Mask-Kara Tiyatrosu’nun “Suçlu Kimdir”

Mask-Kara Tiyatrosu’nun “Suçlu Kimdir”

 Oyunu 27 Mart Haftasında Seyirciyle Buluşuyor

Mask-Kara Tiyatrosu’nun SUÇLU KİMDİR oyunu 27 Mart haftası nedeniyle seyircisiyle buluşuyor. Oyun, 29 Mart Pazartesi Saat 18:00’de Su Gösteri Sanatları Sahnesinde sergilenecek.

MASK-KARA TİYATROSU bu sezon Azerbaycan modern tiyatrosunun kurucularından olan ünlü yazar ABDÜRRAHİM BEY HAKVERDİYEV‘in “Suçlu Kimdir”adlı oyunuyla sahnede. Nurhan Uslu‘nun yönetmenliğini üstlendiği oyun, Kadın erkek ilişkilerindeki iktidar olma çabasını mizahi bir dille anlatıyor. Usta bir hicivci olan yazar, kadın erkek ilişkilerini de eğlenceli bir dille el almış ve insanoğlunun bitmek tükenmek bilmeyen arzularını eleştirel biçimde gözler önüne seriyor. “Suçlu Kimdir” adlı oyun usta yazarın 150. yaşı anısına Mask-Kara Tiyatrosu tarafından sahneye taşınıyor.

T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TÜRKSOY’un destekleriyle sahneye taşınan oyunda Eylül Başoğlu, Kubilay Erdelikara ve Nazif Uslu rol alıyor. Oyunun danışmanlığını ise Elçin Gafarlı üstleniyor.

Oyun, pandemi koşulların kısıtlamaları nedeniyle, uygun koşullar yaratıldığı ölçüde sahnelenmektedir.

Oyun Hakkında:

Adem ve Havva hikayesinin günümüze uzanan hikayesi… Peki bu hikayede suçlu kim?

Yasak meyve elmanın insanoğlunu dünyaya mahkum etmesiyle başlayan serüvenimiz, yüzyıllardır kadın ve erkek üzerinden bir tartışma konusu olmaya devam etmektedir.

Havva’nın elmayı elde etmek istemesi ve Adem’in bu isteğe boyun eğmesi midir asıl olan?

Peki ya Adem’in iradesi bu hikayenin neresinde kendini göstermektedir? Yoksa elmayı asıl isteyen Adem midir? “Suçlu Kimdir” oyunu bütün bu sorulara yanıt ararken, insanoğlunun istekleri, kadın ve erkek ilişkileriyle gösteriliyor. Adem ve Havva’nın cenneti ile kadın ve erkeğin dünyasına uzanan bu oyun insanoğlunun yaşamına eğlenceli bir bakış sunuluyor.

Oyunun Künyesi:

Yazan: Abdürrahim Bey HAKVERDİYEV

Yöneten: Nurhan Uslu

Çevirmen: Atabey Barış

Danışman: Elçin Gafarlı

Müzik – Hareket Düzeni: Murat Ergin

Dekor: Remzi Aksoy

Kostüm: Derya Tanrıverdi

Işık: İsmail Oğuz 

Oyuncular:

Eylül Başoğlu

Kubilay Erdelikara

Nazif Uslu

İletişim :

www.maskkara.com 0212-6218187

Su Gösteri Sanatları Sahnesi: İskenderpaşa Mah. Vezirçeşmesi sk. No:3/A- Fatih İstanbul.

( Pertevniyal Lisesi Arkası )

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün birinin sizden bir şeyler sakladığı hissine kapılırsanız, onlara doğrudan yaklaşmalı ve neler olup bittiğini öğrenmeyi talep etmelisiniz. Neptün gerileme evresine başlarken pek çok şeyin göründüğü gibi olmadığını söylemek doğru olur.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Önümüzdeki 24 saat içinde alacağınız bir kararın geniş kapsamlı sonuçları olacak. Bu yüzden acele etmeyin ve başkalarının sizi doğru hissetmeyen şeyi yapmaya ikna etmesine izin vermeyin. Size ne kadar zorbalık yapmaya veya rüşvet vermeye çalışırlarsa, onlara o kadar az güvenmeniz gerekir.

ASLAN BURCU YORUMU

Mutluluk, başkalarını memnun etmeye çalışmaktan değil, derin bir içsel düzeyde doğru gelen şeyi yapmaktan gelir. Öyleyse kendinize sorun: Daha önce yapmadığınız neyi şimdi yapıyor olmalısınız? Devam edin ve başarılı olun.

BAŞAK BURCU YORUMU

Şu anda modun düşük. Çünkü büyük olasılıkla başkalarının neden olumsuz şekillerde davrandığını anlamıyorsunuz. Onlar için daha az endişe edin ve kendi sağlığınıza dikkat edin. Güne gülümseyerek başlamıyorsan, bir yerde hata yapıyorsun demektir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Yaklaşan yeni ay, önümüzdeki birkaç gün içinde eğlenceli zamanlar bekleyebileceğiniz anlamına geliyor, ancak bunun sizi nihai hedefinizden uzaklaştırmasına izin vermeyin. Gözünüzü ödülden bir an bile ayırırsanız, sonsuza kadar gözden kaybolabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün bir tür projeyi bitirmek için tüm durakları kaldıracak ve günün her saatinde çalışacaksınız. Ancak yapmamalısınız, tekrar etmeyin, köşeleri kesmeyin, aksi takdirde kendinizi en baştan ve hepsini tekrar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Her zaman kurallara uyun.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Yöneticiniz Neptün bugün gerileme evrelerinden birine başlıyor, bu nedenle önümüzdeki birkaç ay içinde bir şeylerin belli belirsiz yanlış göründüğü ancak bunun ne olduğunu çözemeyeceğiniz birçok durum olacak. Bu duyguları görmezden gelin çünkü korkularınız gerçek değil.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM