Alan Rickman setteki son gününü genç oyuncuya mentorluk

Alan Rickman setteki son gününü genç oyuncuya mentorluk

yaparak geçirmiş

Harry Potter setinde geçirdiği son güne kadar Rickman ile konuşmaya cesaret edemedi, ama çekimlerin son gününde tüm kariyerini değiştirecek öneriler aldı. Matthew Lewis, Rickman ile yaşadığı unutulmaz anısını paylaştı.

Sozcu.com.tr

Alan Rickman setteki son gününü genç oyuncuya mentorluk yaparak geçirmiş

Fantastik dünyaya iz bıraktı. Harry Potter serisi sadece edebiyat dünyası için değil sinema dünyası için de unutulmaz bir başyapıt olarak tarihe geçti.

Oyuncuları ayrı ayrı sevilen serinin en unutulmaz karakterlerinden biri de Severus Snape rolüyle Alan Rickman oldu. 2016 yılında hayatını kaybeden Rickman ile ilgili anılarını Neville Longbottom rolünü üstlenen Matthew Lewis anlattı.

Filmlerin çekimleri sırasında Rickman ile konuşmaya cesaret edemeyen Lewis, son gün sonunda kendinde başarılı oyuncu ile konuşma cesaretini bulur ve kariyeri için unutulmaz bir mentorluk dersi alır.

“İNANILMAZ BİR DENEYİMDİ”

Lewis, Inside of You isimli podcast’inin son bölümünde Rickman ile bir anısını paylaştı. Ölüm Yadigarları 2 filminin çekimleri sırasında Rickman’ın yanına gidip ona içinden geçenleri söylediğini anlattı:
“Bugün setteki son günün olduğunu biliyorum ve seninle bu kadar uzun süredir çalıştığım için bunun inanılmaz olduğunu söylemek istedim. Çok fazla konuşmadığımızı biliyorum, ama bu sadece çekindiğim içindi, sen inanılmazdın. 10 yıl seninle çalışmama izin verdiğin ve bana asla bağırmadığın veya bize hep seninle eşitmişiz gibi davrandığın için teşekkür ederim.”

Lewis’ın sözleri üzerine ise Rickman, ona kariyerinin bir sonraki adımını atması için akıl hocalığı yaptı. “Su ısıtıcısını açtı ve bir fincan çay içtik. Kariyerimde ilerlemeye devam ederken ne yapabileceğim ile ilgili sohbet ettik.”

“BENİ HEP CESARETLENDİRDİ”

Rickman’ın ölümünden sonra Harry Potter’ı canlandıran Daniel Radcliffe de ona hayranlığını şu sözlerle dile getirmişti: “Hem sette hem de Potter sonrası yıllarda beni çok cesaretlendiriyordu. Londra’da ve New York’ta her sahne alışımda beni izledi. Üstelik bunu yapmak zorunda da değildi.”

69 yaşında kanser nedeniyle hayatını kaybeden Rickman’ın 27 günlüğü bir araya getirilip “Diaries of Alan Rickman” ismiyle yayınlanacak. Kitabın 2022 sonbaharında satışa sunulması bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün birinin sizden bir şeyler sakladığı hissine kapılırsanız, onlara doğrudan yaklaşmalı ve neler olup bittiğini öğrenmeyi talep etmelisiniz. Neptün gerileme evresine başlarken pek çok şeyin göründüğü gibi olmadığını söylemek doğru olur.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Önümüzdeki 24 saat içinde alacağınız bir kararın geniş kapsamlı sonuçları olacak. Bu yüzden acele etmeyin ve başkalarının sizi doğru hissetmeyen şeyi yapmaya ikna etmesine izin vermeyin. Size ne kadar zorbalık yapmaya veya rüşvet vermeye çalışırlarsa, onlara o kadar az güvenmeniz gerekir.

ASLAN BURCU YORUMU

Mutluluk, başkalarını memnun etmeye çalışmaktan değil, derin bir içsel düzeyde doğru gelen şeyi yapmaktan gelir. Öyleyse kendinize sorun: Daha önce yapmadığınız neyi şimdi yapıyor olmalısınız? Devam edin ve başarılı olun.

BAŞAK BURCU YORUMU

Şu anda modun düşük. Çünkü büyük olasılıkla başkalarının neden olumsuz şekillerde davrandığını anlamıyorsunuz. Onlar için daha az endişe edin ve kendi sağlığınıza dikkat edin. Güne gülümseyerek başlamıyorsan, bir yerde hata yapıyorsun demektir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Yaklaşan yeni ay, önümüzdeki birkaç gün içinde eğlenceli zamanlar bekleyebileceğiniz anlamına geliyor, ancak bunun sizi nihai hedefinizden uzaklaştırmasına izin vermeyin. Gözünüzü ödülden bir an bile ayırırsanız, sonsuza kadar gözden kaybolabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün bir tür projeyi bitirmek için tüm durakları kaldıracak ve günün her saatinde çalışacaksınız. Ancak yapmamalısınız, tekrar etmeyin, köşeleri kesmeyin, aksi takdirde kendinizi en baştan ve hepsini tekrar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Her zaman kurallara uyun.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Yöneticiniz Neptün bugün gerileme evrelerinden birine başlıyor, bu nedenle önümüzdeki birkaç ay içinde bir şeylerin belli belirsiz yanlış göründüğü ancak bunun ne olduğunu çözemeyeceğiniz birçok durum olacak. Bu duyguları görmezden gelin çünkü korkularınız gerçek değil.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM