13. TRT Belgesel Ödülleri yarışması başvurularına büyük ilgi

13. TRT Belgesel Ödülleri yarışması başvurularına büyük ilgi

TRT’nin düzenlediği 13’üncü Uluslararası Belgesel Ödülleri’ne başvurular devam ediyor. Şu ana kadar 50’nin üzerinde ülkeden katılım oldu. 4 kategoride 12 ödülün verileceği yarışmaya son başvuru tarihi 1 Nisan.

Dünyanın dört bir yanından profesyoneller, sinemaya gönül veren öğrenciler…

Yerli ve yabancı yüzlerce belgeselci, TRT Belgesel Ödülleri için yarışacak.

TRT, yetenekli belgeselcilere desteğe devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen TRT Uluslararası Belgesel Ödülleri’nin 13’üncüsüne başvurular sürüyor.

“Çok sayıda başvuru aldık”

TRT İç Yapımlar Dairesi Başkanı Kurtuluş Zeydan, 4 Mart’ta başlayan başvuruların 1 Nisan’a kadar devam edeceği bilgisini paylaşarak, “Dünyanın en prestijli belgesel festivallerinden bir tanesi. Yarışma büyük ilgi görüyor. Hem ulusal hem de uluslararası anlamda çok sayıda başvuru aldık” dedi.

Şu ana kadar 50’nin üzerinde ülkeden başvuru alındı. Yarışma sonunda 4 kategoride 12 ödül verilecek.

1 Nisan’da başvurular tamamlandığında eleme heyecanı başlayacak.

“Belgesele gönül vermiş herkesin hayallerini gerçekleştirmeleri için bir fırsat”

Kurtuluş Zeydan, yarışmayla ilgili şunları söyledi:

“Sadece profesyonel belgesel sinemacıları değil, belgesele gönül vermiş herkesin hayallerini gerçekleştirmeleri için onlara da bir fırsat. Desteklenmesi gereken arkadaşlarımızın projelerine bu kategoride destek olacağız. Uzun bir ön eleme aşaması oluyor. Çok seçkin jüriler tarafından değerlendirmeler yapılacak, sonra 2-6 Haziran arasında İstanbul’da büyük bir coşkuyla, festival halinde vatandaşlarımızla buluşturacağız.”

Yarışmayla ilgili başvuru formu ve ayrıntılı bilgiye www.trtbelgesel.com internet adresinden ulaşılabiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47