekten daha çok zevk aldığınız çok az şey var ve önümüzdeki birkaç gün içinde her şeyi bildiğini sananlara, seninle karşılaştırıldığında yarısını bile bilmediklerini gösterme şansına sahip olacaksın.

YAY BURCU YORUMU

Bu hafta sonu sıra dışı bir şey yapacaksın, seni iyi tanıyanların bile oturup fark etmesini sağlayacak bir şey. O ruh hallerinden birindesin, sadece tekneyi sallamak değil, o kadar sert sallamak istiyorsun ki batsın!

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Mantık elbette önemlidir, ancak çok daha önemli olan, iç sesinizin size ne söylediğidir ve bu hafta sonu, söyledikleri biraz abartılı gelse bile onu dinlemelisiniz. Zihninizi susturun ve bırakın evrenin sizinle ve aracılığıyla konuşmasına izin verin.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM