Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
100 YILLIK İL
 • 0
 • 101
 • 06 Nisan 2021 Salı
 • +
 • -
hem ordu ADD il başkanı, hem de eğitim-iş sendikası ordu şubesi önderlerinden sevgili kardeşim hikmet pala aradı dün..
-abi nasıl oldun?
-iyiyim hikmet’im, sorun yok
-yaa bişi diyecem, siz bütün giresun uyudunuz, hatta sen de uyudun abi, 4 nisan 2021 tarihi giresun ve ordu’nun il olmalarının 100. yıl dönümü..
-ne diyon yahu?
-biz burada bi haftadır ne kutlamalar yaptık, sizde tık yok..
****
özetle, herhangi bişi unutmadığımı, konuyu zaten bilmediğimi anlattım ben.. hikmet sağolsun, elinde ne kadar belge varsa yolladı.. meclis tutanakları falan..
öğrendim ki;
giresun’umuz merkez kabul edilip, ordu ve tirebolu’yu kapsayan bi vilayet oluşturulmak istenmiş.. ama, ş.karahisar ahalisi buna karşı çıkmış.. ordu giresun arasında husumet var, olmaz o iş demişler..
ve olmamış..
sonradan bu haliyle olmuş..
****
aslan kardeşim h.gazi menteşeoğlu bi özür yazısı yazdı hemen, giresun’dan af diledi, böyle bişeyi unuttuğu için..
diğer aslanım dr ruşen, giresun’un aslında 2-3 bin yıllık bi şehir olduğunu anımsattı..
çatlak tarihçi murat bıyık kardeşim, bikaç gündür yırtındığını, ama sesini duyuramadığını bildirdi..
mehmet akif korkmaz hocam, “izler’e müdahale edip etmeyeceğimi” sordu.. dergi baskıda, gerek yok, dedim..
(yine de geç kalınmış diğil, bilgi yurdu adına bi sosyal medya programı yapılabilir.. oturur ben de izlerim, isiiin gazi ve çatlak murat, kime diyom)
( bunu kaçırdık diye bi yüzyıl daha beklemek olmaz.. ben tabi görürüm 2121 yılını, ama sizler ölmüş olacaanız)
****
ben, yalan yok, elbette çok üzüldüm, böyle bi konuyu nasıl bilmem yahu diye???
ama asıl dert daha başka diye, konuyu, kendi adıma, gazeteye ve izler’e taşımamaya karar verdim.. ( başkaları yazabilir tabi)
asıl dert; anadolu’nun incisi, türkiye’nin paris’i, keşişlerce; ” incilde vaad edilen cenneti bulduk” diye rapor edilecek kadar güzel giresun’un nasıl bu izbe hallara düştüğü?
benim, hesabını sormadan ölmek istemediğim yegane konu budur..
****
ve yapacak çok da bişey olmadığını iyi bilirim.. 100 sene evvelki izler’imizi okurken farkına vardım çünkü, o zaman bile demişler ki büyüklerimiz;
-yahu nerde o eski giresun!!!!!
demek ki bozulmanın da sonu yok, geçmişi özlemenin de????
artık nasıl bi güzellikse ilk hali?
****
lafı da bağlayamadım, idare edin, yoruldum aha, uyumam lazım.. hastayım la ben!!!!!
ugh..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün birinin sizden bir şeyler sakladığı hissine kapılırsanız, onlara doğrudan yaklaşmalı ve neler olup bittiğini öğrenmeyi talep etmelisiniz. Neptün gerileme evresine başlarken pek çok şeyin göründüğü gibi olmadığını söylemek doğru olur.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Önümüzdeki 24 saat içinde alacağınız bir kararın geniş kapsamlı sonuçları olacak. Bu yüzden acele etmeyin ve başkalarının sizi doğru hissetmeyen şeyi yapmaya ikna etmesine izin vermeyin. Size ne kadar zorbalık yapmaya veya rüşvet vermeye çalışırlarsa, onlara o kadar az güvenmeniz gerekir.

ASLAN BURCU YORUMU

Mutluluk, başkalarını memnun etmeye çalışmaktan değil, derin bir içsel düzeyde doğru gelen şeyi yapmaktan gelir. Öyleyse kendinize sorun: Daha önce yapmadığınız neyi şimdi yapıyor olmalısınız? Devam edin ve başarılı olun.

BAŞAK BURCU YORUMU

Şu anda modun düşük. Çünkü büyük olasılıkla başkalarının neden olumsuz şekillerde davrandığını anlamıyorsunuz. Onlar için daha az endişe edin ve kendi sağlığınıza dikkat edin. Güne gülümseyerek başlamıyorsan, bir yerde hata yapıyorsun demektir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Yaklaşan yeni ay, önümüzdeki birkaç gün içinde eğlenceli zamanlar bekleyebileceğiniz anlamına geliyor, ancak bunun sizi nihai hedefinizden uzaklaştırmasına izin vermeyin. Gözünüzü ödülden bir an bile ayırırsanız, sonsuza kadar gözden kaybolabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün bir tür projeyi bitirmek için tüm durakları kaldıracak ve günün her saatinde çalışacaksınız. Ancak yapmamalısınız, tekrar etmeyin, köşeleri kesmeyin, aksi takdirde kendinizi en baştan ve hepsini tekrar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Her zaman kurallara uyun.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Yöneticiniz Neptün bugün gerileme evrelerinden birine başlıyor, bu nedenle önümüzdeki birkaç ay içinde bir şeylerin belli belirsiz yanlış göründüğü ancak bunun ne olduğunu çözemeyeceğiniz birçok durum olacak. Bu duyguları görmezden gelin çünkü korkularınız gerçek değil.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM