Çocuk Genç Sanat Tiyatro (ÇGST) Çanakkale’de Yaz Sanat Kampı Düzenliyor

Çocuk Genç Sanat Tiyatro (ÇGST) Çanakkale’de Yaz Sanat Kampı Düzenliyor

Yeni nesil sahne sanatları yaratıcısı” Biraderler Yapım’ın çocuk ve gençlere yönelik projeler geliştirdiği sosyal girişimi Çocuk Genç Sanat Tiyatro (ÇGST) 19-25 Haziran ve 26 Haziran-2 Temmuz 2022 tarihlerinde Çanakkale’de Yaz Sanat Kampı düzenliyor.

Türkiye’nin “Yeni nesil sahne sanatları yaratıcısı” Biraderler Yapım’ın sosyal girişimi Çocuk Genç Sanat Tiyatro (ÇGST) uygarlık ve tiyatro tarihinin çok zengin olduğu topraklar üzerine kurulu Çanakkale’de çocuk ve gençlere özel ÇGST Yaz Sanat Kampı düzenliyor. Bu toprakların bıraktığı mirası anlamak, kavramak, yaşamak ve tiyatro tarihine başka bir pencereden bakmak amacıyla organize edilen ÇGST Yaz Sanat Kampı19-25 Haziran ve 26 Haziran-2 Temmuz 2022 tarihlerinde iki dönem olarak Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dardanos Yerleşkesi’nde gerçekleşecek. 7 gün 6 gece boyunca sürecek tempolu, bol eğlenceli, öğrenmeli ve uygulamalı ÇGST Yaz Sanat Kampı’na, 8- 18 yaş grubu ve aileleri katılabilecek.

YAŞANTI ODAKLI SANAT ATÖLYELERİ

Kamp içerikleri bu topraklarda doğmuş/ gelişmiş sanat anlayışlarını, tiyatro ve yan disiplinlerini merkezine alarak oluşturuldu. Diksiyon, Sahne/ Oyunculuk, Müzik, Dans ve Tasarım Atölyeleri şeklinde beş farklı atölye kurgulandı. ÇGST’nin temel akademik programı devam ederken kamp katılımcıları antik dönemin sanat anlayışını kavramaya ve uygulamaya çalışacak. Mitler, Antik Yunan oyunları, Homeros Destanı, tanrılar, yarı tanrılar, sıra dışı karakterler bu kampta çocuklara eşlik edecek.

KAMPIN SONUNDA PERFORMANS SERGİLEYECEKLER

ÇGST Yaz Sanat Kampı tempolu, bol eğlenceli, öğrenmeli, uygulamalı bir maraton kamp. Disiplinler, gelenekler ve şehirler arası bir buluşma. Katılımcıların köklerini bulmasına ve belki de hayattaki yönünü tayin etmesine yardımcı olacak ÇGST Yaz Sanat Kampı, hem eğitmenlerin hem katılımcıların hayatlarında sadece bir anı olarak kalmayacak. Düne ve bugüne başka pencerelerden baktıracak kampın sonunda katılımcılar tüm öğrendiklerini kendi ifadeleriyle bir performansa dönüştürecek.

*ÇGST Yaz Sanat Kampı, 1’er haftalık 2 dönemden oluşturuldu. İlk hafta Troya -Homeros Destanı ve Antik Yunan Tiyatrosu-Mitler, İkinci hafta Çanakkale ve Destanı ve Geleneksel Türk Tiyatrosu konuları ele alınacak. Katılımcılar tercihilerini ilk hafta ya da ikinci haftadan yana kullanabilecek ya da iki haftaya birden katılabilecekler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47