Değerli Doğan Cüceloğlu okurları,

Değerli Doğan Cüceloğlu okurları,

Değerli Doğan Cüceloğlu okurları,
iletisim@dogancuceloglu.net adresine sık sık okur mektupları gelir, Doğan Hoca bunları paylaşırdı.
Son zamanlarda gelen mektuplar tahmin edebileceğiniz gibi çok azaldı. Ama bu gelen mektup gönlümüze çok dokundu, izin alıp paylaşmak istedik.
Sizlerden gelenleri eskisi gibi yine burada arada sırada paylaşmak isteriz. Doğan Hoca yorum yapamayacak maalesef ama onun burada 1.9 milyon okuyucusu var, onlar yorumda bulunurlar, diye düşündük.
Ne dersiniz?
Selamlar, sevgiler,
DC Ekibi
***
Canım Doğan Hocama
Kime hitaben yazıyorum ya da kim okuyacak hiç bilmiyorum. Babam çok dirayetli,her anda umut dolu ve yol gösterici bir insandır. Bu tip bir insan olabilmek için içinde bir güce tutunduğunu düşünüyordum hep. Keza annem de genç yaşta üst üste kayıplara rağmen hayata sımsıkı tutunmuş bir kadın. Meğer ikisi de genç yaşta Doğan Cüceloğlu ile tanışmışlar yani tabiî ki kitaplarıyla. Babam bana 24 yaşımda çok eskiden İstanbul’dan aldığı Savaşçı adlı kitabı okumam koşuluyla hediye etti. Fakat ben 25 imde okuyabildim ve şuanda da Var mısın? I okuyorum. Keşke size daha önceden yazsaymışım, ne kadar çok hayata dokunduğunuzu bunlardan ikisine şahitlik ettiğimi söyleseymişim. Şimdi ben de çok kaybolmuş hissediyorum, kitabınızda bir mentor ihtiyacından bahsettiğinizde hep keşke sizinle daha çok aynı zamana denk gelseydik ve sizden tavsiye alsaymışım dedim. Ben de şuan çok zor günlerden geçiyorum ve yanımda sadece Var mısın? kitabı var.
Bu hayatta sizi siz yapan tüm etkenlere teşekkür ediyorum. İyi ki bu topraklarda, bu topraklardaki insanların çoğuna göre bilinç olarak çok daha ileride olan siz yetiştiniz ve bir de üstüne bu kadar yardım ettiniz,her insana ayrı ayrı değer verdiniz. İnsanlardan mektuplar alıp okumanız bile ne büyük incelik. Dilerim her insan sizinki gibi anlamlı ve değerli bir hayat yaşar, bunun için çabalayacak farkındalığa ulaşır. Yazmasaydım içimde kalırdı. Ben de sizi anmış olayım. İyi ki vardınız. Her daim çok kıymetli olacaksınız. Yattığınız yer incitmesin.
Bir ağaç, gökyüzü ve şunu diyen bir yazı '"CANIM DOĞAN HOCAM'A..."' görseli olabilir
Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47