36. Çocuk Şenliği Atölyeleri İçin Kayıtlar Başlıyor

36. Çocuk Şenliği Atölyeleri İçin Kayıtlar Başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın bu yıl 36.’sını düzenlediği “Çocuk Şenliği,” 23 Nisan 2022 Cumartesi günü saat 14.00’te “Herkes Sihirbaz Olacak”  adlı çocuk oyunuyla başlayacak.

Şenlik boyunca ücretsiz sahnelenecek oyunlar, İBB Kent Orkestrası Konseri, etkinlik alanlarında yer alacak aktivitelerin yanı sıra düzenlenecek sınırlı kontenjanlı atölyeler çocuklara yeni bir dünyanın kapılarını açacak.

Şenlik boyunca sahnelenecek tüm oyunlarımız ücretsizdir. Davetiyeler, Şehir Tiyatroları gişelerinden, https://sehirtiyatrolari.ibb.istanbul/ adresinden ve mobil uygulamamızdan temin edilebilir.

Atölyelere, 13 Nisan 2022 Salı günü saat 11:00’den itibaren  https://forms.ibb.gov.tr/sehirtiyatrolari/cocuk-senligi-atolyeleri-basvuru/ adresinden kayıt yaptırılabilir.

24 Nisan 2022 Pazar günü düzenlenecek atölyeler:

Keloğlan Türkülü Masal Dinletisi Atölyesi, Beylikdüzü Atatürk Kültür Merkezi’nde saat 14:00’te 5-9 yaş grubu çocuklar için düzenlenecek.

TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Rüstem Avcı ve Masalbilimci Ayşegül Dede’nin hazırladığı atölyede, Horozunu Arayan Keloğlan masalı anlatılırken 7 yöresel türkü seslendirilecek.

Farkındalık Dilde Başlar Atölyesi, Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde saat 14:00’te 8-9 yaş grubu çocuklar için düzenlenecek.

Merve Çınar Güngör’ün düzenlediği atölyede; çocukların günlük hayattaki dili kullanmada farkındalık kazanmaları ve herhangi bir alanda başarılı olmanın cinsiyete bağlı değil, çalışma ve azimle sağlandığı mesajlarının verilmesi amaçlanmaktadır.

Meslekler Atölyesi, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi Stüdyo 1’de saat 14:00’te 7-8 yaş grubu çocuklar için düzenlenecek.

Selin Taşdemir ve Evrim Akdağ’ın yürüttüğü bu çalışma, çocukların gelişim sürecinde mesleklerle ilgili cinsiyet kalıp yargılarından uzak, kendi bilgi, beceri ve yetenekleriyle vermelerinde farkındalık sağlamayı hedeflemektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün özellikle iletişim konularında başarılı olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmalar yapabilir, projelerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Karşınızdaki insanlarla açık ve net iletişim kurmaya özen gösterin ve sorumluluklarınızı yerine getirirken hızlı ve kararlı adımlar atın. Ayrıca bugün içinizdeki enerjiyi harekete geçirici aktivitelere yönlendirmek size iyi gelebilir. Her zamankinden daha cesur ve girişken olun, kendinize olan güveninizi arttırın.

BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcunu bekleyen sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etme konusunda daha cesur olmalı ve iç sesinizi dinlemelisiniz. İş hayatında yeni fırsatlarla karşılaşabilir, farklı projelere adım atabilirsiniz. Kendinize olan güveninizi artırarak, bugünü en verimli şekilde geçirebilirsiniz. Sevdiklerinizle de daha fazla vakit geçirmeye özen gösterin. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM