Cahit Berkay ve Cengiz Özkan birlikte çalıp söyledi

Cahit Berkay ve Cengiz Özkan birlikte çalıp söyledi

İş Sanat’ın “Anadolu Ozanlarının İzinde” adlı konserinde Moğollar’ın kurucusu Cahit Berkay ve Türk halk müziğinin önde gelen isimlerinden Cengiz Özkan bir araya geldi.

Cahit Berkay ve Cengiz Özkan birlikte çalıp söyledi

Anadolu rock müziğinin ilk temsilcilerinden Moğollar’ın kurucusu Cahit Berkay ve Türk halk müziğinin önde gelen isimlerinden Cengiz Özkan, İş Sanat’ın “Anadolu Ozanlarının İzinde” adlı konserinde İş Kuleleri Salonu’nda buluştu. İki büyük ustayı sahnede dinlemenin keyfi bir başka.

Konser coşkuluydu, Berkay şarkı aralarında yaptığı konuşmalarla daha da coşturdu salonu. Usta, “Bişey Yapmalı” adlı şarkıda “Benim bir şey söylememe gerek yok, şarkı söyleyeceklerimizi dile getiriyor” dedi. Salon şarkıyı hep birlikte, sol yumruk havada söyledi. “Sanki onlar hancı / halkına yabancı / biz ise kiracıyız da / evden atmalı. Birisi oy peşinde / öteki rant işinde / kıyamet değilse bile / bişey olmalı…”

Duygulu anların da yaşandığı konserde gözyaşlarımızı tutamadık. Berkay, Sivas katliamı için yazdıkları “Issızlığın Ortası” şarkısından önce, “Bu şarkıyı ne zamana kadar çalacağımızı sorarsınız, diye hemen cevap veriyorum: Sivas’ta katledilen 33 canın, Sivas’ın katilleri bulunup yargılanıncaya kadar çalacağız bu şarkıyı. Neden mi? Çünkü unutmayacağız, hep hatırlayacağız. Ve daha da önemlisi asla unutturmayacağız!” dedi.

Özetlemek gerekirse konser, Berkay’ın Atıf Yılmaz’ın unutulmaz filmi “Selvi Boylum Al Yazmalım” için bestelediği eser ile başladı. Aynı özden beslenen müziklerini seyircilerle paylaştıkları konserin finalinde Berkay ve Özkan, Âşık Veysel’in “Uzun İnce Bir Yoldayım” türküsünü de birlikte yorumladılar. Geceye konuk olarak katılan, Türk halk müziğinin yeni nesil seslerinden Elif Buse Doğan ise “Seher Vakti” ve “Minnet Eylemem” ve “Çeşmi Siyahım” türkülerini seslendirdi. Mahzuni Şerif, Nesimi Çimen, Âşık Veysel gibi Anadolu ozanlarının eserlerinin yorumlandığı konserde, Cahit Berkay, yıllardır hafızalara kazınan şarkılarını Cengiz Özkan’la birlikte seslendirdi. Konserin, online ilk gösterim tarihi 6 Mayıs’tan itibaren İş Sanat’ın YouTube kanalında izlenebilir.

FİLM MÜZİKLERİ VE CAHİT BERKAY

Benim sevdiğim müzisyenler ve müzikler içinde ayrı bir yeri olan Cahit Berkay için de birkaç cümle söylemek gerekirse Berkay, Moğollar’ın dağılmasının ardından film müzikleri ile ilgilenmeye 1970’li ve 1980’li yıllarda başlar. Ve bu süreçte unutulmaz eserlere imza atar sanatçı; “Kırık Bir Aşk Hikâyesi”, “Devlerin Aşkı”, “Dila Hatun” ve “Çiçek Abbas” gibi çok sayıda filmin müziklerini yapar. Ama tabii asıl olan ve hafızalara yer eden, yönetmenliğini Atıf Yılmaz’ın üstlendiği, başrollerinde Türkan Şoray, Kadir İnanır ve Ahmet Mekin’in oynadığı 1978 tarihli “Selvi Boylum Al Yazmalım” için yaptığı o unutulmaz beste olur. Sonrası ise konsere gitmeli ve canlı canlı yaşamalı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi iş hayatınıza odaklamanız gerekebilir. Üzerinde çalıştığınız projelerde başarıyı elde etmek için detaylı ve disiplinli bir şekilde ilerlemek önemli olacak. İş arkadaşlarınızla işbirliği içinde olmak sizi destekleyebilir. Bugün, duygusal konularda ise mantıklı kararlar almaya çalışmalısınız. Sağlığınız için beslenmeye dikkat etmek ve düzenli egzersiz yapmak faydalı olacaktır.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcunu bekleyen güzel bir gün olabilir. Uzun zamandır üzerine düşündüğünüz bir konuda ilerleme kaydedebilir ve beklediğiniz haberleri alabilirsiniz. Aşk hayatınızda tutkulu ve heyecanlı bir gün geçirebilirsiniz. Ancak, bugün kendinize zaman ayırmanız ve iç huzurunuzu ön planda tutmanız da önemli olacak. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal anlamda daha hassas olabilirsiniz. İletişim içinde olduğunuz kişilerle empati kurmak ve anlayışlı olmak önemli olacaktır. İçsel dünyanıza daha fazla odaklanabilir, duygularınızı derinlemesine keşfetme ve anlama şansı bulabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak, duygusal dengeyi korumak ve iç huzuru sağlamak için faydalı adımlar atabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, kendinize zaman ayırmak ve iç dünyanıza biraz vakit ayırmak için mükemmel bir gün olabilir. Duygusal olarak dengenizi korumaya özen gösterin ve içsel huzurunuzu korumak için meditasyon veya yoga gibi aktivitelere yönelebilirsiniz. Aynı zamanda, bugün çevrenizdeki insanlarla iletişiminizi kuvvetlendirmek ve işbirliği yapmak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etmeye açık olun ve duygularınızı paylaşmaktan çekinmeyin. Ufak detaylar üzerinde çok fazla durmak yerine büyük resme odaklanmayı deneyin. Enerjinizi olumlu ve yapıcı şekilde yönlendirerek bugünü daha verimli hale getirebilirsiniz.Hayatınızda fark yaratacak kararlar alabilirsiniz.Umarım bugünün keyifli ve verimli geçer!

BAŞAK BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Başak burcunun insanları için verimli ve organize bir gün olabilir. İşlerinizde detaylara dikkat etmek, planlarınızı düzenli bir şekilde takip etmek size başarı getirebilir. Sağlık açısından da bugün kendinize özen göstermenizde fayda var. Kendinize zaman ayırmak ve stresten uzak durmak için kendinize zaman ayırmanız önemli olacaktır. Umarım harika bir gün geçirirsiniz!

TERAZİ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Terazi burcunu bekleyen abartılı beklentilerin gerçeklerle uyuşmayabileceği bir gün olabilir. Özellikle iletişimdeki bazı belirsizlikler sizi endişelendirebilir ancak sağduyunuza güvenerek kararlar almaya çalışmalısınız. Kendinize ve duygularınıza dürüst olmak, ilişkilerinizde olası sorunları engelleyebilir. Enerjinizi dengede tutmaya özen gösterin ve içsel dengeyi koruyarak hareket edin.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Akrep burcuna mensup olanlar için duygusal ilişkilerde derin bağlantılar kurma ve duygularını ifade etme zamanı olabilir. İçinizde biriken hisleri paylaşarak ilişkilerinizi daha derinleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bugün, yapmanız gereken bazı sorumluluklarla ilgili kararlar alabilir ve planlarınızı netleştirebilirsiniz. İş hayatında odaklanma gücünüz artabilir ve hedeflerinize adım adım ilerleyebilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim!

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün işlerinizde disiplinli olmanız gerekebilir. Hedeflerinize odaklanarak kararlılıkla ilerlemelisiniz. Sabırlı ve pratik bir şekilde sorunları çözebilir ve önemli adımlar atabilirsiniz. İş ilişkilerinizde de ciddi ve sorumluluk sahibi davranarak başarılı olabilirsiniz. Özel hayatınızda ise sevdiklerinizle vakit geçirerek ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM