Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
YAZILAMAYANLAR!!!
 • 0
 • 340
 • 10 Mayıs 2021 Pazartesi
 • +
 • -
YAZILAMAYANLAR!!!
spor yazısı gibi görünecektir, ama alakası yok.. hanımefendi okurlarım lütfen özellikle okuyunuz.. erkek egemen topluma ait dangalaklıklar en çok sizin geleceğinizi ilgilendirir çünkü..
artı, spor yazısı da olsa, lütfen o kadarcık hakkım olsun, çünkü bu kentin ulusal basında köşe sahibi yegane spor yazarıyım, napiyim yahu?
****
* giresunspor’umuz şampiyon oldu.. elbette çok sevindim.. ama futbolun gücünden çok başka şeylerden söz etmek gerek.. nedir bu? canikli faktörü.. dolayısıyla cemaat faktörü.. bunlar, günümüzü kurtarır, ama yurdun geleceği için çok tehlikelidir, çok..
son 2 maçımızda ne akhisarspor, ne tuzlaspor top oynadı arkadaşlar.. kulakları çekilmişti, bizden puan alırsanız ağızlarınıza mçarız denilmişti.. bunu dese dese kim diyebilir, canikli’den başka? kim ipler başka giresunluyu? hepimiz yalova kaymakamı olduk bu ülkede, hepimiz, tüm giresun çocukları..
ve elbette başka hesaplar, başka sektörlerde başka paylaşımlar da vardır, onu bilemeyiz..
duyar gibiyim, elin siyasetçileri neler neler yapıyo, bırak da bizimkiler de bi kerecik bi halta yarasın..
eh yani, haklısınız..
****
eski belediye başkanımız, sevgili dostum kerim aksu’nun paylaşımı pekbi manidardı dün gece.. bi bakınız derim..
sadece 2 sponsorumuzun yer aldığı bi ekran görüntüsü paylaşmış (gzt ve bahçeşehir koleji) ve emeği geçenleri kutlamıştı..
anlayana..
****
kulüp başkanı hakan karaahmet kardeşimi severim.. beni sevdiğini de bilirim.. o’nun giresun’da canikli’nin sağ kolu olmadığı, pis işlere asla bulaşmadığı şeklinde bi yalan uyduruyom şu anda müsadenizle..
ve derhal kendim de inanıp konuyu kapatıyorum..
****
* Beşiktaş’ımıza geçeceğim..
bu yıl, tarihteki en kötü fener ve cimbom’u yakaladık.. bikez daha yazayım, bu iki takımdaki hiçbi oyuncuyu, başkan olsam sokakbaşıspor’a almam, o denli boktan herifler tamamı.. biz ise tarihimizdeki gelmiş geçmiş en kötü kadroya sahiptik yola çıkarken..
sadece sergen faktörü eklendi bunlara.. iyi oldu galiba, karar veremedim henüz..
açık konuşayım, biz, sergen’e taparız tribüncek.. takım isterse küme düşsün, yeter ki başımızda sergen olsun deriz.. ama o’nda da ”bitirici vuruş” eksikliği görüldü.. bitmiş ligi tam 3 kez bitiremedi..
şenol güneş kadar olmasa da, 3 maçta akıl tutulması yaşayıp, bizleri ekran başında delirtti.. (yahu, 85 yaşındaki anam tanıktır, fener maçında göz göre göre yedirdi golü sergen.. anam bile, sergen’in yapamadıkları, benim yapppp yoksa gol yiyecezzz diye yalvardıklarımı görüp, bi konuda ilk defa beni haklı buldu)
ve geldi geçen akşam cimbom’a yenildi sergen.. adamlar oynadı ve kazandı, biz seyrettik daha doğrusu..
ama ligin geneli bunu hak etmedi.. yukarda bi Allah olduğuna, ilahi adalet diye bişi olduğuna inanıyorum.. Beşiktaş’ımız şampiyon olacaktır, bacak kadar çocuklardan oluşan yedekler kulübesiyle..
****
son olarak.. bi üzüntüm, bi sevincim..
üzülüyom, fenerli cimbomlu dostların; ”Beşiktaş kollanıyo” anlamındaki sözlerine.. yahu Allahınız aşkına, böyle bişi olabilir mi? öyle bişi yaşarsam ölmeden, vallahi kurban kesecem, söz!! bizim lobimiz yok, bizi koruyacak bi güç yok, yapmayın etmeyin.. maçtaki 3 tane hakem hatasına bakıp konuşuyonuz, aynı hataların size 33 tane yapıldığına bakmadan..
ve sevinçliyim.. terzi hüseyin’i bilir misiniz? giresunspor sevdalısı gariban bi abimizdir.. hem amigo, hem yeşil beyazlı ürünler üreten bi terzi, hem bunların seyyar satıcısı..
kimsesiz kalmış bi giresunspor’a başkan adayı bile olmuştu vaktiyle.. ki 1000 tane oyum olsa veririm şu gün bile..
gece kaçtım evden.. polis her yeri kesmişti, yalnızca edebiyat tutkunlarının bildiği ara sokakları dolaşıp şampiyonluk turu attım bi nevi..
baktım hüseyin de gezinip duruyo aynı yerlerde.. gözleri buğulu.. elinde bayrak.. kafasında şapka.. tanır mı beni bilmem.. kucaklaştık..
-”en çok senin hakkındır hüseyin” dedim..
bi süre sarmaş dolaş ağlaştık sevinçten..
iki gariban..
o kadar..
(bu yazıyı okuyup da hakkımda ”giresun’un sait faik’i” falan yazmayın, valla kızarım.. şehir şizofren doldu zaten, bunaldım-daraldım-şaşkınım iyice bu dallamalar yüzünden)
(ben giresun’un gürsel apo ekmekçi’siyim kardeşlerim, başka markaya ihtiyacım yok)
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün enerjik ve kararlı bir şekilde hareket etme isteğiniz yüksek olabilir. Fakat aceleci davranmaktan kaçınmalısınız, çünkü ani kararlar almak zararlı olabilir. Bugün duygusal anlamda da kendinizi ifade etmekte güçlük çekebilirsiniz, bu nedenle empatiye ve iletişime önem vermek faydalı olacaktır. İş ve kariyer hayatınızda ise liderlik özelliklerinizi ön plana çıkarabilir ve proje yönetiminde başarılı olabilirsiniz. Sağlık açısından ise bedensel aktivitelere yönelmeniz, enerjinizi dengelemenize yardımcı olacaktır.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün kendinizi daha şanslı ve enerjik hissedeceksiniz. Etrafınızdaki insanlarla iletişiminiz güçlenecek ve yeni ilişkiler kurma fırsatı bulacaksınız. İş hayatında ise projelerinizde ilerleme kaydedebilir ve yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Sağlık konusunda ise daha dikkatli olmakta fayda var, beslenmenize özen göstermeyi unutmayın. Keyifli bir gün sizi bekliyor olabilir. Umarım gününüz harika geçer!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz ve içsel dengenizi korumak için zaman ayırmanız gerekebilir. Sevdiklerinizle iletişimde nazik ve anlayışlı olmaya özen gösterin. Kendinize özel bir zaman ve mekan yaratın, içsel huzurunuzu sağlayacak aktivitelere yönelebilirsiniz. Planlarınızı detaylı bir şekilde düzenleyerek daha verimli bir gün geçirebilirsiniz. Enerjinizi doğru yönlendirmek için spor veya meditasyon gibi faaliyetlere zaman ayırabilirsiniz. Unutmayın, kendinize zaman ayırmak sizi daha dengeli ve huzurlu hissettirecektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün enerjiniz oldukça yüksek olabilir ve kendinizi daha parlak, karizmatik ve lider ruhlu hissedebilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek için adımlar atabilir, yaratıcılığınızı en üst seviyede kullanabilirsiniz. Ancak, ani tepkilerden kaçınmalı ve kontrolünüzü kaybetmemeye özen göstermelisiniz. Kişisel ilişkilerinizde ise daha anlayışlı, sabırlı ve sevgi dolu davranarak, sorunları kolayca çözebilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün başkalarıyla iletişiminizde daha anlayışlı ve uzlaşmacı olma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Özellikle iş ortamında işbirliği yapmanız gereken durumlarda sabırlı ve anlayışlı olmanız başarı şansınızı artırabilir. Kendinizi ifade etmekten kaçınmadan, açık ve net bir iletişim kurmaya çalışın. İçsel denge ve uyumunuza dikkat etmek, size gün içinde olumlu enerji katacaktır.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Terazi burcunu etkileyen enerjiler iş ve kariyer konularında önemli gelişmeler getirebilir. Kendinizi ifade etme fırsatlarına sahip olabileceğiniz bir gün olabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak projelerinizi ilerletebilir veya yeni iş fırsatları yakalayabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta, sabırsızlık ve aceleci davranmamaktır. İşlerinizi planlı bir şekilde ilerletmek ve detaylara dikkat etmek size fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda, duygusal ilişkilerinizde de iletişime ve anlayışa önem vermeniz gereken bir gün olabilir. Sevdiklerinizle uyum içinde olmaya özen gösterin.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygularınızı daha fazla içe kapanık bir şekilde yaşayabilirsiniz. İçsel dünyanızda derin düşüncelere dalabilir, kendi içsel sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. Bu durum, çevrenizdekilerle iletişiminizin biraz zor olmasına neden olabilir. Ancak kendi içsel deneyimlerinizden de önemli dersler çıkarabilirsiniz. Duygusal dengeyi korumak için kendinize zaman ayırmayı unutmayın.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün sağlam adımlarla ilerlemeyi ve hedeflerinize odaklanmayı sürdürmelisiniz. Duygusal konularda sabırlı olmak ve mantıklı kararlar almak önemli olacaktır. Ekip çalışmalarında liderlik yeteneklerinizi ortaya koymak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruh halinizi dengelemek ve içsel bir huzur bulmak da bugün size iyi gelebilir.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM