Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
AĞA
 • 0
 • 163
 • 02 Nisan 2021 Cuma
 • +
 • -
AĞA
yahu..
yazmasam olmaz..
****
osman ağa’nın yaşayan tüm torunları canım ciğerimdir.. kimisi elinde büyüdüğüm teyzelerim, amcalarım.. kimisi beraberce şu yaşlara geldiğimiz arkadaşlarım..
yani tarafsız diğilim, önce bu..
****
haa.. osman ağa’nın kendisi kutsalım diğildir..
sonra da bu..
****
ali şükrü’yü öldürmüş müdür?
muhtemelen evet..
peki katil midir?
elbette hayır..
devrim muhafızıdır..
öyle gerekmektedir.
****
peki Mustafa Kemal’in bunda dahli var mıdır?
elbette evet..
devrim nasıl yapılıyo sanırsınız?
****
topal osman öldürüldü mü?
yoksa bi iddiaya göre yurtdışına kaçırıldığı doğru mu?
ikisi de olabilir..
peki iki olasılığın hangisi gerçekse, Atatürk bundan haberdar mıdır? hatta talimat sahibi midir?
elbette evet..
öyle gerekmektedir..
devrim nasıl korunuyo sanırsınız?
****
(yani bilip bilmeden konuşmayacan agam)
****
deyin bakiim korkmayın.. la gürsel sen devrim mi yaptın da, nerden biliyun?
evet yaptım.. giresun sahnelerinde sivastopol marşı söyledim mesela.. ADD başkanıyım demedim, 1 mayıs mitinglerinde sahne aldım mesela.. bi genç kızın veya 70’lik bi ablamın tek başına gece vakti oturabildiği yegane alkollü mekanı açtım mesela.. giresun caddelerini “aman o sloganı atmayın” diyen sahte solculara inat “Mustafa Kemalin Askerleriyiz” diye inlettirdim mesela..
( çünkü vatan akp zihniyetinin işgali altındaydı.. işgal varsa askerdik elbette.. Mustafa Kemal’in beyefendileriyiz, gelin ağzımıza mçın mı diyecektik)
geçiniz… etim budum budur.. sonra?
osman ağa söylemini, ki tabudur, öcüdür, cıssstır, ortaya attım mesela.. ( 1 ay süren siyasal yaşamımdaki vaadim idi.. m.vekili seçilirsem topal osman ağa denizcilik kışlasını kuracağım giresun’a dedimdi)
zaten ondan sonra da tüm yerel siyaset erbabı osman ağa’yı anımsamadı mı?
hadi konuşun noolur, gürsel ekmekçi abartıyo deyin, kendini övüyo deyin, darılırım ulan..
****
siz devrim nasıl yapılıyo sanırsınız?
****
siz;
sendikası, partisi, kurumu, derneği..
Atatürk düşmanı herkese posta koyup darıltmayı kolay mı sanırsınız küçücük bi kentte?
siz bu işleri kolay mı sanırsınız?
siz devrimi kolay mı sanırsınız?
****
Mustafa Kemal’in baş koruması, Mustafa Kemal’in gerçek askeri topal osman ağa’yı minnetle anıyorum..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün aşk hayatınızda hiç beklemediğiniz sürprizler sizleri bekleyecek. Uzun zamandır duymak istediğiniz müjdeli bir haberi sonunda alıyorsunuz. Kendinizi yeni bir ilişkiye hazır hissetmeseniz bile kartların sizin için yeniden dağıtıldığını göreceksiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün sosyal ve iş anlamında kendinizi daha iyi ifade etme imkanına sahip olabileceğiniz bir gün olacak. Kendinizi sevdiklerinizle birlikte daha güvende hissederken kariyer anlamında yeni fırsatların geldiğini fark edecek ve bunları değerlendirmek isteyeceksiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları, bugün duygularınız ve mantığınız arasındaki dengeyi korumak konusunda zorluk yaşacaksınız. Kendinizi daha iyi bir şekilde ifade etmek için her zamankinden daha sakin bir ruh hali içinde olmanız gerekiyor. Tek yapmanız gerek bir şeyler yaratmak için insiyatif almak. Bunun sizi daha iyi hissettirdiğini göreceksiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları, bugün sosyal ve iş anlamındaki ilişkilerinizdeki dengelerin yavaş yavaş bozulduğunu hissettiğiniz bir gün olacak. Kendinizi koruma konusunda zorluk yaşayacaksınız. Bu durumda hayal kırıklıklarının artmasına neden olacak. İsteklerinizin ve hayallerinizin peşinden giderken bir kez daha hayatınızı sorgulayacaksınız.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları, bugün yorucu geçen birkaç günün ardından kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz. Her şeyin yavaş yavaş yoluna girdiğini fark edecek ve kendinizi ifade etme konusunda yeni yollar deneyeceksiniz. Bu denemeler sonuçlarını verdiğinde daha mutlu olacaksınız.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları, şu anda insanların sizi dinlemesi konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Çevrenizdeki insanlarla fikirlerinizi paylaşmadan önce mutlaka kendi süzgecinizden geçirmeye özen gösterin. Fikirlerinizi iletme konusunda daha akıllı olmadığınız sürece hiçbir yere varamazsınız.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, son dönemde kendinize iyi bakmadığınızı hissediyorsunuz. Gezegenlerin yerleşiminden kaynaklı olarak yaşam tarzınızı disipline etmeniz gereken bir gün karşınızda olacak. Çalışmanın yanında kendinize zaman ayırmaya özen gösterin. Aksi takdirde uzun vadede yaptığınız planları askıya almanız gerekebilir.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün hem fiziksel hem de psikolojik olarak yoğun bir gün yaşıyorsunuz. Sevdiklerinizle zaman geçirme isteğiniz ağır bassa da aslında tüm gün boyunca yapmanız gereken işlerle boğuşmak zorunda kalacaksınız. Derin bir nefes alın ve işleri yoluna koymak için gayret gösterin.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün maddi ve finansal açıdan kendinizi çok zorladığınız bir gün olacak. Özellikle geleceğe yönelik olarak yaptığınız yatırımların meyvelerini toplayacağınız bir gün sizleri bekliyor. Kendinizi ifade etme konusunda her zamankinden dah şanslı olacaksınız.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM