Tiyatro Gazetesi’nin 122. sayısı çıktı

Tiyatro Gazetesi’nin 122. sayısı çıktı

Tiyatro Gazetesi’nin 122. sayısı çıktı

Tiyatro Gazetesi’nin 122. sayısı çıktı

Her ay önemli söyleşilere imza atan Tiyatro Gazetesi’nin Mayıs 122. 2021 sayısı yine dopdolu haberlerle sanatseverlerle buluştu.

 

Tüm Tiyatro emekçilerinin bayramı kutlu olsun dediğimiz ay, Mayıs ayı geldi, hoş geldi. Bu ay da Tiyatro Gazetesi 122.sayısıyla karşınızda.

‘Uluslararası 7. Anadolu Tiyatro Ödülleri’ manşetiyle yayınlanan gazetemizin ilk sayfasında yer alan diğer haberlere gelince; Tamer Levent’in Tiyatro ve Biz köşesinde ki yazısının başlığı ‘Sanat Üstyapı kurumu değildir.’ Başlığı ve ilk paragrafını gördüğümüz yazının devamını sayfa 3 de okuyabilirsiniz.

Kubilay Erdelikara ise ‘Leylek’ başlığıyla kaleme aldığı yazısında son gittiği ve gördüğü yerleri yazdı bizlere. Yine ilk sayfadan okumaya başladığımız yazının devamı 5.sayfada.

Melek Kentmen ise nefis bir söyleşiyle karşımızda bu ay. ‘Yelda Baskın’ın Şehir Tiyatrolarında yönettiği ilk oyun; Yaftalı Tabut’ başlıklı söyleşi tahmin edeceğiniz üzere Yelda Baskın ile. Söyleşi gazete de 10. Sayfadan okunabilir.

‘Özel Tiyatrolar Devlet Desteği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı’ başlıklı haber ise gazetenin önemli haberlerinden. İlk sayfadan okuduğunuz ilginizi çeken bu haberin ayrıntılarıysa sayfa 7 de.

Melike Birgölge bu ay Haldun Dormen ile söyleşti. Tiyatro tarihimizin önemli bir kesitinin tanığı olan usta isim Haldun Dormen söyleşisi ise keyifle okurlarını bekliyor. ‘Haldun Dormen: Tiyatro, Pratik Nedenlerden Dolayı Zordur!’ sözünün başlığa taşındığı söyleşi ise 16. Ve 17. Sayfalardan okunabilir.

Antalya’da, yepyeni bir oyun için heyecanlı bir bekleyiş var. Baküs Sahne’nin sahneleyeceği ilk oyun Kürklü Merkür prömiyer yapacak. Oyunun yönetmeni Dr.OkanCinemre ile konuşan isim ise Arzu Taşkın. ‘Gelecekte Bir Gün Kürklü Merkür Baküs Sahne’de’ haberini başlığa da taşıyan Arzu Taşkın söyleşisi 26 ve 27.sayfa da sizlerle.

Uluslararası tiyatrolar ve tiyatro insanlarını siz değerli okuyucularımız ile tanıştırmayı hedeflediğimiz röportaj serimizin ilk konuğu; Portekiz, Braga şehri BragaTheatreCompany-TheatroCirco Yöneticisi, değerli tiyatro insanı RuiMadeira diyerek başladığı söyleşisiyle bizlere Merhaba diyen isim; Zeynep Kaymas ‘RuiMadeira: Tiyatro, Sahne ve Seyirci Arasındaki Yüzleşmedir’ başlığıyla okuduğumuz bu keyifli söyleşinin devamı ise 28 ve 29. sayfalarda.

Telat Yurtsever; ‘Hatırlamak veya İstemsizce Kayda Almak’ başlıklı yazısıyla bu ay gazetemizde. İlk sayfa da okumaya başladığımız bu yazının devamıysa 9. sayfa da.

İç sayfalarda gördüğümüz diğer yazılar ise şöyle;

Nurhan Uslu’nun manşette gördüğümüz Tiyatro Gazetesi’nin düzenlediği Uluslararası 7.Tiyatro Ödülleri Töreni haberinin ayrıntıları köşesinde. Aralık yasakları nedeniyle 17 Mayısa ertelenen tören tam kapanma uygulaması nedeniyle yine ertelenmek zorunda kaldı. Şimdiden tarih vermekte zorlanmamıza rağmen, hedefimiz Eylül ayının ilk haftasında ödül törenini düzenlemek ve Yurtiçinden, yurtdışından ödüllendirilen sanat emekçilerin ödüllerine bir an önce kavuşmasını sağlamak arzusundayız diyor.

Burak Süme’nin gerçekleştirdiği söyleşi bu ay Selda Alkor ile. Selda Alkor: Kadın Hikayeleri Konusunda Müthiş Duyarlıyımdır! Oynadığım Dizilerde Kadının Toplumda da Var Olabileceğini Göstermeye Çalıştım!’ diyor. Söyleşiye başlık da olan bu sözlerin devamı ise sayfa 4 de.

Işıl Çalışkan’ın Birgün Gazetesi’nde ki haberi; ‘Sanatımız Sömürüldü’, bu ay gazetemizden de okunabilir. 5. Sayfa da.

Serkan Fırtına, ‘Özdemir Nutku Oyun Yazma Yarışmasında Dereceye Giren Oyunlar Kitaplaştı’ diyor. Yazı 6.sayfa da.

Büşra Elmaskaya ‘Efeler Belediyesi Kültür Yayınları’ başlıklı iki ayrı kitabı tanıttığı yazısı da 6. Sayfadan okunabilir.

Halit Karaata’ya geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, sağlık sorunları nedeniyle bu ay, geçen yıl mayıs ayında yazmış olduğu yazısını bir kez daha sizlerle buluşturmayı seçtik. ‘Her Ne Ararsan Kendinde Ara’ başlıklı yazısı sayfa 7 de.

Yaşam Kaya; ‘Beyaz Kanatlar:Covit-19 Sonrasının Gerçekleri!’ başlıklı yazısıyla sayfa 8 de, Pınar Erol ise aynı sayfa da ‘Türkiye Tiyatro Vakfı; ‘Kulis: Bir Tiyatro Belleği, Hagop Ayvaz sergisi kapsamındaki etkinliklerine devam ediyor’ yazısıyla sizinle.

Sefer Dülger’in çevirip haberleştirdiği ‘Oyun Yazarları Serisi: AleckyBlythe’ yazısı sayfa 12 de.

İzmir Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nun emektar ismi Zekeriya Hocalar ile konuşan isim ise Serap Atkan. Bu keyifli söyleşinin başlığı ise; ‘İzmir’in En Köklü Tiyatrolarından Biri Olarak, Hedeflerimizi Gerçekleştirmenin Gururunu Yaşıyoruz.’ Sayfa 14 de.

Pandemi sürecinde salonlarını kapatarak oyunlarına ara vermek zorunda kalan tiyatrolar, yaşadıkları sıkıntıları Tiyatro Gazetesi’ne anlattı diyen Serap Atkan; ‘Hayat Damarları Kopmuş Bir Ülkeye Dönmeden. Tiyatrolara Acil Destek! Başlığını kullanmış bu yazı için. Sayfa 15 de.

Sayfa 15 de yer alan başka bir yazı ise ‘Hayat Sanat İnsan’. Kımız Bozkır kaleme aldı.

Yalçın Baykul; ‘Kepirtepe’nin Yıkık Tiyatrosu’ yazısıyla bir tarihe ışık tutuyor 18 ve 19.sayfalarda.

Gökhan Yener Soner Çelik ile konuştu; ‘Tiyatro ve Liyakat’ başlıklı söyleşi sayfa 20 de.

Prof.Dr.Sacit Hadi Akdede; ‘Kamusal Tiyatro Tartışmaları Çerçevesinde Bazı Öneriler’ yazısıyla sayfa 21 de yer alırken Nurhan Uslu Zonguldak Sanat Tiyatrosu’ndan Erhal Koltuk ile söyleşti. Zonguldak Sanat Tiyatrosu başlıklı bu söyleşi sayfa 22 de sizlerle bu ay.

Büşra Köseoğlu Sibel Demirhan ile söyleşti. Anneler Günü sebebiyle yaptım dediği Köseoğlu’nun söyleşisinin başlığı ‘Bir Deniz Yıldızı Hikayesi’. Sayfa 23 den okunabilir.

Cüneyt İngizDionysos Tiyatro kurucusu, oyuncu ve yönetmen Erdem Topuz ile söyleşti; Erdem Topuz – Dionysos başlıklı söyleşi 24. sayfa da sizleri bekliyor.

Erdoğan Eğmen; ‘Bir sinema ve ekran yönetmeninin oyunculuk eğitimine ihtiyacı var mı?’ sorusunu başlığına taşıdığı yazısıyla 25. Sayfa da.

Özkan Özdamar Bursa Şehir Tiyatrosu Sorumlusu Mehmet Ali Açıl ile söyleşti. ‘Yar Bana Bir Tiyatro’ başlıklı söyleşi 31. Sayfa da okurunu bekliyor.

Bol söyleşi ve haberin yer aldığı Mayıs 122. Sayımızda sektörden birçok haber, ve kurumsal programlar ve etkinlikler de var.

Abone olun, tiyatrodan haberiniz olsun. www.tiyatrogazetesi.net

Tiyatro Gazetesi’ni Kırmızı Kedi ve Mephisto Kitabevleri, Tüm Kitapsan ve Tiyatro temsilciliklerinden edinebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün enerjiniz yüksek olacak ve heyecan verici yeni başlangıçlara açık olacaksınız. İçinizdeki tutkuları ortaya çıkarma ve yaratıcılığınızı kullanma fırsatı bulabilirsiniz. İletişim becerilerinizin güçlü olduğu bir gün olacak, bu yüzden fikirlerinizi başkalarına rahatlıkla iletebilirsiniz. Ancak aşırı rekabetçi ya da kontrolcü olmaktan kaçınmalısınız. Yakın ilişkilerde nazik ve anlayışlı olmanız önemlidir. Unutmayın, herkesin farklı ihtiyaçları vardır ve bu da çatışmalardan kaçınmak için empati kurmanız gerektiği anlamına gelir. Kendinize zaman ayırarak stresi azaltmak ve rahatlamak için uğraşmalısınız. Sağlığınıza özen göstermek de bugün önem taşıyor. Spor yapmak veya meditasyon gibi rahatlama yöntemleri deneyebilirsiniz. Bu enerjik ve motivasyon dolu günü fırsat olarak kullanarak hedeflerinize yaklaşabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün kendinizi daha enerjik hissedebilirsiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek ve hedeflerinize odaklanmak için motivasyonunuz yüksek olacak. Aslında bugün, sabit ve güvenilir doğanızla ön planda olmanız gereken bir gündür. Finansal konularla ilgili olarak da şanslı olabilirsiniz. Ancak, hırslarınızı kontrol etmekte fayda var. Çünkü kararlarınızı aceleye getirirseniz hatalar yapabilirsiniz. Sevdiklerinizle keyifli bir gün geçirmek için vakit ayırmanız da önemli olacaktır. Unutmayın, kendinizi ve ilişkilerinizi beslemek sizin enerjinizi yükseltecektir. Sağlığınıza dikkat etmek ise gün boyu enerjinizi korumanıza yardımcı olacaktır. Bol bol dinlenmeye ve kendinize zaman ayırmaya özen göstermelisiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak biraz hassas olabilirsiniz. İletişimde ve ilişkilerde daha dikkatli olmanız gerekebilir. Yakın çevrenizle iletişim uyumunuz biraz zorlayıcı olabilir. Kendinizi ifade etmek ve duygularınızı anlatmak için sabırlı olun. Enerjinizi içsel huzur bulabileceğiniz aktivitelere yönlendirmeniz faydalı olabilir. Sorunları büyütmeden çözmeye özen gösterin ve kararlarınızı acele vermek yerine daha kontrollü olun. Sevdiklerinize zaman ayırarak duygusal dengeyi sağlayabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, kendi benliğinizi ifade etmek ve sahip olduğunuz yetenekleri göstermek için mükemmel bir gün olabilir. Kendinize olan güveniniz artıyor ve insanları etkileyebilecek bir karizmaya sahipsiniz. Yaratıcılığınızın doruklarında olduğunuz bir gün olabilir, bu yüzden sanatsal veya yaratıcı projelere odaklanmak için harika bir zaman olabilir. İçinizdeki liderlik özelliklerini ortaya çıkaracak fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca, neşeli ve enerjik bir ruh hali içinde olmanız da muhtemeldir. Ancak, ego veya kibir tuzağına düşmekten kaçınmalısınız. Başkalarının fikirlerine ve katkılarına da değer vermek önemlidir. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim!

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün, sağduyulu ve pratik zekanızla ön plana çıkabilirsiniz. Kendinizi daha önce başarısız olduğunuz konular üzerinde tekrar değerlendirmeniz, size yeni fırsatlar sunabilir. Ayrıca, ilişkilerinizde dürüstlük ve açıklık göstererek sorunları çözmek için adımlar atabilirsiniz. Kendinizi spora veya kendinizi geliştirmeye yönelik aktivitelere adamanız, ruhunuzu yenilemek için iyi bir fırsat olabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Terazi burcu için sosyal ilişkiler ön planda olacak. İnsanlarla işbirliği yapmak, grup etkinliklerine katılmak ve yeni insanlarla tanışmak için uygun bir gün olacak. Bu süre zarfında iletişim becerilerinizi kullanabilir ve karşınızdaki insanlarla daha iyi anlaşma sağlayabilirsiniz. Ayrıca, çevrenizdeki insanlara destek olmak ve onları motive etmek için harika bir gün olabilir. Özellikle iş yerinde veya proje çalışmalarında liderlik becerilerinizi kullanabilirsiniz. Kendinizi ifade etmek için cesur olun ve fikirlerinizi samimi bir şekilde paylaşın. Sevdiklerinizle kaliteli zaman geçirmenin keyfini çıkarın ve birlikte yapacağınız etkinliklere odaklanın. İyi bir denge sağlayın ve kendi ihtiyaçlarınızı ihmal etmeyin. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Akrep burcu için enerjinizin yüksek olduğu bir gün olabilir. İçsel bir odaklanma hissiyle hareket edebilir ve hedeflerinize odaklanabilirsiniz. Ayrıca ilişkilerde derinlemesine bağlar kurmaya ve derin duygusal bağlantılar kurmaya eğilimli olabilirsiniz. İçgüdüleriniz sizi doğru yönde ilerletirken, başkalarının duygularına da duyarlılık gösterebilirsiniz. Ancak, bugün bazı zorluklarla karşılaşabilirsiniz ve herhangi bir çatışma veya gerilimi yönetmek için sabırlı olmanız gerekebilir. Kendinizi yenilemek ve ruhunuzu beslemek için zaman ayırmayı da unutmayın. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Oğlak burcu için iş hayatında başarılar söz konusu olabilir. Disiplinli ve kararlı bir şekilde hedeflerinize odaklanarak önemli adımlar atabilirsiniz. İşbirliklerinde ise dikkatli olmanız gerekebilir çünkü bazı anlaşmazlıklar ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra sağlığınıza dikkat etmeniz önemli olacaktır. Stresle baş etmek için dinlendirici aktivitelere zaman ayırarak zihnen ve bedenen rahatlamanızı sağlayabilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Balık burcu olarak, duygusal olarak biraz dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. İçsel dünyanızda bazı belirsizlikler hissedebilir ve kendinizi huzursuz hissedebilirsiniz. Bu dönemde kendinize zaman ayırarak, iç sesinizi dinlemek ve duygusal dengenizi yeniden sağlamak önemlidir. İletişimde olduğunuz insanlara karşı daha hassas olabilir ve duygusal tepkiler verme eğiliminde olabilirsiniz. Ancak bu durumu kontrol altında tutmaya çalışmak ve mantıklı bir şekilde iletişim kurmak önemlidir. İş hayatında yeniliklere açık olmanız, fırsatları değerlendirmeniz ve yaratıcı yönlerinizi kullanmanız önemlidir. Özel yaşamınızda ise partnerinizle daha empatik ve anlayışlı olmanız ilişkinizi güçlendirecektir. Kendi ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemeniz önemli. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim!

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM