Demet Sağıroğlu, ‘Hayat müziksiz olmaz’

Demet Sağıroğlu, ‘Hayat müziksiz olmaz’

90’lı yıllara damga vurmuş bir isim Demet Sağıroğlu. Uzun süredir Amerika’da yaşayan sanatçı ile yakın zamanda vereceği senfonik konseri ve günümüzü konuştuk. Uzaktan Türkiye’nin oldukça sisli olduğunu belirten sanatçı ümitsiz olmadığını söylüyor.

Demet Sağıroğlu, 'Hayat müziksiz olmaz'

“Arnavut Kaldırımı”, “Kınalı Bebek” şarkılarıyla hafızalarımıza kazınan Demet Sağıroğlu, uzun bir aradan sonra konser vermeye hazırlanıyor. Sağıroğlu, bir döneme damga vurmuş bir sanatçı dersek de yanlış olmaz. Şu an bana söyle deseniz ezbere bu şarkıları söylebilirim.

İleriki günlerde ise Demet Sağıroğlu’nu Murathan Mungan şarkıları ile dinleyeceğiz.

Konserde yanlız olmayacak Sağıroğlu; Ceylan Ertem ve oyuncu Damla Sönmez’de sahnede olacak. Konserde sanatçılara Alper Kömürcü yönetiminde 30 kişilik İstanbul Akademi Senfoni Orkestrası eşlik edecek.

Ayrıca oyuncu Uraz Kaygılaroğlu, yorumlayacağı Murathan Mungan imzalı bir Müslüm Gürses şarkısıyla gecede yer alacak.

Konser, Turkcell Vadi Açıkhava’da 23 Eylül’de saat 21.00’de yapılacak.

Demet Sağıroğlu ile senfonik konseri konuştuk.

– Bir ara ortadan kayboldunuz ya da bu bir ortadan kayboluş muydu? Yoksa yeni hikâyelerin başlangıcı mı?

Uzun süredir Amerika’da yaşadığım ve sahne çalışmalarıma orada devam ettiğim için ülkemde ortadan kaybolmuşum gibi bir algı oluşmuş olabilir.

– Amerika’da da müzik yaptınız mı?

Müzik tabii ki… Müziğe ara vermek veya müziksiz bir hayat seçmek benim hiçbir zaman gündemimde olmadı. Düzenli olarak sahne aldığım mekânlar olduğu gibi Amerika’da organize edilen müzik festivallerinde de büyük bir keyifle yer alıyorum. Yeni besteler ve sözler de bir taraftan üretmeye devam ediyorum.

– Uzaktan Türkiye nasıl görünüyor?

Oldukça sisli! Ama ümitsiz değilim, ülkece bu zorlukların altından kalkacağımıza inanıyorum.

– “Arnavut Kaldırımı”, “Kınalı Bebek” gibi şarkılarla 1990’lı yıllara damga vurmuş biri olarak bugünkü şarkıları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Çok güzel şarkılar da var, samimi olmayan, zorlama şarkılar da var. Aslında her zaman böyleydi, bugüne özel bir durum değil bu. Samimi olanlar kalacak, diğerleri kısa zaman sonra unutulacak.

– Bu proje sizi nasıl etkiledi ve heyecanlandırdı ki sadece bu konser için New York’tan geldiniz… Murathan Mungan şarkıları için yorumunuz nedir?

Proje teklif edildiğinde çok heyecanlandım. Hem Murathan Mungan şarkıları olması hem senfonik olması düşünmeden teklife evet dememi sağladı. Evet, bu yaz normalde gelmeyi düşünmüyordum ama bu teklif üzerine planlarımı değiştirdim.

Murathan Mungan kitapları, şiirleri, şarkı sözleriyle hepimizin hayatına dokunmuş bir üstad. Onun kaleminden çıkmış sözleri senfoni eşliğinde yorumlamak bir müzisyen için müthiş bir deneyim.

– Sahnede hem işinde usta hem de oyuncular olacak, provalar nasıl geçti?

Çok keyifli geçti ilk provamız. Hepimiz Murathan Mungan çatısı altında toplanmaktan hem çok heyecanlı hem de mutluyuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunu fazlasıyla etkileyen bir enerji var. Kendinize odaklanmak, hedeflerinize daha sıkı sarılmak ve cesur adımlar atmaktan çekinmemek için harika bir gün olabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizdeki insanlarla daha iyi anlaşabileceğiniz bir gün sizi bekliyor. Kendinize olan güveniniz artacak ve kararlarınızı uygulamak konusunda daha kararlı olacaksınız. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

BOĞA BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Boğa burcuna mensup kişiler için ilişkilerde denge ve uyum arayışı ön planda olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek ve anlayışlı olmak önem kazanacak. Aynı zamanda kendinize zaman ayırmayı unutmayın, iç huzurunuzu sağlamak için dinlenmeye ve meditasyona yönelebilirsiniz. Ufak tefek aksilikler sizi yıldırmasın, sabırlı ve kararlı bir şekilde ilerlemeye devam edin.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün duygusal karışıklıklar yaşayabilirsiniz ve içsel çatışmalarınız artabilir. Sevdiklerinizle iletişimde dikkatli olmanızda fayda var, anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak duygularınızı dengelemeniz ve iç huzuru bulmanız önemli olacak. Günlük rutinlerinizi düzenlemek ve kendinize güzel bir zaman ayırmak için iyi bir gün olabilir. Aklınızda olan sorunları netleştirmek ve çözüm bulmak için içsel yolculuğunuza çıkabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın. Enerjinizi dengelemek için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.Umuyorum ki gününüz güzel geçer!

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim yetenekleriniz ön planda olacak. İnsanlarla daha kolay etkileşim kurabileceksiniz. Fikirlerinizi rahatlıkla ifade edebilecek ve karşınızdakileri ikna edici bir şekilde konuşabileceksiniz. Duygularınızı açıkça ifade etmekten çekinmeyin. Aynı zamanda sosyal çevrenizde önemli destekler alabilirsiniz. Keyifli bir gün geçireceksiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün detaylara daha fazla dikkat etmelisiniz. Çevrenizde olan biten her şeye detaylı bir şekilde bakmalı ve gereken analizleri yapmalısınız. Ayrıca sağlığınıza da özen göstermekte fayda var, beslenmenize dikkat etmelisiniz. Kendinize zaman ayırarak stresinizi azaltacak aktiviteler yapabilirsiniz. Ailenizle olan iletişiminizi güçlendirmeye özen göstermelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii, Terazi burcunun günlük burç yorumu şöyle; Bugün iletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizle daha yakın ilişkiler kurabilirsiniz. Duygusal konularda daha açık ve dürüst olmak, ilişkilerinizi güçlendirebilir. Kararsızlık yaşadığınız konularda iç sesinizi dinlemek ve içsel dengeyi sağlamak için zaman ayırmak faydalı olacaktır. Özellikle ikili ilişkilerde anlayışlı ve uzlaşmacı davranarak olumlu gelişmeler elde edebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygularınız derin olabilir ve içsel düşüncelerinizde yoğunluk hissedebilirsiniz. İlişkilerinizde derinlik arayışı içinde olabilir, derin ve anlamlı konuşmalar yapabilirsiniz. Ancak, bu derinlik bazen kırılganlık hissi yaratabilir, bu nedenle dikkatli olmak önemlidir. Bugün, hayatınızda önemli kararlar almak için doğru zaman olmayabilir, kendinize zaman tanıyın. İç huzuru ve dengeyi korumak için meditasyon veya yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Merhaba! Oğlak burcu bugün, kariyer alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi iş hayatınızda daha fazla göstereceğiniz ve başarılı olacağınız bir gün olabilir. Dikkatinizi detaylara vermekte fayda var, önemli kararlar almadan önce olayları iyice değerlendirmeniz gerekebilir. Bugün mantıklı ve disiplinli adımlar atarak hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Keyifli ve verimli bir gün geçirmenizi dilerim!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM