Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
BİLİYONUZ MU
 • 0
 • 52
 • 16 Nisan 2021 Cuma
 • +
 • -
BİLİYONUZ MU
beynimi bulandıran nedir?
İZLER için diyom ha..
****
yahu dergimizin bi yazar kadrosu var.. özenle seçmişim, cımbızla çekmişim, ince eleklerle elemişim..
ben sizden yazı mı istedim de yazı yolluyonuz?
dergiye koymayınca darılıyonuz? bu ne densizliktir ya?
****
istanbul’da oturanı var;
-vay efendim o’na izler hiç gitmemiş!!
kimsin sen kardeşim, sana neden dergi gitsin? koyunun olmadığı yerde abdurrrahman çelebi olmuşsun istanbul’larda, sus da otur gtünün üstüne bi.. kalbini kırdırtma bana zorla..
dergi 15 tl, kargosu 11,5 tl, haberin var mı Allah’ın tırışkası?
****
ilçede oturanı var..
bana laf edermiş, dergisi evine kadar neden gitmezmiş.. gelip matbaadan bi tane de almış hatta geçen ay, ücretsiz, sitem ederekten gürsel ekmekçi’ye..
babasının malıdır sanki.. ulan biz bu derneği 20şer 30ar liralarla yaşatıyoz..
ahmet öğütçü abim ağzından kaçırmasa, haberim yok..
****
bakınız, eski giresun’u çok iyi anlatan 2 büyük ”nostalik” kalem var.. kenan özkaya ve ihsan hakyemez ağabeylerim.. bu 2 güzel insana bile yer vermiyorum dergide..
neden?
çünkü yeni neslin osuruktan tayyare yazar müsvetteleri bu işin de cılkını çıkardılar.. giresun nostaljisi ayağa düştü.. hay senin samantaş kayalıklarında kuruttuğun donuna sçayım, ki onu da benden öğrendin, baklava desenli ev’imde yazdım 10 sene evvel.. hay senin debboy’da aldığın dondurmana tüküreyim, yeter yahu!
****
kaldı ki İZLER, giresun insanı okusun diye çıkmıyo bunu da herkes bilsin.. okurlarımızın %75’i il dışından.. bunların da yarıdan çoğu giresunlu falan diğil..
yani senin yazdıkların, onların gözünde faso fiso kardeşim, haddini bileceksin bu alemde, benimle sidik yarıştırırken..
haa yazarsın örneğin, hasan öğütçü’yü, yazarsın örneğin, cin ahmet’i, anlarım.. bunlar, diğil türkiye’de, tüm dünyada karşılığı olan isimler çünkü.. her okuyan bişey bulur bu rahmetli büyüklerimde, evrenseldirler..
ama çok yazık.. şehrin geldiği edebiyat noktası şudur: hasan amcamızı da, ahmet abimizi de yazabilecek tek kalem malesef benim.. ve ben de kendimde o kapasiteyi göremiyorum, ne haddime? onlar birer ”büyük adam”ken, ben bacak kadar velettim, ne yazabilirim ki?
****
şiir gönderiyo Allah’ın manyağı..
yahu benim kadromda, can akengin var, dayımoğlu var, ahmet kaçar var, can yücel-bedri rahmi-osman canik var.. sonra sunay akın ve yelda karataş var..
sen kimsin de bana şiir yolluyon? basmayınca darılıyon?
hadi oradan, ben ”şair arıyorum” diye ilan mı verdim?
****
daha bugün.. değerli bi büyüğüm..
-”yeni yazar bulamadın mı gürsel, hep eskilere yer veriyon” dedi..
-”kim var yeni sizce abim, değerli olan kim” dedim..
anlattım, ben dedim, 12 eylül sonrası edebiyatçı olmuş hiçbi kimseyi adam yerine koymuyom dedim, giresunda zaten öyle biri yok dedim.. daha zülfü dedim, daha ferhan dedim, ataol behramoğlu dedim, onlar girecek kadroya dedim..
İZLER’in var olma nedenini iyi anla canım abim, dedim..
****
üzüntüm.. asıl kahrolmuşluğum..
bi ulaş karakaya geliyordu geriden.. o’nu da kaybettik malesef.. ne demek ”giresunun yaşar kemal’i” ya?? bu kadar mı kompleksli olunur? dur bakalım, önce yalıya ulaşsın, ettiğin pok!!!
benim için de 50 ayrı yerde ”ikinci aziz nesin” dendi.. hiç yazdı mıyım, dillendirdi miyim bunu? insan kendi kendini bişey ilan eder mi yahu? hem yaşar kemal, aziz nesin falan, tırnağı diğiliz bunların tırnağı, insan herşeyden önce kendini bilecek arkadaş..
sevildiğini bil, yazını yaz yahu!
****
bu giresun’da yeminle gonuşuk ediyom, ruh sağlığını korumak büyük bi meziyettir..
Allah yardımcımız olsun..
Allah edebiyatımızı korusun..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün finansal konularda yeni kararlarınız veya plansız harcamalarınız olabilir. Yatırımlar ve birikimleri yönetmekle ilgili konularda ani kararlar almayın. Panikle hareket etmek kaybettirebilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içinde aniden fikirlerinizin değiştiğini ve yeni duygulara, yeni kararlara doğru gittiğinizi görebilirsiniz. Kariyeriniz ve iş hayatınızla ilgili bir süreç netleşebilir ve ilerlemeye başlayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içinde beklemediğiniz haberler alabilir veya bazı kişilerden şaşırtıcı söylemlerle karşılaşabilirsiniz. Bir iş teklifi alabilir, ilişkilerinizin geleceğiyle ilgili bir yön belirleyebilirsiniz. Fevri tepkilerden kaçının.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün boyu iş ve özel hayatınızdaki ilişkiler ön planda olacaktır. Karşınızdaki kişileri daha fazla gözlemleyebilir, güven ilişkisine daha çok önem verebilir ve karşınızdaki kişilerin tavırlarına ve söylemlerine göre hareket edebilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içindeki planlarınızda ani değişiklikler olabilir. Değişen şartlara göre hareket etmeye çalışın ve önünüze gelen durumlarla inatlaşmayın. Bildiğiniz yoldan gitme isteğiniz artmasına rağmen yeniliğe gitmeniz esas faydanıza olabilir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içinde kendi arzu ve istekleriniz pek çok durumun önüne geçebilir. Sizin için önemli olan şeyleri belirleyip bunların peşinden gideceksiniz. Akşam saatlerinde patavatsızlıklara ve düşüncesiz söylemler içinde olmaya karşı dikkat edin, ilişkilerinizi yıpratabilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM