Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
BİLİYONUZ MU
 • 0
 • 141
 • 16 Nisan 2021 Cuma
 • +
 • -
BİLİYONUZ MU
beynimi bulandıran nedir?
İZLER için diyom ha..
****
yahu dergimizin bi yazar kadrosu var.. özenle seçmişim, cımbızla çekmişim, ince eleklerle elemişim..
ben sizden yazı mı istedim de yazı yolluyonuz?
dergiye koymayınca darılıyonuz? bu ne densizliktir ya?
****
istanbul’da oturanı var;
-vay efendim o’na izler hiç gitmemiş!!
kimsin sen kardeşim, sana neden dergi gitsin? koyunun olmadığı yerde abdurrrahman çelebi olmuşsun istanbul’larda, sus da otur gtünün üstüne bi.. kalbini kırdırtma bana zorla..
dergi 15 tl, kargosu 11,5 tl, haberin var mı Allah’ın tırışkası?
****
ilçede oturanı var..
bana laf edermiş, dergisi evine kadar neden gitmezmiş.. gelip matbaadan bi tane de almış hatta geçen ay, ücretsiz, sitem ederekten gürsel ekmekçi’ye..
babasının malıdır sanki.. ulan biz bu derneği 20şer 30ar liralarla yaşatıyoz..
ahmet öğütçü abim ağzından kaçırmasa, haberim yok..
****
bakınız, eski giresun’u çok iyi anlatan 2 büyük ”nostalik” kalem var.. kenan özkaya ve ihsan hakyemez ağabeylerim.. bu 2 güzel insana bile yer vermiyorum dergide..
neden?
çünkü yeni neslin osuruktan tayyare yazar müsvetteleri bu işin de cılkını çıkardılar.. giresun nostaljisi ayağa düştü.. hay senin samantaş kayalıklarında kuruttuğun donuna sçayım, ki onu da benden öğrendin, baklava desenli ev’imde yazdım 10 sene evvel.. hay senin debboy’da aldığın dondurmana tüküreyim, yeter yahu!
****
kaldı ki İZLER, giresun insanı okusun diye çıkmıyo bunu da herkes bilsin.. okurlarımızın %75’i il dışından.. bunların da yarıdan çoğu giresunlu falan diğil..
yani senin yazdıkların, onların gözünde faso fiso kardeşim, haddini bileceksin bu alemde, benimle sidik yarıştırırken..
haa yazarsın örneğin, hasan öğütçü’yü, yazarsın örneğin, cin ahmet’i, anlarım.. bunlar, diğil türkiye’de, tüm dünyada karşılığı olan isimler çünkü.. her okuyan bişey bulur bu rahmetli büyüklerimde, evrenseldirler..
ama çok yazık.. şehrin geldiği edebiyat noktası şudur: hasan amcamızı da, ahmet abimizi de yazabilecek tek kalem malesef benim.. ve ben de kendimde o kapasiteyi göremiyorum, ne haddime? onlar birer ”büyük adam”ken, ben bacak kadar velettim, ne yazabilirim ki?
****
şiir gönderiyo Allah’ın manyağı..
yahu benim kadromda, can akengin var, dayımoğlu var, ahmet kaçar var, can yücel-bedri rahmi-osman canik var.. sonra sunay akın ve yelda karataş var..
sen kimsin de bana şiir yolluyon? basmayınca darılıyon?
hadi oradan, ben ”şair arıyorum” diye ilan mı verdim?
****
daha bugün.. değerli bi büyüğüm..
-”yeni yazar bulamadın mı gürsel, hep eskilere yer veriyon” dedi..
-”kim var yeni sizce abim, değerli olan kim” dedim..
anlattım, ben dedim, 12 eylül sonrası edebiyatçı olmuş hiçbi kimseyi adam yerine koymuyom dedim, giresunda zaten öyle biri yok dedim.. daha zülfü dedim, daha ferhan dedim, ataol behramoğlu dedim, onlar girecek kadroya dedim..
İZLER’in var olma nedenini iyi anla canım abim, dedim..
****
üzüntüm.. asıl kahrolmuşluğum..
bi ulaş karakaya geliyordu geriden.. o’nu da kaybettik malesef.. ne demek ”giresunun yaşar kemal’i” ya?? bu kadar mı kompleksli olunur? dur bakalım, önce yalıya ulaşsın, ettiğin pok!!!
benim için de 50 ayrı yerde ”ikinci aziz nesin” dendi.. hiç yazdı mıyım, dillendirdi miyim bunu? insan kendi kendini bişey ilan eder mi yahu? hem yaşar kemal, aziz nesin falan, tırnağı diğiliz bunların tırnağı, insan herşeyden önce kendini bilecek arkadaş..
sevildiğini bil, yazını yaz yahu!
****
bu giresun’da yeminle gonuşuk ediyom, ruh sağlığını korumak büyük bi meziyettir..
Allah yardımcımız olsun..
Allah edebiyatımızı korusun..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün aşk hayatınızda hiç beklemediğiniz sürprizler sizleri bekleyecek. Uzun zamandır duymak istediğiniz müjdeli bir haberi sonunda alıyorsunuz. Kendinizi yeni bir ilişkiye hazır hissetmeseniz bile kartların sizin için yeniden dağıtıldığını göreceksiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün sosyal ve iş anlamında kendinizi daha iyi ifade etme imkanına sahip olabileceğiniz bir gün olacak. Kendinizi sevdiklerinizle birlikte daha güvende hissederken kariyer anlamında yeni fırsatların geldiğini fark edecek ve bunları değerlendirmek isteyeceksiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları, bugün duygularınız ve mantığınız arasındaki dengeyi korumak konusunda zorluk yaşacaksınız. Kendinizi daha iyi bir şekilde ifade etmek için her zamankinden daha sakin bir ruh hali içinde olmanız gerekiyor. Tek yapmanız gerek bir şeyler yaratmak için insiyatif almak. Bunun sizi daha iyi hissettirdiğini göreceksiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları, bugün sosyal ve iş anlamındaki ilişkilerinizdeki dengelerin yavaş yavaş bozulduğunu hissettiğiniz bir gün olacak. Kendinizi koruma konusunda zorluk yaşayacaksınız. Bu durumda hayal kırıklıklarının artmasına neden olacak. İsteklerinizin ve hayallerinizin peşinden giderken bir kez daha hayatınızı sorgulayacaksınız.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları, bugün yorucu geçen birkaç günün ardından kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz. Her şeyin yavaş yavaş yoluna girdiğini fark edecek ve kendinizi ifade etme konusunda yeni yollar deneyeceksiniz. Bu denemeler sonuçlarını verdiğinde daha mutlu olacaksınız.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları, şu anda insanların sizi dinlemesi konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Çevrenizdeki insanlarla fikirlerinizi paylaşmadan önce mutlaka kendi süzgecinizden geçirmeye özen gösterin. Fikirlerinizi iletme konusunda daha akıllı olmadığınız sürece hiçbir yere varamazsınız.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, son dönemde kendinize iyi bakmadığınızı hissediyorsunuz. Gezegenlerin yerleşiminden kaynaklı olarak yaşam tarzınızı disipline etmeniz gereken bir gün karşınızda olacak. Çalışmanın yanında kendinize zaman ayırmaya özen gösterin. Aksi takdirde uzun vadede yaptığınız planları askıya almanız gerekebilir.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün hem fiziksel hem de psikolojik olarak yoğun bir gün yaşıyorsunuz. Sevdiklerinizle zaman geçirme isteğiniz ağır bassa da aslında tüm gün boyunca yapmanız gereken işlerle boğuşmak zorunda kalacaksınız. Derin bir nefes alın ve işleri yoluna koymak için gayret gösterin.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün maddi ve finansal açıdan kendinizi çok zorladığınız bir gün olacak. Özellikle geleceğe yönelik olarak yaptığınız yatırımların meyvelerini toplayacağınız bir gün sizleri bekliyor. Kendinizi ifade etme konusunda her zamankinden dah şanslı olacaksınız.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM