Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
100 YILLIK İL
 • 0
 • 161
 • 06 Nisan 2021 Salı
 • +
 • -
hem ordu ADD il başkanı, hem de eğitim-iş sendikası ordu şubesi önderlerinden sevgili kardeşim hikmet pala aradı dün..
-abi nasıl oldun?
-iyiyim hikmet’im, sorun yok
-yaa bişi diyecem, siz bütün giresun uyudunuz, hatta sen de uyudun abi, 4 nisan 2021 tarihi giresun ve ordu’nun il olmalarının 100. yıl dönümü..
-ne diyon yahu?
-biz burada bi haftadır ne kutlamalar yaptık, sizde tık yok..
****
özetle, herhangi bişi unutmadığımı, konuyu zaten bilmediğimi anlattım ben.. hikmet sağolsun, elinde ne kadar belge varsa yolladı.. meclis tutanakları falan..
öğrendim ki;
giresun’umuz merkez kabul edilip, ordu ve tirebolu’yu kapsayan bi vilayet oluşturulmak istenmiş.. ama, ş.karahisar ahalisi buna karşı çıkmış.. ordu giresun arasında husumet var, olmaz o iş demişler..
ve olmamış..
sonradan bu haliyle olmuş..
****
aslan kardeşim h.gazi menteşeoğlu bi özür yazısı yazdı hemen, giresun’dan af diledi, böyle bişeyi unuttuğu için..
diğer aslanım dr ruşen, giresun’un aslında 2-3 bin yıllık bi şehir olduğunu anımsattı..
çatlak tarihçi murat bıyık kardeşim, bikaç gündür yırtındığını, ama sesini duyuramadığını bildirdi..
mehmet akif korkmaz hocam, “izler’e müdahale edip etmeyeceğimi” sordu.. dergi baskıda, gerek yok, dedim..
(yine de geç kalınmış diğil, bilgi yurdu adına bi sosyal medya programı yapılabilir.. oturur ben de izlerim, isiiin gazi ve çatlak murat, kime diyom)
( bunu kaçırdık diye bi yüzyıl daha beklemek olmaz.. ben tabi görürüm 2121 yılını, ama sizler ölmüş olacaanız)
****
ben, yalan yok, elbette çok üzüldüm, böyle bi konuyu nasıl bilmem yahu diye???
ama asıl dert daha başka diye, konuyu, kendi adıma, gazeteye ve izler’e taşımamaya karar verdim.. ( başkaları yazabilir tabi)
asıl dert; anadolu’nun incisi, türkiye’nin paris’i, keşişlerce; ” incilde vaad edilen cenneti bulduk” diye rapor edilecek kadar güzel giresun’un nasıl bu izbe hallara düştüğü?
benim, hesabını sormadan ölmek istemediğim yegane konu budur..
****
ve yapacak çok da bişey olmadığını iyi bilirim.. 100 sene evvelki izler’imizi okurken farkına vardım çünkü, o zaman bile demişler ki büyüklerimiz;
-yahu nerde o eski giresun!!!!!
demek ki bozulmanın da sonu yok, geçmişi özlemenin de????
artık nasıl bi güzellikse ilk hali?
****
lafı da bağlayamadım, idare edin, yoruldum aha, uyumam lazım.. hastayım la ben!!!!!
ugh..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün beklenmedik bir şekilde yoluna çıkan fırsatlar durumların değişmesine neden olabilir. Özellikle sosyal anlamda tanışacağınız yeni kişiler kariyer ve iş anlamında size kapılar açabilir. Kendinizi ifade etme konusunda yaşadığınız zorlukları bir kenara bırakarak kendi içinize yöneldiğinizde durumları daha kolay anladığınızı fark edeceksiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün iş ve kariyer anlamında yeni fırsatların çıktığını fark edeceksiniz. Yeni bir girişim başlatmayı düşünüyorsanız tam zamanı! Çevrenizdekilerle ortaklık ve kariyer hakkındaki konuşmalarınızı arttıracaksınız. Özgüveninizin artmasıyla beraber başarılının doğru orantılı olarak sizi bulacağına emin olabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları,bugün muhtemelen başarılarınızın üzerine düşünmek isteyeceğiniz bir gün olacak. Mesleki başarılarınıza dair kazançlarınızın meyvesini bugün toplayacaksınız. Karşınıza çıkan fırsatları değerlendirerek attığınız adımlar sonraki aşamada kendinizi daha iyi ifade etmenize yardımcı olacak. Sizin için yeni bir hayat başlıyor.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları, hayatınıza dair sürpriz gelişmeler çok sayıda insanla tanışmanıza ve sosyal çevrenizin genişlemesine yardımcı olacak. Bugün her zamankinden daha fazla sosyal ilişkilerinizle meşgul olacağınız bir gün sizleri bekliyor. Günlük konuşmaların sorumluluklarınızı yerine getirmeyi engellemesine izin vermeyin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları, bugün hayatınızın tamamen değiştiğini hissedeceğiniz bir güne başlıyorsunuz. Yakın zamanda bazı yeni kişilerle tanışabilirsiniz. Sosyal çevrenizdeki bu genişleme sonraki dönemde hem kariyer hem de aşk hayatınızda değişimlerin göstergesi olacak. Hayat hızla akıp giderken ona yetişmeye çalışın.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları, tüm gün boyunca özgüven ve iyimserlik sizinle olacak. Enerjinizin her zamankinden daha yüksek olduğunu hissedeceksiniz. Maddi açıdan daha kazançlı olduğunuz bir döneme giriş yapıyorsunuz. Daha fazla para ve mutluluk kapınızı çalmak üzere.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, bugünkü ruh halinizde tamamen mutluluk ve huzur etkili. Kendinizi ifade etme konusunda attığınız adımlar sayesinde daha önce öz benliğinize dair keşfetmediğiniz yönleri göreceksiniz. Tüm bunlar kulağa gerçek olmayacak kadar güzel görünüyorsa uykunuzdan uyanın ve tüm gerçekliğinizin farkına varın.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün kariyer ve iş anlamında atacağınız adımlar konusunda karar verme eğilimi içinde olacaksınız. Durumları gözden geçirmek ve mevcut koşulları tartışmak için harika bir gün! Hemen karar vermek ve radikal adımlar atmak zorunda değilsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün sosyal anlamda gerçekleştireceğiniz buluşmalar planlarınızın bozulmasına neden olabilir. Hafta sonu olmasına rağmen kariyer ve iş anlamınd abazı çıkarımlar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bugün her zamankinden daha sıkı çalışmanız gerekecek. Kendinizi daha iyi bir dönemin içinde bulacaksınız.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM