Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
AĞA
 • 0
 • 56
 • 02 Nisan 2021 Cuma
 • +
 • -
AĞA
yahu..
yazmasam olmaz..
****
osman ağa’nın yaşayan tüm torunları canım ciğerimdir.. kimisi elinde büyüdüğüm teyzelerim, amcalarım.. kimisi beraberce şu yaşlara geldiğimiz arkadaşlarım..
yani tarafsız diğilim, önce bu..
****
haa.. osman ağa’nın kendisi kutsalım diğildir..
sonra da bu..
****
ali şükrü’yü öldürmüş müdür?
muhtemelen evet..
peki katil midir?
elbette hayır..
devrim muhafızıdır..
öyle gerekmektedir.
****
peki Mustafa Kemal’in bunda dahli var mıdır?
elbette evet..
devrim nasıl yapılıyo sanırsınız?
****
topal osman öldürüldü mü?
yoksa bi iddiaya göre yurtdışına kaçırıldığı doğru mu?
ikisi de olabilir..
peki iki olasılığın hangisi gerçekse, Atatürk bundan haberdar mıdır? hatta talimat sahibi midir?
elbette evet..
öyle gerekmektedir..
devrim nasıl korunuyo sanırsınız?
****
(yani bilip bilmeden konuşmayacan agam)
****
deyin bakiim korkmayın.. la gürsel sen devrim mi yaptın da, nerden biliyun?
evet yaptım.. giresun sahnelerinde sivastopol marşı söyledim mesela.. ADD başkanıyım demedim, 1 mayıs mitinglerinde sahne aldım mesela.. bi genç kızın veya 70’lik bi ablamın tek başına gece vakti oturabildiği yegane alkollü mekanı açtım mesela.. giresun caddelerini “aman o sloganı atmayın” diyen sahte solculara inat “Mustafa Kemalin Askerleriyiz” diye inlettirdim mesela..
( çünkü vatan akp zihniyetinin işgali altındaydı.. işgal varsa askerdik elbette.. Mustafa Kemal’in beyefendileriyiz, gelin ağzımıza mçın mı diyecektik)
geçiniz… etim budum budur.. sonra?
osman ağa söylemini, ki tabudur, öcüdür, cıssstır, ortaya attım mesela.. ( 1 ay süren siyasal yaşamımdaki vaadim idi.. m.vekili seçilirsem topal osman ağa denizcilik kışlasını kuracağım giresun’a dedimdi)
zaten ondan sonra da tüm yerel siyaset erbabı osman ağa’yı anımsamadı mı?
hadi konuşun noolur, gürsel ekmekçi abartıyo deyin, kendini övüyo deyin, darılırım ulan..
****
siz devrim nasıl yapılıyo sanırsınız?
****
siz;
sendikası, partisi, kurumu, derneği..
Atatürk düşmanı herkese posta koyup darıltmayı kolay mı sanırsınız küçücük bi kentte?
siz bu işleri kolay mı sanırsınız?
siz devrimi kolay mı sanırsınız?
****
Mustafa Kemal’in baş koruması, Mustafa Kemal’in gerçek askeri topal osman ağa’yı minnetle anıyorum..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün finansal konularda yeni kararlarınız veya plansız harcamalarınız olabilir. Yatırımlar ve birikimleri yönetmekle ilgili konularda ani kararlar almayın. Panikle hareket etmek kaybettirebilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içinde aniden fikirlerinizin değiştiğini ve yeni duygulara, yeni kararlara doğru gittiğinizi görebilirsiniz. Kariyeriniz ve iş hayatınızla ilgili bir süreç netleşebilir ve ilerlemeye başlayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içinde beklemediğiniz haberler alabilir veya bazı kişilerden şaşırtıcı söylemlerle karşılaşabilirsiniz. Bir iş teklifi alabilir, ilişkilerinizin geleceğiyle ilgili bir yön belirleyebilirsiniz. Fevri tepkilerden kaçının.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün boyu iş ve özel hayatınızdaki ilişkiler ön planda olacaktır. Karşınızdaki kişileri daha fazla gözlemleyebilir, güven ilişkisine daha çok önem verebilir ve karşınızdaki kişilerin tavırlarına ve söylemlerine göre hareket edebilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içindeki planlarınızda ani değişiklikler olabilir. Değişen şartlara göre hareket etmeye çalışın ve önünüze gelen durumlarla inatlaşmayın. Bildiğiniz yoldan gitme isteğiniz artmasına rağmen yeniliğe gitmeniz esas faydanıza olabilir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içinde kendi arzu ve istekleriniz pek çok durumun önüne geçebilir. Sizin için önemli olan şeyleri belirleyip bunların peşinden gideceksiniz. Akşam saatlerinde patavatsızlıklara ve düşüncesiz söylemler içinde olmaya karşı dikkat edin, ilişkilerinizi yıpratabilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM