Onlar için çifte bayram

Onlar için çifte bayram

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bazı ünlüler için farklı anlam taşıyor. Onların hem bayramı, hem doğum günü 23 Nisan.

Yavuz ALATAN

23 Nisan’da doğan ünlüler arasında sanatçılar Cem Yılmaz, Demet Akalın, Bengü, Pakize Suda ile hayata veda eden Fikret Hakan, Yusuf Ziya Ortaç ve Avni Anıl gibi isimler var.

Cem Yılmaz

23 Nisan 1973’te doğan ünlü komedyen Cem Yılmaz, aynı zamanda oyuncu, müzisyen, karikatürist, senarist, yapımcı ve yönetmen…

Demet Akalın

Demet Akalın ise 23 Nisan 1972 doğumlu. Manken olarak sanat dünyasına giren Akalın daha sonra yönünü şarkıcı olarak sahnelere çevirdi. Türk pop müziğinin sevilen isimlerinden biri haline geldi.

Pakize Suda

Pakize Suda da sanat dünyasının renkli isimleri arasında. 23 Nisan 1952’de doğan Suda, 17 yaşında Ege güzeli seçildi. Gazetelerde köşe yazdı, TV’lerde program sundu.

Bengü

Şarkıcı Bengü de 23 Nisan 1979’da doğdu. Müzikle tanışması daha ilkokul yıllarındayken İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile oldu. “Oliver Twist” isimli müzikalde başrol oynadı.

Fikret Hakan

Üç yıl önce 83 yaşında hayata veda eden Fikret Hakan 23 Nisan 1934’te doğdu. Sinemada senarist, yönetmen ve yapımcı olarak çalıştı. Üç Arkadaş ve Keşanlı Ali Destanı filmleriyle büyük bir üne kavuştu.

Hem polisti hem bestekar

Avni Anıl, ünlü Türk bestekarı olarak hafızalarda yer etti. 23 Nisan 1928’de doğdu. 2008’de hayatını kaybetti. İlginç bir yaşam öyküsü vardı.

Avni Anıl

Askerlikten sonra emniyet teşkilatına girip polis oldu. 10 yıl sonra görevinden ayrılıp, gazeteciliğe başladı. İstanbul Radyosu haber servisinde çalıştı. Dünya ve Akşam gazetelerinin sanat sayfasını yönetti. “Mihrabım diyerek sana yüz vurdum/Öyle dudak büküp hor gözle bakma” gibi unutulmaz bestelere imza attı.

Yusuf Ziya Ortaç

Şair ve yazar Yusuf Ziya Ortaç da 23 Nisan 1895’te doğdu. 1967’de hayatını kaybetti. Türk şiirinde “Beş Hececiler” olarak adlandırılan grupta yer aldı. Türk edebiyatının önemli mizah yazarları arasındaydı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün finansal konularda yeni kararlarınız veya plansız harcamalarınız olabilir. Yatırımlar ve birikimleri yönetmekle ilgili konularda ani kararlar almayın. Panikle hareket etmek kaybettirebilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içinde aniden fikirlerinizin değiştiğini ve yeni duygulara, yeni kararlara doğru gittiğinizi görebilirsiniz. Kariyeriniz ve iş hayatınızla ilgili bir süreç netleşebilir ve ilerlemeye başlayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içinde beklemediğiniz haberler alabilir veya bazı kişilerden şaşırtıcı söylemlerle karşılaşabilirsiniz. Bir iş teklifi alabilir, ilişkilerinizin geleceğiyle ilgili bir yön belirleyebilirsiniz. Fevri tepkilerden kaçının.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün boyu iş ve özel hayatınızdaki ilişkiler ön planda olacaktır. Karşınızdaki kişileri daha fazla gözlemleyebilir, güven ilişkisine daha çok önem verebilir ve karşınızdaki kişilerin tavırlarına ve söylemlerine göre hareket edebilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içindeki planlarınızda ani değişiklikler olabilir. Değişen şartlara göre hareket etmeye çalışın ve önünüze gelen durumlarla inatlaşmayın. Bildiğiniz yoldan gitme isteğiniz artmasına rağmen yeniliğe gitmeniz esas faydanıza olabilir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içinde kendi arzu ve istekleriniz pek çok durumun önüne geçebilir. Sizin için önemli olan şeyleri belirleyip bunların peşinden gideceksiniz. Akşam saatlerinde patavatsızlıklara ve düşüncesiz söylemler içinde olmaya karşı dikkat edin, ilişkilerinizi yıpratabilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM