Alan Rickman setteki son gününü genç oyuncuya mentorluk

Alan Rickman setteki son gününü genç oyuncuya mentorluk

yaparak geçirmiş

Harry Potter setinde geçirdiği son güne kadar Rickman ile konuşmaya cesaret edemedi, ama çekimlerin son gününde tüm kariyerini değiştirecek öneriler aldı. Matthew Lewis, Rickman ile yaşadığı unutulmaz anısını paylaştı.

Sozcu.com.tr

Alan Rickman setteki son gününü genç oyuncuya mentorluk yaparak geçirmiş

Fantastik dünyaya iz bıraktı. Harry Potter serisi sadece edebiyat dünyası için değil sinema dünyası için de unutulmaz bir başyapıt olarak tarihe geçti.

Oyuncuları ayrı ayrı sevilen serinin en unutulmaz karakterlerinden biri de Severus Snape rolüyle Alan Rickman oldu. 2016 yılında hayatını kaybeden Rickman ile ilgili anılarını Neville Longbottom rolünü üstlenen Matthew Lewis anlattı.

Filmlerin çekimleri sırasında Rickman ile konuşmaya cesaret edemeyen Lewis, son gün sonunda kendinde başarılı oyuncu ile konuşma cesaretini bulur ve kariyeri için unutulmaz bir mentorluk dersi alır.

“İNANILMAZ BİR DENEYİMDİ”

Lewis, Inside of You isimli podcast’inin son bölümünde Rickman ile bir anısını paylaştı. Ölüm Yadigarları 2 filminin çekimleri sırasında Rickman’ın yanına gidip ona içinden geçenleri söylediğini anlattı:
“Bugün setteki son günün olduğunu biliyorum ve seninle bu kadar uzun süredir çalıştığım için bunun inanılmaz olduğunu söylemek istedim. Çok fazla konuşmadığımızı biliyorum, ama bu sadece çekindiğim içindi, sen inanılmazdın. 10 yıl seninle çalışmama izin verdiğin ve bana asla bağırmadığın veya bize hep seninle eşitmişiz gibi davrandığın için teşekkür ederim.”

Lewis’ın sözleri üzerine ise Rickman, ona kariyerinin bir sonraki adımını atması için akıl hocalığı yaptı. “Su ısıtıcısını açtı ve bir fincan çay içtik. Kariyerimde ilerlemeye devam ederken ne yapabileceğim ile ilgili sohbet ettik.”

“BENİ HEP CESARETLENDİRDİ”

Rickman’ın ölümünden sonra Harry Potter’ı canlandıran Daniel Radcliffe de ona hayranlığını şu sözlerle dile getirmişti: “Hem sette hem de Potter sonrası yıllarda beni çok cesaretlendiriyordu. Londra’da ve New York’ta her sahne alışımda beni izledi. Üstelik bunu yapmak zorunda da değildi.”

69 yaşında kanser nedeniyle hayatını kaybeden Rickman’ın 27 günlüğü bir araya getirilip “Diaries of Alan Rickman” ismiyle yayınlanacak. Kitabın 2022 sonbaharında satışa sunulması bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün beklenmedik bir şekilde yoluna çıkan fırsatlar durumların değişmesine neden olabilir. Özellikle sosyal anlamda tanışacağınız yeni kişiler kariyer ve iş anlamında size kapılar açabilir. Kendinizi ifade etme konusunda yaşadığınız zorlukları bir kenara bırakarak kendi içinize yöneldiğinizde durumları daha kolay anladığınızı fark edeceksiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün iş ve kariyer anlamında yeni fırsatların çıktığını fark edeceksiniz. Yeni bir girişim başlatmayı düşünüyorsanız tam zamanı! Çevrenizdekilerle ortaklık ve kariyer hakkındaki konuşmalarınızı arttıracaksınız. Özgüveninizin artmasıyla beraber başarılının doğru orantılı olarak sizi bulacağına emin olabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları,bugün muhtemelen başarılarınızın üzerine düşünmek isteyeceğiniz bir gün olacak. Mesleki başarılarınıza dair kazançlarınızın meyvesini bugün toplayacaksınız. Karşınıza çıkan fırsatları değerlendirerek attığınız adımlar sonraki aşamada kendinizi daha iyi ifade etmenize yardımcı olacak. Sizin için yeni bir hayat başlıyor.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları, hayatınıza dair sürpriz gelişmeler çok sayıda insanla tanışmanıza ve sosyal çevrenizin genişlemesine yardımcı olacak. Bugün her zamankinden daha fazla sosyal ilişkilerinizle meşgul olacağınız bir gün sizleri bekliyor. Günlük konuşmaların sorumluluklarınızı yerine getirmeyi engellemesine izin vermeyin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları, bugün hayatınızın tamamen değiştiğini hissedeceğiniz bir güne başlıyorsunuz. Yakın zamanda bazı yeni kişilerle tanışabilirsiniz. Sosyal çevrenizdeki bu genişleme sonraki dönemde hem kariyer hem de aşk hayatınızda değişimlerin göstergesi olacak. Hayat hızla akıp giderken ona yetişmeye çalışın.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları, tüm gün boyunca özgüven ve iyimserlik sizinle olacak. Enerjinizin her zamankinden daha yüksek olduğunu hissedeceksiniz. Maddi açıdan daha kazançlı olduğunuz bir döneme giriş yapıyorsunuz. Daha fazla para ve mutluluk kapınızı çalmak üzere.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, bugünkü ruh halinizde tamamen mutluluk ve huzur etkili. Kendinizi ifade etme konusunda attığınız adımlar sayesinde daha önce öz benliğinize dair keşfetmediğiniz yönleri göreceksiniz. Tüm bunlar kulağa gerçek olmayacak kadar güzel görünüyorsa uykunuzdan uyanın ve tüm gerçekliğinizin farkına varın.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün kariyer ve iş anlamında atacağınız adımlar konusunda karar verme eğilimi içinde olacaksınız. Durumları gözden geçirmek ve mevcut koşulları tartışmak için harika bir gün! Hemen karar vermek ve radikal adımlar atmak zorunda değilsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün sosyal anlamda gerçekleştireceğiniz buluşmalar planlarınızın bozulmasına neden olabilir. Hafta sonu olmasına rağmen kariyer ve iş anlamınd abazı çıkarımlar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bugün her zamankinden daha sıkı çalışmanız gerekecek. Kendinizi daha iyi bir dönemin içinde bulacaksınız.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM