Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
YAZILAMAYANLAR!!!
 • 0
 • 80
 • 10 Mayıs 2021 Pazartesi
 • +
 • -
YAZILAMAYANLAR!!!
spor yazısı gibi görünecektir, ama alakası yok.. hanımefendi okurlarım lütfen özellikle okuyunuz.. erkek egemen topluma ait dangalaklıklar en çok sizin geleceğinizi ilgilendirir çünkü..
artı, spor yazısı da olsa, lütfen o kadarcık hakkım olsun, çünkü bu kentin ulusal basında köşe sahibi yegane spor yazarıyım, napiyim yahu?
****
* giresunspor’umuz şampiyon oldu.. elbette çok sevindim.. ama futbolun gücünden çok başka şeylerden söz etmek gerek.. nedir bu? canikli faktörü.. dolayısıyla cemaat faktörü.. bunlar, günümüzü kurtarır, ama yurdun geleceği için çok tehlikelidir, çok..
son 2 maçımızda ne akhisarspor, ne tuzlaspor top oynadı arkadaşlar.. kulakları çekilmişti, bizden puan alırsanız ağızlarınıza mçarız denilmişti.. bunu dese dese kim diyebilir, canikli’den başka? kim ipler başka giresunluyu? hepimiz yalova kaymakamı olduk bu ülkede, hepimiz, tüm giresun çocukları..
ve elbette başka hesaplar, başka sektörlerde başka paylaşımlar da vardır, onu bilemeyiz..
duyar gibiyim, elin siyasetçileri neler neler yapıyo, bırak da bizimkiler de bi kerecik bi halta yarasın..
eh yani, haklısınız..
****
eski belediye başkanımız, sevgili dostum kerim aksu’nun paylaşımı pekbi manidardı dün gece.. bi bakınız derim..
sadece 2 sponsorumuzun yer aldığı bi ekran görüntüsü paylaşmış (gzt ve bahçeşehir koleji) ve emeği geçenleri kutlamıştı..
anlayana..
****
kulüp başkanı hakan karaahmet kardeşimi severim.. beni sevdiğini de bilirim.. o’nun giresun’da canikli’nin sağ kolu olmadığı, pis işlere asla bulaşmadığı şeklinde bi yalan uyduruyom şu anda müsadenizle..
ve derhal kendim de inanıp konuyu kapatıyorum..
****
* Beşiktaş’ımıza geçeceğim..
bu yıl, tarihteki en kötü fener ve cimbom’u yakaladık.. bikez daha yazayım, bu iki takımdaki hiçbi oyuncuyu, başkan olsam sokakbaşıspor’a almam, o denli boktan herifler tamamı.. biz ise tarihimizdeki gelmiş geçmiş en kötü kadroya sahiptik yola çıkarken..
sadece sergen faktörü eklendi bunlara.. iyi oldu galiba, karar veremedim henüz..
açık konuşayım, biz, sergen’e taparız tribüncek.. takım isterse küme düşsün, yeter ki başımızda sergen olsun deriz.. ama o’nda da ”bitirici vuruş” eksikliği görüldü.. bitmiş ligi tam 3 kez bitiremedi..
şenol güneş kadar olmasa da, 3 maçta akıl tutulması yaşayıp, bizleri ekran başında delirtti.. (yahu, 85 yaşındaki anam tanıktır, fener maçında göz göre göre yedirdi golü sergen.. anam bile, sergen’in yapamadıkları, benim yapppp yoksa gol yiyecezzz diye yalvardıklarımı görüp, bi konuda ilk defa beni haklı buldu)
ve geldi geçen akşam cimbom’a yenildi sergen.. adamlar oynadı ve kazandı, biz seyrettik daha doğrusu..
ama ligin geneli bunu hak etmedi.. yukarda bi Allah olduğuna, ilahi adalet diye bişi olduğuna inanıyorum.. Beşiktaş’ımız şampiyon olacaktır, bacak kadar çocuklardan oluşan yedekler kulübesiyle..
****
son olarak.. bi üzüntüm, bi sevincim..
üzülüyom, fenerli cimbomlu dostların; ”Beşiktaş kollanıyo” anlamındaki sözlerine.. yahu Allahınız aşkına, böyle bişi olabilir mi? öyle bişi yaşarsam ölmeden, vallahi kurban kesecem, söz!! bizim lobimiz yok, bizi koruyacak bi güç yok, yapmayın etmeyin.. maçtaki 3 tane hakem hatasına bakıp konuşuyonuz, aynı hataların size 33 tane yapıldığına bakmadan..
ve sevinçliyim.. terzi hüseyin’i bilir misiniz? giresunspor sevdalısı gariban bi abimizdir.. hem amigo, hem yeşil beyazlı ürünler üreten bi terzi, hem bunların seyyar satıcısı..
kimsesiz kalmış bi giresunspor’a başkan adayı bile olmuştu vaktiyle.. ki 1000 tane oyum olsa veririm şu gün bile..
gece kaçtım evden.. polis her yeri kesmişti, yalnızca edebiyat tutkunlarının bildiği ara sokakları dolaşıp şampiyonluk turu attım bi nevi..
baktım hüseyin de gezinip duruyo aynı yerlerde.. gözleri buğulu.. elinde bayrak.. kafasında şapka.. tanır mı beni bilmem.. kucaklaştık..
-”en çok senin hakkındır hüseyin” dedim..
bi süre sarmaş dolaş ağlaştık sevinçten..
iki gariban..
o kadar..
(bu yazıyı okuyup da hakkımda ”giresun’un sait faik’i” falan yazmayın, valla kızarım.. şehir şizofren doldu zaten, bunaldım-daraldım-şaşkınım iyice bu dallamalar yüzünden)
(ben giresun’un gürsel apo ekmekçi’siyim kardeşlerim, başka markaya ihtiyacım yok)
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün iletişim trafiğiniz artabilir, iş ve sorumluluklarınızı hızlıca tamamlayabilirsiniz. Öğleden sonra önemli işlerinizi başarıyla bitirebilmek için daha destekleyici bir süreçte olacaksınız. Öğleden önce dağınıklıklar olabilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında aksilik ve gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Günün ikinci yarısında önemli işlerinizi başlatmaya, imza işlerinizi gerçekleştirmeye ve önemli konuşmalarınızı, toplantılarınızı tamamlamaya çalışın. Öğleden sonra temponuz yükseliyor.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün gün içinde ertelediğiniz işlerinizi tamamlayabilir, yolculuklara çıkabilir, hareketli bir gün geçirebilirsiniz. Birden fazla iş ve plan, yapılacaklar zihnen bir strese sokabilir. Acelecilik ve hızlı karar almak, düşünmeden konuşmak pişmanlıklara sebebiyet verebilir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün sosyal çevre ve ilişkiler ön planda olabilir. Öğleden sonra iş ve özel hayatınızda birden fazla görüşme yapabilirsiniz. Finansal konularda ise bir düzenlemeye gidebilirsiniz. Başarı isteğiniz ve hırs artabilir. Fevri tavırlardan kaçının.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün geleceğe yönelik bir karar alabilir, iş hayatınızda önemli bir işi tamamlayabilirsiniz. İş görüşmelerinizde daha kontrollü, objektif ve profesyonel olmaya özen gösterin. Hızlı düşünüp hızlı karar almak kazandırmak yerine kaybettirebilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında unuttuğunuz ödemeler önünüze gelebilir, zorunlu ödemeler ve vergilerle ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz. Öğleden sonra iletişim krizlerine dikkat edin, alınganlık ve kuruntularla hareket etmeyin.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün finansal sosyal çevrenizdeki insanlarla iş birliği yapabilir, grup ve ekip çalışmaları içinde olabilirsiniz. Aile üyeleri ve evebeynlerinizin finansal yatırımları, miras ve nafaka davalarıyla ilgili gelişmeler karşınıza gelebilir.

YAY BURCU YORUMU

Bugün öğleden önce işlerinize odaklanmakta veya çalışma ortamında disiplini sağlamakta zorlanabilirsiniz. Dağınıklık ve aksaklık ihtimallerine karşı önemli işlerinizi öğleden sonraya bırakın. Günün ikinci yarısında önemli görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında ulaşımda aksaklıklar yaşayabilir veya dikkatsizliklerinizden kaynaklı gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Öğleden sonra hayatınızdaki kadın figürleriyle ortak aktiviteler içinde olabilir, annenizin istek ve ihtiyaçları için çaba sarf edebilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM