Mert Alkaya ve Sakin Seyir…

Mert Alkaya ve Sakin Seyir…

Vitrindeki Albümler

Vitrindeki Albümler’de bu hafta

Vitrindeki Albümler

MERT ALKAYA ‘OMNİPOTENCE’ (CEYDA PİRALİ PRODUCTİON)

30 yılı aşkın süredir Mert Alkaya’nın kaç albümün davuluna oturduğunu mümkün değil sayamazsınız. Onu kalabalık içinde hep mutlu ve coşkulu gördük, ancak ilk kez (futbol tarifiyle) bu kadar az adamla yakalanıyor. İlk solo albümü “Omnipotence” Mert ve dinleyicileri için alışık olunmayan bir tecrübe.

Mert, meditasyon yapmış, yoga hocalığı sertifikası almış, ses meditasyonu konusunda uzmanlaşmıştı. “Omnipotence” bu sürecin doğrudan yansıması. Salgından üç ay önce başlamış davul kayıtlarına. Her parçayı önce birlikte çalmadığı ama ruhen ve kafaca gözüne kestirdiği müzisyenlerden biriyle kaydetmiş. Parçanın davullarını onların karakterlerini tarzlarını düşünerek çalmış. Tek seferde çalınan kayıtları müzisyene götürmüş ve onun yanıtını çalarak vermesini istemiş. Tüm parçalar böyle bir yöntemle ortaya çıkmış. “Omnipotence” bir duo çalışma; dolayısıyla konsept bir albüm.

Ceyda Pirali, Serkan Çeliköz, Tuğba Selin, İlkay Özboyar, Hakan Gürbüz ve Korhan Nart’ın birer parçada bulunduğu, bir de solo davulla kaydedilmiş yedi parçalık bu duo çalışma harika bir grup adamı olan Mert’in kişisel özelliklerinin; kalabalıktan uzaklaşmak, sadeleşmek, kendi içine biraz daha fazla bakabilme eğilimlerinin öne çıktığı bir iş.

SAKİN SEYİR ‘YEL ESER’ (MÜZİKONAİR)

Metin Tapkı, şairlikle müzisyenlik arasında bir hüviyete sahip eski kuşak şehir ozanı. Hüseyin Ak, yıllardır beste yapan emektar bir gitarcı. İkisi de piyasadaki pek çok müzisyenin ağabeyi. İki arkadaşın geçmişinde seksenli yıllarda birlikte yer aldıkları Okyanus adında bir topluluk vardı. Alternatif-rock-blues- temelli son ortak projeleri Sakin Seyir.

Sakin Seyir 2016 eylülünde kurulmuştu. Bir manada 35 yıl sonra eski topluluklarını yeniden canlandırma mesaisi. Barlarında çaldıktan sonra 2018 yılında ilk albümlerini, ardından da birkaç single çıkarmışlardı.

12 şarkıdan oluşan “Yel Eser” kolektif bir çalışma. Dertleri ve hayat seyirleri birbirine yakın yirmiye yakın insandan oluşan kalabalık, salgın döneminde ev sahiplerinin davetiyle dahil olmuşlar. Şarkıları Aslı Vuslateri, Caner Ünal, Çağrı Çetinsel, Meli ve Nilüfer Çakmak evlerinden konuk solist olarak seslendirmiş. Şarkı sözlerini Tapkı yazmış, müzikleri Tapkı, Abdullah Selçuk ve Caner Ünal yapmış.

Kentli, kırılgan ve şair ruhlu bir adamın satırlarından oluşan şarkılarda ana duygu hüzün. Çalgısal zenginliği yerli yerinde olan “Yel Eser” dertleri yalnızca müzik yapmak olan kâmil insanların efendiliği tartışılmayan sessiz çığlıklarından oluşuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün birinin sizden bir şeyler sakladığı hissine kapılırsanız, onlara doğrudan yaklaşmalı ve neler olup bittiğini öğrenmeyi talep etmelisiniz. Neptün gerileme evresine başlarken pek çok şeyin göründüğü gibi olmadığını söylemek doğru olur.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Önümüzdeki 24 saat içinde alacağınız bir kararın geniş kapsamlı sonuçları olacak. Bu yüzden acele etmeyin ve başkalarının sizi doğru hissetmeyen şeyi yapmaya ikna etmesine izin vermeyin. Size ne kadar zorbalık yapmaya veya rüşvet vermeye çalışırlarsa, onlara o kadar az güvenmeniz gerekir.

ASLAN BURCU YORUMU

Mutluluk, başkalarını memnun etmeye çalışmaktan değil, derin bir içsel düzeyde doğru gelen şeyi yapmaktan gelir. Öyleyse kendinize sorun: Daha önce yapmadığınız neyi şimdi yapıyor olmalısınız? Devam edin ve başarılı olun.

BAŞAK BURCU YORUMU

Şu anda modun düşük. Çünkü büyük olasılıkla başkalarının neden olumsuz şekillerde davrandığını anlamıyorsunuz. Onlar için daha az endişe edin ve kendi sağlığınıza dikkat edin. Güne gülümseyerek başlamıyorsan, bir yerde hata yapıyorsun demektir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Yaklaşan yeni ay, önümüzdeki birkaç gün içinde eğlenceli zamanlar bekleyebileceğiniz anlamına geliyor, ancak bunun sizi nihai hedefinizden uzaklaştırmasına izin vermeyin. Gözünüzü ödülden bir an bile ayırırsanız, sonsuza kadar gözden kaybolabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün bir tür projeyi bitirmek için tüm durakları kaldıracak ve günün her saatinde çalışacaksınız. Ancak yapmamalısınız, tekrar etmeyin, köşeleri kesmeyin, aksi takdirde kendinizi en baştan ve hepsini tekrar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Her zaman kurallara uyun.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Yöneticiniz Neptün bugün gerileme evrelerinden birine başlıyor, bu nedenle önümüzdeki birkaç ay içinde bir şeylerin belli belirsiz yanlış göründüğü ancak bunun ne olduğunu çözemeyeceğiniz birçok durum olacak. Bu duyguları görmezden gelin çünkü korkularınız gerçek değil.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM