AYAK ÜSTÜ SİYASET

AYAK ÜSTÜ SİYASET

ana caddede rastlaştık.. bana ”güzel insan” der, ona ”şeker adam” diye hitap ederim.. sanırım, yaşça azıcık büyüğüm ben, saygıda asla kusur etmez.. yerel gazetecidir.. entelektüel donanımına ilişkin fazla fikrim yoktur, ama iyi insanlığına, tarafsız haberciliğine, vatanseverliğine, kalem satmayacağına net olarak kefilim.. bakın neler konuştuk..
****
-oooo güzel insan nasılsın?
-vayyy şeker adam iyiyim sağol, gel bi kucakliyim yahu..
**
-ne diyorsun giresun chp’de olan bitene?
-ne diyim bilemiyorum ki şeker adam.. uzağım ben o işlere.. ama mevcut il başkanını durup dururken düşürmek hiç hoş olmadı.. ve hepsi de sevdiğim insanlar (ve tamamı berbat siyasetçiler) taraf olamıyorum.. ki, ne olduğunu çözemedim de zaten.. çok da umursamıyorum..
-gerçekten çok puan yitirdi chp giresun’da..
-şimdi kardeşim, görüneni herkes bi biçimde anlar ve iyi-kötü yorumlar.. ben sana truva atlarını anlatayım.. chp’de malesef truva atları var.. genel merkezi ve diğer illeri bilemem, nerden bileyim, ama giresun’u anlatabilirim.. bunlar muharrem ince’nin muhtemel istikbaline göre pozisyon almış durumdalar.. bi elleri o partide, her anlamda ipler ellerinde ama ortada yoklar güya.. ve de ince’nin silinip gitme olasılığına karşı chp’yi de terk etmediler.. ikili oynamaktalar.. asıl tehlike o grupta.. çünkü neyin hesabında oldukları belli diğil..
-çok acı..
-bak kardeşim, zamanında muharrem ince’yi yerin dibine soktum diye bana gönül koyan pekçok chp’li abim-ablam var.. bi özür dilemediler benden.. valla onlar adına ben utanıp, görünce yüzlerine bakamıyorum.. aynı şeyi feyzioğlu’nda da yaşadım.. bu şehirde haklı çıkmak da apayrı bi suçtur zaten.. o yüzden benim diyeceğim çok şey yok..
**
-imamoğlu’nun son çıkışı neydi peki?
-valla ansızın neden karadeniz’de miting yapar İBB başkanı bi adam, düşünmek lazım?
-rest mi çekti yani kılıçdaroğlu’na?
-öyle görünse de ben sana yine görünmeyeni anlatayım mı?
-anlat güzel adam, sen eğri konuşmazsın..
-tayyip erdoğan’dan ibb seçimini almak, o düzeni yıkmak aklın alacağı bi icraat diğildi.. bu nedenle hiçbi zaman güvenemedim ekrem bey’e.. dış destek gerektirir, örneğin normal bi akpli kafasının, normal bi chpli kafasının almayacağı, beceremeyeceği bi örgütlenme gerektirir o başarı.. para desteği, lojistik destek, bilgi işlem ağı desteği falan filan.. eh kim geliyo aklına bunları yan yana getirince? cemaat ve cia gelmiyo mu? tamam tayyip gitsin, ama bunlar gelecekse vallahi gitmesin kardeşim..
-mansur mu diyon yani?
-yoo.. onun hakkında da hiçbi fikrim yok.. ama gördüğüm en iyi belediye başkanı.. helal olsun.. bu kadar halkçı görünümü veren birini asla başa getirtmezler, geç onu.. ellerinde ekrem var.. zaten ibb seçiminde beraberdiler..
-yani sen bay kemal gitsin, ekrem gelsin demez misin? onu da hep eleştirdin?
-gaymaam, bay kemal’in görevli olduğunu görmeyen göz, kördür.. yalnızca vatan haini olup olmadığından emin diğilim onun.. bu, y-chp adlı görevinde bilinçliyse Allah belasını versin, yok eğer bilinçli diğilse ve memleketi nereye götürdüğünü görmeyecek kadar cahilse, daha da kötü vaziyet.. ne diyim.. çözüm bu isimlerde diğil, çözüm başka yerde, bitek onu diyim.. boşa zaman harcamaktır bunları konuşmak..
**
-eee, kim yapacak, kim kurtaracak memleketi?
-şimdi şekerciğim adamcığım, arada bi yazıyon stk’ları göreve çağırıyon, add’den medet umuyon, ama öyle diğil kazın ayağı..
-nasıl sence peki?
-add, gerek giresun şubesi gerekse genel merkez olarak, chp’de bi yere gelemeyenler, ama yine de chp’de bi yere gelmek içn yanıp tutuşanlar derneği oldu maalesef.. ben emeklerime acıyorum.. Atatürk diye, vatan diye bişi yok.. kerim aksu’yu nasıl yeriz, tansel çölaşan’ı nasıl yeriz, partiyi nasıl ele geçiririz, birer vekillik-bakanlık-il başkanlığı vs. kapar mıyız? add çok yazık ki bu! içim acıyo.. oysa ben ve benim gibiler bi müdafaa-i hukuk cemiyeti niyetine add’li olduk.. palavraymış.. çok yazık.. bak kendime yediremiyorum, mevcut giresun başkanı, hiç utanıp sıkılmadan muharrem ince ile yan yana görüntü verdi giresun’da.. şimdi chp ile de veriyo.. ve bunu görmüyoruz sanıyo..
-??????
-genler çok önemli çok.. yetiştirilme tarzın çok önemli.. 4 yıl add’nin başındaydım, ulan bi sn bile aklıma gelmedi, acaba vekilliğe zıplar mıyım diye? ayıp denen bişey var.. insanın vatanından daha önemli ne olabilir?
-hadi bi çay içelim..
-tamam kardeşim içelim.. ben chpli falan diğilim haa, sakın öyle görme beni.. hep cumhuriyet halk fırkalı olarak kalacak ve öyle öleceğim.. bak; benim asker tarafım emperyalizmi mikti!! bak; benim siyasi tarafım padişah devirdi, devrim yaptı! bak; benim medya tarafım yani ULUS gazetesi, kurtuluş savaşı’nın ve genç cumhuriyetin basın organıydı.. çok şükür, 100 yıl sonra hepsiyle de aynı duyguları yaşadım, ULUS yazarlığını bile tattım, zaten Mustafa Kemal’in Askeri olarak yaşıyorum, benim gibi olmayanları sevmeyişim o yüzdendir.. elbette şahsıma saygı duymayanları da adam yerine koymuyorum kardeşim, daha açık nasıl konuşayım..
****
-hadi afiyet olsun güzel insan..
-bal şeker olsun şeker adam..
the end
Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün kendinizi duygusal olarak daha hassas hissedebilirsiniz. İletişim kurarken dikkatli olmak ve empati göstermek önemli olacaktır. Özellikle iş ilişkilerinizde anlaşmazlıklardan kaçınmaya özen göstermelisiniz. Sağlığınıza özen göstermek ve dinlenmeye zaman ayırmak da bugünün önemli konuları arasında olabilir. Hayatınızda olumlu değişiklikler yapmak için uygun bir gün olabilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün sabırlı ve kararlı bir tutum sergilemen gerekebilir. İçsel huzurunu korumak için kendine zaman ayırman ve kendini dinlemen önemli olacak. Finansal konularda dikkatli olmalısın ve ani harcamalardan kaçınmalısın. İletişimde anlaşmazlıklardan kaçınmak için açık ve net ifadeler kullanmanda fayda var. Bugün, sevdiklerinle kaliteli vakit geçirmek seni rahatlatacaktır.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün duygusal dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişiminizde daha anlayışlı ve sabırlı olmaya çalışmalısınız. Kendinize zaman ayırarak içsel dengeyi sağlamak için meditasyon gibi tekniklere başvurabilirsiniz. İş hayatınızda ise özgüveninizi yükseltmek için cesur adımlar atmanız gerekebilir. Kendinize olan güveniniz, başarıyı da beraberinde getirecektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün daha meraklı ve keşfetmeye daha istekli olabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanarak çözüm bulabileceğiniz konular karşınıza çıkabilir. Kendinize zaman ayırarak ruh halinizi dengeleyebilirsiniz. Enerjinizi olumlu ve yapıcı şekilde kullanmaya özen gösterin. İletişim konularında olumlu gelişmeler yaşanabilir. Bu süreci keyifli ve verimli hale getirmek için içsel gücünüzü ve liderlik yeteneklerinizi kullanabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Başak burcu için bugün, iş hayatında verimli ve başarılı olabileceğiniz bir gün olabilir. Zihniniz oldukça net ve odaklı olacak ve hedeflerinize ulaşmak için gereken adımları atacaksınız. İlişkilerinizde ise daha anlayışlı ve sabırlı olmanız gerekebilir. Sevdiklerinize karşı duyarlılık göstermek ilişkilerinizi olumlu yönde etkileyebilir. İyi bir gün geçirmeniz dileğiyle!

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizde dengeyi sağlamak için çaba harcamanız gerekebilir. Duygusal konularda karşı tarafı anlamaya çalışmak ve empati göstermek önemli olacak. İletişimde açık ve net olmaya özen gösterin. Kararlarınızı dengeli bir şekilde vermek için içsel dengeye odaklanın. Bugün kendinize zaman ayırarak iç huzuru bulabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Akrep burcu için; iş hayatında hedeflerinize odaklanmanız gerekebilir. Enerjinizi doğru yönlendirmek ve sabırlı olmak, başarıya giden yolda sizin için önemli olacak. İlişkilerinizde ise dürüst ve açık olmaya özen göstermelisiniz. Sevdiklerinizle aranızdaki iletişimi güçlendirmek için anlayışlı ve empatik olmanız faydalı olacaktır. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş odaklı bir gün geçirebilirsiniz. Odaklanma ve disiplin konusunda başarılı olabilir, hedeflerinize doğru ilerleyebilirsiniz. Ancak özel hayatınızda iletişim sorunları yaşayabilir, duygusal açıdan zorlanabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı unutmayın ve gerektiğinde destek almayı da sakın ihmal etmeyin. Enerjinizi dengede tutmak için meditasyon veya yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir. İyi bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM